II. szakasz: Tárgy
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
„Keret-megállapodás keretében mélyépítési és térfelszín rekonstrukciós jellegű valamint azokhoz kapcsolódó tervezési munkák, így különösen parképítés- és felújítás, közműépítésés felújítás, út-,....
II.1.2)Fő CPV-kód45000000 Építési munkák
II.1.4)Rövid meghatározás:
„Keret-megállapodás keretében mélyépítési és térfelszín rekonstrukciós jellegű valamint azokhoz
kapcsolódó tervezési munkák, így különösen parképítés- és felújítás, közműépítés- és felújítás, út-, parkoló-, kerékpárút-,
járdaépítési és felújítási munkák ellátása Békéscsaba Megyei Jogú Város Önkormányzat részére”
II.1.6)Részekre vonatkozó információkA beszerzés részekből áll: igen
II.2)Meghatározás
II.2.1)Elnevezés:
„Békéscsaba Megyei Jogú Város Önkormányzata közlekedésfejlesztési feladatainak támogatása” elnevezésű projekt keretében Békéscsaba járdahálózatának fejlesztése (II. ütem) ...I. rész
Rész száma: 1.
II.2.2)További CPV-kód(ok)45000000 Építési munkák
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Békéscsaba járdahálózatának fejlesztése (II. ütem): Békéscsaba, 3-as, 5-ös, 6-os 10-es választókerület területén történő járdafejlesztések.
Az építési munkahely megjelölése, az építmény, az építési tevékenység meghatározó paraméterei:
1. rész
Az utca (útszakasz) megnevezése Érintett hrsz. Tervezett járdahossz (m) Tervezett járdafelület (m2)
Kisfényesi út Körte sortól a Csabagyöngye sorig 13501 804 914
Körte sor (Kisfényesi út -híd közötti szakasz) 13738/1, 13737/3, 13736, 13735, 13734 513 681
Györkei utca (A Fényesi u. 154. sz-nál) 12954 73 59
Bojtár utca járdalapos járda felújítása Dobos István utcától a Bojtár 18-ig 15795, 15769 181 251
Békéscsaba Megyei Jogú Város Önkormányzata közlekedésfejlesztési feladatainak támogatása” elnevezésű projekt keretében Békéscsaba járdahálózatának fejlesztése (II. ütem)....II. rész
Rész száma: 2.
Az építési munkahely megjelölése, az építmény, az építési tevékenység meghatározóBékéscsaba járdahálózatának fejlesztése (II. ütem): Békéscsaba, 3-as, 5-ös, 6-os 10-es választókerület területén történő járdafejlesztések.
Csányi utca páratlan oldal. 2331/2, 2331/1 660 918
Wlassics sétány 17-23. belső udvar és járda 2998/14, 79 118
Tessedik u. (Erkel-Aradi között) 2661 685 857
Tessedik u.
Bartók B. út 42 (Vozárik u. -Szemere u között teljes szakasz felújítandó) 3058/3 66 113
Bartók B. út (Petőfi u. - Lepény Pál u. közötti szakasz) 2904/1 333 740
Aradi utca páros oldala. A térköves részek kivételével a teljes utca felújítandó. 2677 230 342
Árpád fejedelem tér megsüllyedt térburkolat 2985/4 7 21
Damjanich u. kb. fele a Bartóktól az 1. számig. + A 7. szám előtt 2119 67 74
4-es Honvéd u. Idősek Otthonától kb 150 méter. A Tessedik utcától a 4-es Honvéd utca 16. sz. végéig. 2560 185 286
Békéscsaba Megyei Jogú Város Önkormányzata közlekedésfejlesztési feladatainak támogatása” elnevezésű projekt keretében Békéscsaba járdahálózatának fejlesztése (II. ütem) ...III. rész
Rész száma: 3.
