Suède-Gustavsberg: Services de technologies de l'information, conseil, développement de logiciels, internet et appui
2023/S 058-171875
Avis d’attribution de marché
Résultats de la procédure de marché
Base juridique:
Directive 2014/24/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Ekonomisystem- Värmdö kommun
Numéro de référence: 2022KS/0927-29
II.1.2)Code CPV principal72000000 Services de technologies de l'information, conseil, développement de logiciels, internet et appui
II.1.4)Description succincte:
Värmdö kommun har initierat ett långsiktigt arbete för att effektivisera och modernisera vår verksamhet,
Som en del i detta arbetat genomförs en övergripande digitalisering av verksamhetens möte med medborgare, företag och anställda.
I detta arbeta har vi konstaterat att vi har en allt för komplex och stor systemflora.
Som ett led i vår målsättning tar vi nu detta första steg att konsolidera, rationalisera system och arbetsprocesser genom upphandlingar inom Ekonomiområdet.
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)72000000 Services de technologies de l'information, conseil, développement de logiciels, internet et appui
II.2.4)Description des prestations: II.2.5)Critères d’attributionPrix
171875-2023 - ResultatSverige-Gustavsberg: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Referensnummer: 2022KS/0927-29
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ekonomisystem