Finlande-Helsinki: Services de technologies de l'information, conseil, développement de logiciels, internet et appui
2023/S 058-172311
Base juridique:
Directive 2014/24/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Atlassian työkalujen tuki-, ylläpito- ja kehityspalvelut
II.1.2)Code CPV principal72000000 Services de technologies de l'information, conseil, développement de logiciels, internet et appui
II.1.4)Description succincte:
Hankinnan kohteena on Työllisyysrahastolla käytettävien Atlassian työkalujen tuki- ja ylläpitopalveluun sekä pienkehitykseen liittyvät tehtävät. Lisäksi hankinnan kohteeseen sisältyy myös Atlassian lisenssienhallinta, sekä erikseen projektoitavat muutos- ja laajennus- sekä sovelluksen hyödyntämiseen liittyvät työt. Valittu palveluntuottaja toteuttaa palvelun haltuunoton yhteistyön alkaessa.
Työllisyysrahasto hankkii Atlassian on Cloud Jira premium, Confluence Premium sekä Atlassian Access lisenssejä.
Hankintaan sisältyy käyttöönottoprojekti, jossa Työllisyysrahasto ottaa käyttöön Atlassian on Cloud-ratkaisun ja nykyisen Jiran ja Confluencen sisältö siirretään pilviympäristöön. Toisesta Confluence ympäristöstä luovutaan ja konsolidoidaan pilviympäristöön.
Sopimuskauden aikana asiantuntijaosaamista ratkaisun kehitys- ja tukitehtäviin, muuta Atlassian tuotteisiin liittyvä konsultointia, sekä käyttäjäkoulutusta.
II.1.5)Valeur totale estimée
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.4)Description des prestations:
Kilpailutuksen voittaneelta toimittajalta voidaan solmittavan hankintasopimuksen perusteella hankkia tarvittaessa myös muita Atlassian tuoteperheen lisenssejä, lisämoduuleja ja muita toimittajan tarjoamia palveluja, joita voivat olla esim. ohjelmistojen asiakaskohtaisen hyödyntämisen suunnittelua, konsultointia, muokkausta, käyttöönottoa ja koulutusta.