Pátkai Ervin u. 2-12 előtt (aszfaltburkolat) 3231/15 163 527
Vécsey u. 2-4. előtt (aszfaltburkolat) 3080/14 38 77
Andrássy u. 71-79. sz előtti járda felújítása (aszfaltburkolat) 3246/1 és 3247/1 268 843
Vécsey u. 1-5. mögötti szakasz (aszfaltburkolat) 3080/14 84 150
Vécsey u. 14-36. (aszfaltburkolat) 3097 266 537
Vécsey u. 14-16. előtt (aszfaltburkolat) 3098/11 46 86
Tulipán u. 1-5. előtt (aszfaltburkolat) 3098/11 78 153
Kazinczy lakótelep 3-6. előtt (aszfaltburkolat) 3204 és 3203/20 318 641
Kazinczy lakótelep 19. A-B-C előtt (aszfaltburkolat) 3216/21 62 111
Őr u. 10-12. előtti szakasz (aszfaltburkolat) 3243, 3239, 3236/2 61 121
Békéscsaba Megyei Jogú Város Önkormányzata közlekedésfejlesztési feladatainak támogatása” elnevezésű projekt keretében Békéscsaba járdahálózatának fejlesztése (II. ütem) ...IV. rész
Rész száma: 4.
Jósika u. páratlan oldal (Batsányi u. -Franklin u.) 7317 871 1274
Jósika u páros oldal (Tompa-Batsányi u) 7317 345 512
Gyöngyösi u. páratlan oldal (Tompa u. - Franklin u.) 7157, 8494, 8651 1200 1746
Kner Imre páratlan oldal (Vasút sor -Mokos József /Ágoston Péter/ u.) 6376 178 235
Mokos József u. páratlan oldal 6525 206 308
Csabay László u. páros oldal 6352 179 259
Lenkefi Konrád u. páros oldal 6503 382 526
Pataky László u. páros oldal (Tildy Zoltán u. - Franklin u.) 6553 516 725
Stromfeld Aurél u. páros oldal 6418 230 349
Toldi u. 2-6. 9183 93 130
Bessenyei u. páros oldal (Batsányi u. -Tompa u.) 7371 323 477
Bessenyei u. páratlan oldal (Franklin u. -Batsányi u.) 7371 778 1038
Mikes utca páratlan oldal 9169 292 438
Török Ignác (Búzavirág-Báthory u. között) 10804, 6694/2, 10721 476 752
„Modern Városok Program keretében megvalósuló »Békéscsaba Meglévő iparterületeinek kiszolgálása komplex infrastrukturális fejlesztésekkel« című projekt részét képező Békéscsaba, Dobozi út ....
Rész száma: 5.
Dobozi úti meglévő kerékpárút felújítása a 44-es számú főút elkerülő úti körforgalomtól a Dobozi úti kerékpáros átvezetéssel 2114 m hosszúságban.
A kétirányú kerékpárút 2,25 méteres burkolatszélességgel kerül kialakításra a meglévő pályaszerkezet elbontását követően kertiszegéllyel és folyókával.
A kerékpárút megépítése szükségessé teszi a Nagyréti I. csatorna 4239. sz. főutat keresztező műtárgy 2,0 fm-rel történő meghosszabbítását és 5,0 fm hosszban utóburkolat kialakítását.
Zárt csapadékvízelvezető csatorna épül a kerékpárút tengelyében. Létesül 240 m NA200 PE, 1099 m NA300 KGPVC, 650 m NA400 KGPVC anyagú csapadékcsatorna a szükséges aknákkal együtt.
A kerékpárút mentén 1963 m hosszúságban padkafolyóka létesül, amely bekötésre kerül a csatornába.
A csatorna munkaárkába telefon földkábel védőcsöve is elhelyezésre kerül egymástól min. 0,40 m távolságra. A hírközlési kábelek szerelhetősége érdekében 13 db N1 és 3 db N2 típusú szekrény épül.
A kerékpárút megvilágítására a meglévő közvilágítás kiegészítésre, illetve új légvezetékes hálózat kiépítésre kerül sor.
A Dobozi úti körforgalomtól a meglévő hálózatra 25 db TECEO típusú lámpatesteket kell felszerelni D-31 lámpakarra.
264 m hosszon új légvezetékes hálózat kiépítésre kerül sor B-10-400 oszlopokkal, TECEO típusú lámpatestekkel, D-31 lámpakarral.
A részletes műszaki leírást a felhívás mellékletét képező közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.
Békéscsaba, Mokry utca - Szarvasi út közötti összeköttetést szolgáló kerékpárforgalmi létesítmény megvalósítása
Rész száma: 6.
A Modern Városok Program keretében megvalósuló »Békéscsaba Meglévő iparterületeinek kiszolgálása komplex infrastrukturális fejlesztésekkel« című projekt részét képező „Békéscsaba, Mokry utca - Szarvasi út közötti összeköttetést szolgáló kerékpárforgalmi létesítmény megvalósítása, valamint a Békéscsaba, Dobozi út melletti kerékpárút III. ütem felújítási munkái” - két részben tárgyú közbeszerzési eljárás
1. rész: Békéscsaba, Mokry utca - Szarvasi út közötti összeköttetést szolgáló kerékpárforgalmi létesítmény megvalósítása az alábbiak szerint:
Kerékpárút építése a Mokry utcai közúti, gyalogos szintbeni vasúti keresztezés és a Szarvasi úti kerékpárút között 693 m hosszon, valamint a Mokry utcában 1 096 m hosszúságú szakaszon kerékpáros nyom felfestése.
A Szarvasi úttól kiindulva a jaminai városrész irányából kiépített kerékpárúthoz csatlakozva - az un. volt „hadivágány” nyomvonalán kétirányú kerékpárút 2 méter használati szélességgel épül, kétoldali járdaszegéllyel. A kerékpárút megvilágítására közvilágítás kerül kiépítésre védőcsőben elhelyezett kábellel, kandeláberekkel.
A Mokry utcán a Berényi út és a 120-as Békéscsaba-Budapest közúti vasúti kereszteződés között az útburkolat mindkét oldalán kerékpáros nyom kerül felfestésre a szükség szerinti útburkolat javítását követően.
Békéscsaba, Dobozi út melletti kerékpárút III. ütem felújítási munkái
Rész száma: 7.
2. rész: Békéscsaba, Dobozi út melletti kerékpárút III. ütem felújítási munkái az alábbiak szerint:
Dobozi úti meglévő kerékpárút felújítása a Gém utcai csomóponttól a 42145 jelű Gerlai bekötőút között 777 m hosszon.
A kétirányú kerékpárút 2,25 méteres burkolatszélességgel kerül kialakításra a meglévő pályaszerkezet elbontását követően, kétoldali járdaszegéllyel. 379 m hosszon a kerékpárút nyomvonal korrekciójára kerül sor.
A 4239 számú, Békéscsaba-Doboz összekötőút 4+243 km szélvényében épült hídon DAK-H2S-H rendszerű, kerékpáros korláttal kiegészített vezetőkorlát építése a híd teljes hosszában az átépítendő új kiemelt szegélyen. A szegély mellett az öntött aszfaltsávok helyreállítása és rugalmas kiöntése készül. A szegélyen magassági alappont létesítése, hiteles beméréssel, nyilvántartásba vétellel. A hídon lévő kerékpárúton az aszfaltburkolat bontását követően a vasalt felbetonozáson és a korlátoszlopok alsó 10 cm-én B5 bevonati rendszer készül.
Békéscsaba Megyei Jogú Város Önkormányzata közlekedésfejlesztési feladatainak támogatása” elnevezésű projekt keretében Békéscsaba járdahálózatának fejlesztése (III. ütem)....I. rész
Rész száma: 8.
Békéscsaba járdahálózatának fejlesztése (III. ütem): Békéscsaba, 7-es, 8-as, 11-es és 12-es választókerület területén történő járdafejlesztések.
