Base juridique:
Directive 2014/24/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Smörslottsgatan, område A - Nybyggnad av bostäder
Numéro de référence: FBU 2020-0166
II.1.2)Code CPV principal45211100 Travaux de construction de maisons
II.1.4)Description succincte:
Upphandlingen omfattar nybyggnation av två flerbostadshus om totalt 109 lägenheter och en gemensamhetslokal samt miljöhus och cykelgarage i närheten av Härlanda Tjärn i Göteborg.
Entreprenaden kommer att genomföras som en totalentreprenad till fast pris med indexreglering.
II.1.5)Valeur totale estimée
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)45211340 Travaux de construction d'immeubles collectifs
45211341 Travaux de construction d'appartements
45213260 Travaux de construction d'entrepôts de marchandises
II.2.4)Description des prestations: