Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Építési beruházás - 173168-2022
Submission deadline has been amended by:  310123-2022
Magyarország-Budapest: Építési munkák
2022/S 066-173168
Ajánlati/részvételi felhívás
Építési beruházás
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Észak-balatoni vasútállomások építési munkái
Hivatkozási szám: EKR001499472021
II.1.2)Fő CPV-kód
45000000 Építési munkák
II.1.4)Rövid meghatározás:
Észak-balatoni vasútállomások építési munkái 15 ajánlati részben:
1. rész: Polgárdi vasútállomás felvételi épületének és előterének rekonstrukciója;
2. rész: Füle vasúti megállóhely felvételi épületének és előterének rekonstrukciója, valamint peron akadálymentesítése;
3. rész: Balatonfőkajár-felső vasúti megállóhely előterének rekonstrukciója, valamint peron akadálymentesítése;
4. rész: Csajág vasúállomás előterének rekonstrukciója, valamint peronjainak akadálymentesítése;
5. rész: Balatonakarattya vasúti megállóhely felvételi épületének és előterének rekonstrukciója, valamint peron akadálymentesítése;
6. rész: Csittényhegy vasúti megállóhely felvételi épületének és előterének rekonstrukciója, valamint peron akadálymentesítése;
7. rész: Balatonkenese vasútállomás felvételi épületének és előterének rekonstrukciója;
8. rész: Balatonfűzfő vasútállomás felvételi épületének és előterének rekonstrukciója;
9. rész: Balatonalmádi vasútállomás felvételi épületének és előterének rekonstrukciója, valamint peron akadálymentesítése;
10. rész: Káptalanfüred vasúti megállóhely felvételi épületének és előterének rekonstrukciója, valamint peron akadálymentesítése;
11. rész: Alsóörs vasútállomás felvételi épületének és előterének rekonstrukciója;
12. rész: Csopak vasúti megállóhely előterének rekonstrukciója, valamint peron akadálymentesítése;
13. rész: Balatonarács vasúti megállóhely előterének rekonstrukciója, valamint peron akadálymentesítése;
14. rész: Balatonfüred vasútállomás peronjainak akadálymentesítése;
15. rész: Aszófő vasútállomás felvételi épületének és előterének rekonstrukciója.
PST kód: V029.04.76
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: igen
Ajánlatok valamennyi részre
II.2)Meghatározás
II.2.1)Elnevezés:
Polgárdi vasútállomás
Rész száma: 1
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45210000 Magasépítési munka
45213321 Vasútállomás építése
45233228 Útburkolat építése
45314000 Távközlési berendezések szerelése
71000000 Építészeti, építési, mérnöki és vizsgálati szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Polgárdi vasútállomás felvételi épületének és előterének rekonstrukciója keretében a meglévő állomásépület helyett egy új, korszerű, könnyen fenntartható állomásépület kialakítása.
A projekt feladata továbbá a közlekedési kapcsolatok kialakítása, valamint az állomási előtér fejlesztése a következők szerint:
- akadálymentesítés,
- parkolás,
- kerékpártárolás biztosítása,
- utastájékoztatási rendszer korszerűsítése,
- környezetrendezés.
A főbb mennyiségek a következők:
- 212 m2 nettó alapterületen felvételi épület építési munka, valamint a felvételi épületet kiszolgáló közművek átalakítása, kiépítése;
- 21 férőhelyes parkoló létesítése, illetve meglévő parkoló felújítása;
- 2600 m2 alapterületen aszfalt kopórétegű burkolat terítése;
- 5227 m2 teljes alapterületen előtérrendezési munka, mely tartalmazza a gyalogosfelületek és kapcsolódó zöldfelületek rendezését, beleértve a környezetarchitektúra elemeket is;
- 1500 m hosszon távközlési hálózatok helyi kábelének, valamint a kapcsolódó távközlési és biztosítóberendezési munkák kiépítése;
A tárgyi építési beruházás oszthatatlan szolgáltatásnak minősül.
A nyertes ajánlattevő(k) által ellátandó feladatokat részletesen a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.