Kinizsi u. (Csaba utcától - Andrássy út 11-17 kapubejáróig, NAV oldal) 3792 111 338
Kazinczy u. (Őr utca - Illésházi utca közötti szakasz) 3248 239 442
Gyóni G. u. 20. sz kapubejárótól "L" alakban a Plazma Centerig térburkolatos járda átépítése 3645 és 3618/9 99 261
Munkácsy tér járdafelületei 3254//3 407 1308
Csaba u. belső udvar járdafelületei (rétesbolt mögötti, belső udvarrész) 3773//9 45 54
Tolnai u. játszótér járdafelülete felújítás 3273/8 108 163
Kazinczy Ltp 16 ABC lépcsőházak előtti járda/bejáró szakasz felújítása; szélesítéssel 3216/21 26 70
Bánszki udvar 8 szám- Bánszki utca közötti járda 2916/13 173 228
Andrássy út Szabó Dezső u. - Trefort u. között 3247//1 82 276
Tinódi utca a Kazinczy utcától Tinódi utca 5. számig. (Kimarad az iskola kapubejárótól a kukatároló bejáratáig.) A kukabejáró járdája felújítandó. 3215 145 259
Kazinczy 16-tól a garázssokig felújítás és szélesítés 3216/21 25 30
Kazinczy 14 és Tinódi 8 közötti átjáró rész felújítása szélesítéssel 3216/21 41 49
További információkat a részletes műszaki leírás és a felhívás mellékletét képező közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.
Békéscsaba Megyei Jogú Város Önkormányzata közlekedésfejlesztési feladatainak támogatása” elnevezésű projekt keretében Békéscsaba járdahálózatának fejlesztése (III. ütem)...II. rész
Rész száma: 9.
Csengeri u. páratlan oldal 4614 132 193
Szent Imre u. páros oldal 4464 274 386
Lipták u. 2-14. sz. 4638 237 351
Kápolna u. páratlan oldal 4628 122 178
Lipták András u. 1-3-5. 4638 101 143
Bulcsú u. páratlan oldal 4600 121 180
Szent László u. páros oldala 4428 239 442
Czakó u. páratlan oldal 3582, 3661 104 102
Áchim u. páros oldal 4307 335 480
Szigetvári u. páratlan oldal 3610 211 310
Zsíros u. 8. és 14. sz. 4125 49 74
Rákóczi u. páratlan oldal 3493 486 744
Marik u. páros oldal 4162 49 49
Garai u. páratlan oldal 4036 198 274
Békési út páratlan oldal 6107 416 612
Kis-Tabán u. páros oldal 3870 367 583
Guttenberg u. páratlan oldal 4011 247 342
Reök u. páros oldal 4320 169 253
Bocskai u. páros oldal 4208 és 3969 260 385
Alsó Körös sor 803 689 1146
Békéscsaba Megyei Jogú Város Önkormányzata közlekedésfejlesztési feladatainak támogatása” elnevezésű projekt keretében Békéscsaba járdahálózatának fejlesztése (III. ütem)...III. rész
Rész száma: 10.
Batsányi u. páratlan oldal (Szegfű u. és Egység u. között) 8379 111 182
Báthory u. páratlan oldal (Tavasz u. és Batsányi u. között) 7048 és 8270 668 979
Rell Lajos páros oldal (Pongrácz u. - Tildy u. között) 6620 361 537
Mohácsi Mátyás utca páratlan oldal (Pongrácz u. és Mazán László u. között) 10815 120 153
Ibolya u. páros oldal (Tavasz u. - Franklin u. között) 6767 348 490
Tavasz u. páros oldal (Radnóti u. és Nyugati u. között) 7828 191 271
Radnóti páros oldala (Tavasz u. - Franklin u. között) 6804 343 491
Batsányi u páratlan oldal (Ilyés Gy és Zsigmond u. között) 7962/2 180 229
Rózsa u. páratlan oldal, (Szegfű u. és Báthory u. között) 8651 121 191
Irsai Olivér páros oldal (Batsányi u. és Rózsa u. között) 7811 431 504
Zsigmond u. páratlan oldal (Franklin u. és Batsányi u. között) 6951 1100 1539
Gajdács u. (Tompa u-Rózsa u. között páros oldal. Rózsa u.-Tavasz u. között páratlan oldal) 7031, 8191 1065 1507
Rózsa u. páros oldala ( Veres P. és Gajdács u. között) 8172 106 160
Mazán László u. páros oldal (Mohácsi Mátyás u - Stark Adolf u közötti szakasz) 6639 57 96
Békéscsaba Megyei Jogú Város Önkormányzata közlekedésfejlesztési feladatainak támogatása” elnevezésű projekt keretében Békéscsaba járdahálózatának fejlesztése (III. ütem)....IV. rész
Rész száma: 11.
