Avis d'attribution de marché – secteurs spéciaux
Résultats de la procédure de marché
Base juridique:
Directive 2014/25/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.2)Code CPV principal09310000 Électricité
II.1.4)Description succincte:
Keuruun Sähkö Oy:n pyytää tarjousta tämän tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesta kokonaistoimituksesta yhdeltä toimittajalta häviö- ja omakäyttösähkön hankinnasta.
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.4)Description des prestations:
Sähkömarkkinalaki (588/2013 23 §) edellyttää, että verkonhaltijan tulee hankkia sähköverkkonsa häviö- ja omakäyttösähkö avointen, syrjimättömien ja markkinapohjaisten menettelyjen mukaan.
Keuruun Sähkö Oy pyytää tarjousta tämän tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesta kokonaistoimituksesta häviö- ja omakäyttösähkön hankinnasta.
Kilpailutuksen tuloksena sovittiin marginaaleista ja sopimusehdoista. Sähköenergia laskutetaan kuukausittain ja sen hinta muodostuu myyjän marginaaleista, Tuntispot -toimituksesta ja hintariskin vähentämiseksi tehtyjen tehopohjaisten hinnankiinnitysten selvityksestä sekä kantaverkkoyhtiö Fingridin kulloinkin voimassa olevasta tuotannon ja kulutuksen volyymimaksusta.