Avis d’attribution de marché
Résultats de la procédure de marché
Base juridique:
Directive 2014/24/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Ulkovalaistuksen ohjausjärjestelmä
II.1.2)Code CPV principal31527260 Systèmes d'éclairage
II.1.4)Description succincte:
Hämeenlinnan kaupunki pyysi tarjouksia Hämeenlinnan kaupungin ulkovalaistuksen ohjauksessa tarvittavista laitteista ja niihin liittyvästä palveluntuotannosta tarjouspyyntöasiakirjojen mukaisesti.
Kilpailutus suoritettiin avoimella menettelyllä ja kilpailutuksen valintaperusteena on kokonaistaloudellinen edullisuus hinnan painoarvon ollessa 100 pistettä. Hankinnan kohteen laadulle asetetut vähimmäisvaatimukset mahdollistavat vertailun ainoastaan hinnalla.
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)34928500 Équipement d'éclairage public
34993000 Éclairage public
31527200 Éclairage extérieur
48421000 Logiciels de gestion des installations
32400000 Réseaux
31500000 Appareils d'éclairage et lampes électriques
II.2.4)Description des prestations:
Sopimuskausi ulkovalaistuksen ohjaukseen hankittavan laitteiston osalta on määräaikainen neljä (4) vuotta, jonka jälkeen sopimus jatkuu toistaiseksi voimassa olevana. Sopimuskausi ulkovalaistuksen ohjaukseen liittyvän palveluntuotannon osalta on määräaikainen kymmenen (10) vuotta. Sopimuksen irtisanomisaika laitteiston ja palveluntuotannon osalta on molempien sopijapuolten puolelta kuusi (6) kuukautta määräaikaisuudesta huolimatta.