Bessenyei u. páratlan (Horánszky-Orosházi út) 9199 312 452
Bercsényi u. páros 9701 613 935
Asztalos u. páratlan (Tompa u.- Orosházi u.) 9622 632 934
Kun u. páros oldal 9544 610 942
Bem u. páros (Tompa u. - Orosházi u.) 9472 603 871
Madách u. páratlan 9331 579 848
Wagner u. páratlan (Kereki u. - Orosházi út) 10342 1133 1821
Fürj, utca páratlan oldal 20437 274 389
Iskola u. páratlan 10135 és 10007 338 482
Nagysándor József u. (Orosházi u. - Iskola u.) páros oldal 9932 502 756
„A Modern Városok Program keretében megvalósuló békéscsabai útfejlesztési célok megvalósítása elnevezésű projekt keretében útépítések kivitelezése vállalkozási szerződés keretében II. ütem - 1. rsz
Rész száma: 12.
Békéscsaba, 38 utca útépítése és kapcsolódó közműépítése.
Sorszám Az utca (útszakasz) Építési helyszín hrsz.-a Útépítés Kapcsolódó közműépítés
azonosító száma megnevezése hossz
(m) szélesség
(m) Vízvezeték kiváltás
(hossz, átmérő, anyag) Közvilágítási hálózat bővítés
(hossz, lámpahely)
1 1 Görbe utca bekötőút 13895/4 17 39 m, 1 lh.
2 2 Csalogány utca 18542 337 4,50 319 m, 11 lh.
3 6 Kertes utca a Napsugár u. és Kertes u. 33. között 18243 132 3,00 78 fm DN63 PE, 39 fm DN90 PE
4 7 Kertes utca a Fecske u. és Gát sor között 18243 81 3,00 90 fm, DN90 PE
5 8 Fűzfa sor 18256 87 3,00 66 fm, DN90 PE
6 9 Gát sor 18228 278 3,00 235 fm, DN90 PE
7 10 Sport utca a Wenckheim tér és Sport u. 15. között 18183 213 3,00 209 fm, DN110 PE
8 11 Sport utca a Madarász u. és Babits u. között 18006 175 3,00 172 fm, DN110 PE
9 16 Mester utca a 3/1. és 3/8 sz. között 13326/2 90 3,50
10 23 Hegedűs utca 5941 125 3,50
11 46 Vak Bottyán utca 18080 171 3,00
12 53 Áfonya utca 20578/1 211 4,00
13 68 Csalános utca 15015 230 3,50
14 69 Szemian Sámuel utca 13387, 13378 229 3,50 236 m, 4 lh.
15 87 Festő utca 13830 434 3,00
16 88 Szépkert utca 13882 438 3,00 130 m
17 89 Gulyás utca 15671 745 3,50
További információkat a részletes műszaki leírás és a felhívás mellékletét képező közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák
„A Modern Városok Program keretében megvalósuló békéscsabai útfejlesztési célok megvalósítása elnevezésű projekt keretében útépítések kivitelezése vállalkozási szerződés keretében II. ütem- 2. rész
Rész száma: 13.
1 20 Temető sor belső út a 3/1. és 3/8. között 13326/2 57 3,50 65 m, 2 lh.
2 32 Toldi utca 9183 84 4,50
3 34 Tildy Zoltán utca I. ütem a 9. és 15. sz. között 6404 200 4,00 125 fm, DN110 PE
4 35 Dr. Francisci Dániel utca a 2/2. sz. és Tildy Z. u. között 6457, 6444 86 3,50
5 39 Cserepes utca a Vásárhelyi P. u. és Povázsay M. u. között 10381 268 3,50
6 41 Vásárhelyi Pál utca a 12. sz. és Cserepes u. között 10373 187 4,50
7 49 Vasút sor 6317 386 3,00 84 fm, DN110 PE 6 lh.