Ajánlatkérő felhívja ajánlattevők figyelmét arra, hogy a tárgyi közbeszerzési eljárás eredményeként megkötendő szerződés finanszírozására támogatásra irányuló igényt fog benyújtani, és ajánlatkérő a Kbt. 53. § (6) bekezdése alapján a támogatásra irányuló igény el nem fogadását, vagy az igényeltnél kisebb összegben történő elfogadását olyan körülménynek tekinti, amely miatt az eljárást eredménytelenné nyilváníthatja. Továbbá a Kbt. 135. § (12) bekezdése alapján a támogatási igény igényelt összegben történő elfogadását ajánlatkérő a szerződés hatálybalépését felfüggesztő feltételként köti ki.
Füle vasúti megállóhely
Rész száma: 2
Füle vasúti megállóhely felvételi épületének és előterének rekonstrukciója, valamint peron akadálymentesítése keretében a meglévő állomásépület helyett egy új, korszerű, könnyen fenntartható állomásépület kialakítása.
A vasútállomáson 1 db új SK+55 cm magasperon kialakítása 250 m hosszon.
- 65 m2 nettó alapterületen felvételi épület építési munka, valamint a felvételi épületet kiszolgáló közművek átalakítása, kiépítése;
- 12 férőhelyes parkoló létesítése, illetve meglévő parkoló felújítása;
- 275 m2 alapterületen aszfalt kopórétegű burkolat terítése;
- 3015 m2 teljes alapterületen előtérrendezési munka, mely tartalmazza a gyalogosfelületek és kapcsolódó zöldfelületek rendezését, beleértve a környezetarchitektúra elemeket is;
- 1500 m hosszon távközlési hálózatok helyi kábelének, valamint a kapcsolódó távközlési és biztosítóberendezési munkák kiépítése.
Balatonfőkajár-felső vasúti megállóhely
Rész száma: 3
Balatonfőkajár-felső vasúti megállóhely előterének rekonstrukciója, valamint peron akadálymentesítése keretében a közlekedési kapcsolatok kialakítása, valamint az állomási előtér fejlesztése a következők szerint:
- 10 férőhelyes parkoló létesítése, illetve meglévő parkoló felújítása;
- 1025 m2 alapterületen aszfalt kopórétegű burkolat terítése;
- 2684 m2 teljes alapterületen előtérrendezési munka, mely tartalmazza a gyalogosfelületek és kapcsolódó zöldfelületek rendezését, beleértve a környezetarchitektúra elemeket is;
Csajág vasútállomás
Rész száma: 4
Csajág vasúállomás előterének rekonstrukciója, valamint peronjainak akadálymentesítése keretében a közlekedési kapcsolatok kialakítása, valamint az állomási előtér fejlesztése a következők szerint:
A vasútállomáson 3 db új SK+55 cm magasperon kialakítása, 2 db esetében 250 m, 1 db esetében pedig 260 m hosszon.
- 13 férőhelyes parkoló létesítése, illetve meglévő parkoló felújítása;
- 1275 m2 alapterületen aszfalt kopórétegű burkolat terítése;
- 1902 m2 teljes alapterületen előtérrendezési munka, mely tartalmazza a gyalogosfelületek és kapcsolódó zöldfelületek rendezését, beleértve a környezetarchitektúra elemeket is;
- 3000 m hosszon távközlési hálózatok helyi kábelének, valamint a kapcsolódó távközlési és biztosítóberendezési munkák kiépítése;
Balatonakarattya vasúti megállóhely
Rész száma: 5
Balatonakarattya vasúti megállóhely felvételi épületének és előterének rekonstrukciója, valamint peron akadálymentesítése keretében a meglévő állomásépület helyett egy új, korszerű, könnyen fenntartható állomásépület kialakítása.
- 157 m2 nettó alapterületen felvételi épület építési munka, valamint a felvételi épületet kiszolgáló közművek átalakítása, kiépítése;
- 1664 m2 teljes alapterületen előtérrendezési munka, mely tartalmazza a gyalogosfelületek és kapcsolódó zöldfelületek rendezését, beleértve a környezetarchitektúra elemeket is;
- 1700 m hosszon távközlési hálózatok helyi kábelének, valamint a kapcsolódó távközlési és biztosítóberendezési munkák kiépítése.
