Építési beruházás - 17259-2017
Magyarország-Budapest: Gyalogút építése
2017/S 012-017259
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Építési beruházás
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
A 2017. évi, Budapesten rendezendő vizes világbajnoksághoz kapcsolódóan a pesti rakpart északi irányba történő rendezése, gyalogos sétány kialakítása a Margit-híd – Dráva utca között- kivitelezés.
Hivatkozási szám: FKLM/213/2016.
II.1.2)Fő CPV-kód
45233161 Gyalogút építése
II.1.4)Rövid meghatározás:
Vállalkozási szerződés, melynek tárgya: „A 2017. évi, Budapesten rendezendő vizes világbajnoksághoz kapcsolódóan a pesti rakpart északi irányba történő rendezése, gyalogos sétány kialakítása a Margit-híd – Dráva utca között- kivitelezési munkák”.
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45233120 Közút építése
45241100 Rakpart építése
45220000 Mérnöki és építési munkák
45232450 Vízelvezető rendszer építése
45232451 Vízelvezetés és felszíni munka
45111290 Közmű-előkészítési munka
45232332 Távközléssel kapcsolatos járulékos munkák
45215500 Nyilvános illemhelyek
45233121 Főútvonal építése
45233320 Közút alapozása
45233340 Gyalogút alapozása
45233293 Köztéri bútorok szerelése
45233220 Közút burkolása
34928500 Közvilágítási berendezések
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A szerződés keretében az alábbi főbb feladatokat kell elvégezni:
Vállalkozási szerződés keretében Budapest, pesti rakpart északi irányban történő rendezésének munkái a közbeszerzési dokumentumok és az alábbiak szerint.
Vállalkozó hiba- és hiánymentesen, a közbeszerzési dokumentumokban meghatározottak szerint vállalja el a kivitelezési munkát (a továbbiakban: Létesítmény) amely kiterjed az alábbi feladatok elvégzésére:
— A pesti rakpart északi részén, a Margit-híd – Dráva utca közötti szakaszon az alsó rakparton víztelenített út (gyalogos sétány) kialakítása a szükséges kiegészítő beruházásokkal (csapadékvíz elvezető csatorna fektetése, új burkolat, szegély, köztéri elemek, nyilvános illemhely kialakítása és az azt ellátó közművek létesítése);
— a Megrendelő által szolgáltatott tervek és engedélyek, továbbá az üzemeltető által megfogalmazott követelmények alapján, amennyiben szükséges, kiviteli tervek és kivitelezési dokumentáció elkészítése az építőipari kivitelezési tevékenységről szóló 191/2009. (IX.15.) Korm. rendelet előírásai szerint,
— a kiviteli tervek szükség szerinti módosítása és ehhez kapcsolódóan engedélyek megszerzése, módosítása,
— a kivitelezés megkezdéséhez és a megvalósításhoz (pl. közműkiváltások) szükséges valamennyi engedély beszerzése,
— forgalomtechnikai tervek elkészítése és az abban foglalt munkák elvégzése,
— kivitelezési munkák elvégzése, a befejezett Létesítmény átadása,
— közműkiváltási munkák elvégzése,
— a helyreállítási munkák elvégzése,
— ideiglenes forgalomba helyezés iránti intézkedés, a forgalomba helyezési engedély megkéréséhez szükséges dokumentáció hiánytalan elkészítése, engedélyezési eljárás megindításának kérelmezése, továbbá az engedélyezés során rendelkezésre állás,
— a jótállási/szavatossági időszakon belüli hibák kijavítása,
— a szerződés teljesítéséhez szükséges minden további, a közbeszerzési dokumentumokban részletezett feladat teljesítése,
— régészeti feladatok elvégzése az útépítési engedélyben foglaltak alapján,
— tervezői művezetés az épített környezet alakításáról és védelméről szóló 1997. évi LXXVIII. törvény (Étv.) 33. § (4) bekezdése szerint.
A részletes tervezési és kivitelezési feladatokat a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.
Mennyiségi adatok:
— 19 200 m² útfelület,
— 4 800 m² aszfaltozott járdafelület,
— 13 200 m² térkövezett járdafelület,
— 1 500 m hosszon partélen süllyesztett szegély kialakítása,
— 1 500 m hosszon korlát építése,
— 3 illemhelyiség építése, gépészeti tér kialakításával 2,80 m x 1,55 m alapterülettel és csatlakozó közmű – 20 fm vízvezeték és 105 fm csatorna – kiépítésével,
— 1 265 fm hosszon csapadékelvezető csatorna építése, 3 db olajleválasztó berendezéssel,
— 8 db új közvilágítási oszlop létesítése és 67 db közvilágítási lámpatest cseréje,
— 96 fm hosszon gázvezeték kiváltási munkák,
— kikötőket ellátó közmű kiépítése: 1720 fm vízcső és 32 db akna építése; 1 785 fm hosszú távközlési kábelt és 22 aknát tartalmazó alépítmény építése; 1 850 fm elektromos kábel és 32 db kikötői raszter egyedi ellátását biztosító elektromos hálózat kiépítése.