8 61 Kereki út a Nagy Sándor u. és Honvéd u. között + Honvéd utca 0959, 9929, 9927/2 161 4,00 126 fm, DN90 PE, 40 fm, DN110 PE
9 66 Hajnóczy utca 10587, 10558 232 3,00 145 fm, DN110 PE
10 73 Tildy Zoltán utca III. ütem a Pataky L. u. és Rell Lajos u. között 6677 99 3,00 32 fm, DN90 PE 35 m, 3 lh
11 75 Török Ignác utca 20552/1, 20552/39, 20552/79 473 4,00
12 76 Pinga utca 20552/6 83 3,00
13 77 Borzas Kata utca 20552/17 110 3,00
14 78 Harangvirág utca 20552/28 110 3,00
15 79 Boglárka utca 20552/54, 6737/1 217 7-4-3 m
16 80 Ciklámen utca 20552/7 110 3,00
17 82 Szöcske utca 19337 291 3,50
18 84 Buzogány utca 19441 274 3,50
19 85 Rózsakert utca 19407 296 3,50
20 86 Bogár utca 19372 293 3,50
21 90 Tégla sor (Orosházi úthoz csatlakozó 10364/49 és 10364/77 hrsz.-ú út) 10364/49, 10364/77 64 8,80 bekötővezeték, DN63 PE
Békéscsaba, Építők útja útépítés és kerékpárforgalmi létesítmény megvalósítása a kapcsolódó közműépítésekkel” című projekt keretében Békéscsaba, Dózsa György út - Corvin utca egy szakaszának....
Rész száma: 14.
Beruházás helye:
Békéscsaba, Dózsa György út és Corvin utca területe a csatolt műszaki dokumentációban részletezve.
Rövid ismertetés:
A jelen közbeszerzési dokumentáció szerint megvalósítandó építési beruházás a TOP-6.1.5-16-BC1-2017-00001 azonosító számú, „Békéscsaba, Építők útja útépítés és kerékpárforgalmi létesítmény megvalósítása, a kapcsolódó közműépítésekkel” című projekt része. A projekt támogatási szerződésébe és annak kapcsolódó dokumentumaiba foglalt szabályok és feltételek betartása a megvalósításban résztvevőkre kötelező.
1. Alapadatok, okiratok:
1.1. Az építési beruházást képező építmény, építési tevékenység jellemző adatai:
1.1.1. Az építmény, építési tevékenység előírások szerinti szabatos megnevezése:
Békéscsaba, Dózsa György út - Corvin utca 610 méteres szakaszának útburkolat korszerűsítése.
A projekt építési kivitelezési munkáinak ellátására vonatkozóan:
Dózsa György út 2075 hrsz.
Corvin utca 2292 hrsz.
Az alábbi útszakaszok burkolat felújítása szükséges összesen 6 385 m2 felülettel:
Dózsa György út 1 - 45. sz. előtti szakasza 494 m hosszban,
Corvin utca 1 - 13. sz. előtti szakasza 116 m hosszban.
1.1.2. Az építmény, az építési tevékenység meghatározó paraméterei, műszaki megoldások:
# Teljes felületű profilmarás (0-5 cm).
# Aszfaltozás 5 cm AC 11 kopó (F) réteggel
# Pályaszerkezet megerősítés (7 cm aszfaltmarás; 7cm AC 22 kötő (F),1 réteg aszfalterősítő rács).
# Az úthoz csatlakozó kapubejárók és utak zökkenőmentes csatlakozásának kialakítása.
# Aknafedlapok és az útburkolatba lévő egyéb közmű szerelvények szintre emelése.
A további műszaki dokumentumok a közbeszerzési dokumentáció mellékleteként csatolásra kerültek.
„Békéscsaba Megyei Jogú Város Önkormányzata közlekedésfejlesztési feladatainak támogatása” elnevezésű projekt keretében Békéscsaba járdahálózatának fejlesztése (III. ütem - 8-as választókerület)
Rész száma: 15.
A jelen közbeszerzési dokumentáció szerint megvalósítandó építési beruházás a BMÖGF/950-1/2020 iktatószámú Támogatói Okirat alapján, a „Békéscsaba Megyei Jogú Város Önkormányzata közlekedésfejlesztési feladatainak támogatása” elnevezésű projekt része.