Csittényhegy vasúti megállóhely
Rész száma: 6
Csittényhegy vasúti megállóhely felvételi épületének és előterének rekonstrukciója, valamint peron akadálymentesítése keretében a meglévő állomásépület felújítása, korszerűsítése, belső átalakítása.
- 225 m2 nettó alapterületen felvételi épület építési munka, valamint a felvételi épületet kiszolgáló közművek átalakítása, kiépítése;
- 11 férőhelyes parkoló létesítése, illetve meglévő parkoló felújítása;
- 118 m2 alapterületen aszfalt kopórétegű burkolat terítése;
- 3870 m2 teljes alapterületen előtérrendezési munka, mely tartalmazza a gyalogosfelületek és kapcsolódó zöldfelületek rendezését, beleértve a környezetarchitektúra elemeket is;
Ajánlatkérő felhívja ajánlattevők figyelmét arra, hogy a tárgyi közbeszerzési eljárás eredményeként megkötendő szerződés
finanszírozására támogatásra irányuló igényt fog benyújtani, és ajánlatkérő a Kbt. 53. § (6) bekezdése alapján a támogatásra irányuló igény el nem fogadását, vagy az igényeltnél kisebb összegben történő elfogadását olyan körülménynek tekinti, amely miatt az eljárást eredménytelenné nyilváníthatja. Továbbá a Kbt. 135. § (12) bekezdése alapján a támogatási igény igényelt összegben történő elfogadását ajánlatkérő a szerződés hatálybalépését felfüggesztő feltételként köti ki.
Balatonkenese vasútállomás
Rész száma: 7
Balatonkenese vasútállomás felvételi épületének és előterének rekonstrukciója keretében a meglévő állomásépület felújítása, korszerűsítése, belső átalakítása.
- 171 m2 nettó alapterületen felvételi épület építési munka, valamint a felvételi épületet kiszolgáló közművek átalakítása, kiépítése;
- 17 férőhelyes parkoló létesítése, illetve meglévő parkoló felújítása;
- 550 m2 alapterületen aszfalt kopórétegű burkolat terítése;
- 3163 m2 teljes alapterületen előtérrendezési munka, mely tartalmazza a gyalogosfelületek és kapcsolódó zöldfelületek rendezését, beleértve a környezetarchitektúra elemeket is;
- 2000 m hosszon távközlési hálózatok helyi kábelének, valamint a kapcsolódó távközlési és biztosítóberendezési munkák kiépítése.
Balatonfűzfő vasútállomás
Rész száma: 8
Balatonfűzfő vasútállomás felvételi épületének és előterének rekonstrukciója keretében a meglévő állomásépület felújítása, korszerűsítése, belső átalakítása.
- 422 m2 nettó alapterületen felvételi épület építési munka, valamint a felvételi épületet kiszolgáló közművek átalakítása, kiépítése;
- 32 férőhelyes parkoló létesítése, illetve meglévő parkoló felújítása;
- 716 m2 alapterületen aszfalt kopórétegű burkolat terítése;
- 5019 m2 teljes alapterületen előtérrendezési munka, mely tartalmazza a gyalogosfelületek és kapcsolódó zöldfelületek rendezését, beleértve a környezetarchitektúra elemeket is;
Balatonalmádi vasútállomás
Rész száma: 9
Balatonalmádi vasútállomás felvételi épületének és előterének rekonstrukciója, valamint peron akadálymentesítése keretében a meglévő állomásépület felújítása, korszerűsítése, belső átalakítása.
- 569 m2 nettó alapterületen felvételi épület építési munka, valamint a felvételi épületet kiszolgáló közművek átalakítása, kiépítése;
- 30 férőhelyes parkoló létesítése, illetve meglévő parkoló felújítása;
- 4130 m2 teljes alapterületen előtérrendezési munka, mely tartalmazza a gyalogosfelületek és kapcsolódó zöldfelületek rendezését, beleértve a környezetarchitektúra elemeket is;
- 2000 m hosszon távközlési hálózatok helyi kábelének, valamint a kapcsolódó távközlési és biztosítóberendezési munkák kiépítése;
- 3 db lift és 1 db aluljáró építése.
