Services sociaux et autres services spécifiques – marchés publics
Base juridique:
Directive 2014/24/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Työterveyshuollon palvelut Joensuun kaupungin ja sen tytäryhtiöiden henkilökunnalle
Numéro de référence: 4098/02.08.00.02/2022
II.1.2)Code CPV principal85147000 Services de médecine du travail
II.1.4)Description succincte:
Hankinnan kohteena ovat hyvän työterveyshuoltokäytännön mukaiset lakisääteisen työterveyshuoltotoiminnan palvelut sekä
työterveyspainotteisen sairaanhoidon palvelut Joensuun kaupungin ja sen tytäryhtiöiden henkilökunnalle sopimusajalle 1.9.2023 - 31.12.2025 + optiona toistaiseksi voimassa oleva sopimus.
Palvelun tulee täyttää Euroopan unionin suoraan velvoittavien säädösten, Suomen lakien ja asetusten sekä viranomaisten
antamat määräykset.
Tarjous on sitova ja se tulee laatia suomen kielellä. Hankintaprosessi on kokonaisuudessaan suomenkielinen.
II.1.5)Valeur totale estiméeValeur hors TVA: 3 200 000.00 EUR
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)85147000 Services de médecine du travail
II.2.4)Description des prestations:
Hankinnan kohteena ovat hyvän työterveyshuoltokäytännön mukaiset lakisääteisen työterveyshuoltotoiminnan palvelut sekä työterveyspainotteisen sairaanhoidon vastaanotto-, laboratorio- ja kuvantamistutkimuspalvelut Joensuun kaupungin ja sen tytäryhtiöiden henkilökunnalle sopimusajalle 1.9.2023 – 31.12.2025 + optiona toistaiseksi voimassa oleva sopimus.
Palvelun tulee täyttää Euroopan unionin suoraan velvoittavien säädösten, Suomen lakien ja asetusten sekä viranomaisten antamat määräykset.