A projekt Támogatói Okiratába és annak kapcsolódó dokumentumaiba foglalt szabályok és feltételek betartása a megvalósításban résztvevőkre kötelező.
Békéscsaba járdahálózatának fejlesztése (III. ütem): Békéscsaba, 8-as, választókerület területén történő járdafejlesztések.
1.1.2. Az építési munkahely megjelölése, az építmény, az építési tevékenység meghatározó paraméterei:
Csengeri u. páratlan oldal 4614 144 216
Kápolna u. páratlan oldal 4628 147 220
Bulcsú u. páratlan oldal 4600 144 216
Vízelvezetés, csatornázás:
Jelen feladat során, a meglévő járdaburkolatok kerülnek felújításra ugyanolyan szélességben és ugyanazon a magasságban, mint eredetileg (bontás - építés). Ebből kifolyólag a jelenlegi vízelvezető rendszerbe beavatkozás nem történik, tekintettel arra, hogy az eddiginél nagyobb keletkező levezetendő csapadékvíz mennyiségek a tervezett felületről nem keletkeznek.
A részletes leírást a közbeszerzési dokumentumok részeként kiadásra kerülő műszaki dokumentáció tartalmazza.
Békéscsaba, Építők útja II. ütem útépítés és kerékpárforgalmi létesítmény megvalósítása, a kapcsolódó közműépítésekkel (GF/JSZF/816/5 (2020))”
Rész száma: 16.
A jelen közbeszerzési dokumentáció szerint megvalósítandó építési beruházás a GF/JSZF/816/5 (2020) iktatószámú Támogatói Okirat alapján, „a Modern Városok Program keretében megvalósuló békéscsabai útfejlesztési célok megvalósítása” elnevezésű projekt része.
Békéscsaba, Építők útja II. ütem útépítés és kerékpárforgalmi létesítmény megvalósítása, a kapcsolódó közműépítésekkel.
1.1.2. Az építési munkahely megjelölése:
Békéscsaba, Építők útja (Csányi utca és Lencsési út közötti) tervezett szakasza. Békéscsaba, 0169/1 hrsz, 0170/4 hrsz, 0170/5 hrsz, 1706 hrsz.
1.1.3. Az építmény, az építési tevékenység meghatározó paraméterei:
Útépítés és kerékpárforgalmi létesítmény:
Békéscsabán az Építők útja II. ütemének megépítése a Csányi utca és Lencsési út között 915 fm szilárd burkolatú út építésével. 69 fm egyirányú kerékpárút építése, 892 fm nyitott kerékpársáv létesítése. A Lencsési út csatlakozó szakaszának átépítése; út szélesítése 170 fm, 1 db autóbuszöböl és -peron átépítése. Ideiglenes útcsatlakozás kiépítése az 1762 hrsz.-ú út felé 70 m.
Kapcsolódó közműépítések:
Csapadékvíz elvezetés:
Építendők az Építők útja II. ütemében a tervezett út csapadékvíz elevezését szolgáló csapadékvíz elvezető csatornák; nyílt földmedrű csatorna 848 m, zárt csatorna víznyelő aknákkal 21 m ∅ 0,30 m-es, továbbá átereszek 30 m ∅ 0,30 m-es, 27,2 m ∅ 0,60 m-es, és 15,5 m ∅ 1,00 m-es tokos vasbetoncső felhasználásával. A Lencsési út szélesítése miatt 70 m ∅ 0,30 m-es csatornaszakasz átépítése, aknák, aknafedlapok és víznyelők cseréjével.
Közvilágítás létesítése, elektromos hálózatok átépítése:
Az Építők útja II ütemben tervezett, valamint a Lencsési úton a csomópont kialakításával érintett szakaszán a közvilágítás kiépítése szükséges 1043 m hosszban 35 lámpahellyel, továbbá 149 m hosszon 5 lámpahellyel a jelenlegi közvilágítás átépítendő.
A részletes műszaki leírás a közbeszerzési dokumentumok mellékleteként kerül kiadásra.