Káptalanfüred vasúti megállóhely
Rész száma: 10
Káptalanfüred vasúti megállóhely felvételi épületének és előterének rekonstrukciója, valamint peron akadálymentesítése keretében a meglévő állomásépület helyett egy új, korszerű, könnyen fenntartható állomásépület kialakítása.
- 450 m2 alapterületen aszfalt kopórétegű burkolat terítése;
- 8133 m2 teljes alapterületen előtérrendezési munka, mely tartalmazza a gyalogosfelületek és kapcsolódó zöldfelületek rendezését, beleértve a környezetarchitektúra elemeket is;
Alsóörs vasútállomás
Rész száma: 11
Alsóörs vasútállomás felvételi épületének és előterének rekonstrukciója keretében a meglévő állomásépület felújítása, korszerűsítése, belső átalakítása.
- 1023 m2 nettó alapterületen felvételi épület építési munka, valamint a felvételi épületet kiszolgáló közművek átalakítása, kiépítése;
- az utazóközönség számára 21 férőhelyes parkoló létesítése, illetve meglévő parkoló felújítása;
- 1600 m2 alapterületen aszfalt kopórétegű burkolat terítése;
- 7507 m2 teljes alapterületen előtérrendezési munka, mely tartalmazza a gyalogosfelületek és kapcsolódó zöldfelületek rendezését, beleértve a környezetarchitektúra elemeket is;
Csopak vasúti megállóhely
Rész száma: 12
Csopak vasúti megállóhely előterének rekonstrukciója, valamint peron akadálymentesítése keretében a közlekedési kapcsolatok kialakítása, valamint az állomási előtér fejlesztése a következők szerint:
- 225 m2 alapterületen aszfalt kopórétegű burkolat terítése;
- 1487 m2 teljes alapterületen előtérrendezési munka, mely tartalmazza a gyalogosfelületek és kapcsolódó zöldfelületek rendezését, beleértve a környezetarchitektúra elemeket is;
Balatonarács vasúti megállóhely
Rész száma: 13
Balatonarács vasúti megállóhely előterének rekonstrukciója, valamint peron akadálymentesítése keretében a közlekedési kapcsolatok kialakítása, valamint az állomási előtér fejlesztése a következők szerint:
- 1120 m2 teljes alapterületen előtérrendezési munka, mely tartalmazza a gyalogosfelületek és kapcsolódó zöldfelületek rendezését, beleértve a környezetarchitektúra elemeket is;
Balatonfüred vasútállomás
Rész száma: 14
Balatonfüred vasútállomás peronjainak akadálymentesítése keretében a vasútállomáson a peronok akadálymentesítése.
A vasútállomáson 3 db SK+55 cm magasperon kialakítása összesen 713 m hosszon.
- 2500 m hosszon távközlési hálózatok helyi kábelének, valamint a kapcsolódó távközlési és biztosítóberendezési munkák kiépítése;
- 3 db lift és 1 db aluljáró létesítése.
Aszófő vasútállomás
Rész száma: 15
Aszófő vasútállomás felvételi épületének és előterének rekonstrukciója keretében a meglévő állomásépület felújítása, korszerűsítése, belső átalakítása.
- 537 m2 nettó alapterületen felvételi épület építési munka, valamint a felvételi épületet kiszolgáló közművek átalakítása, kiépítése;
- 16 férőhelyes parkoló létesítése, illetve meglévő parkoló felújítása;
- 425 m2 alapterületen aszfalt kopórétegű burkolat terítése;
- 3100 m2 teljes alapterületen előtérrendezési munka, mely tartalmazza a gyalogosfelületek és kapcsolódó zöldfelületek rendezését, beleértve a környezetarchitektúra elemeket is;
- 250 m hosszon távközlési hálózatok helyi kábelének, valamint a kapcsolódó távközlési és biztosítóberendezési munkák kiépítése.