Executie lucrari aferente contractului „DJ-CL-06 Extinderi rețele apă și canalizare în comunele Șimnicu de Sus, Ișalnița, Coțofenii din Dos”, incluzand:
2. Simnicu de Sus:
— extinderea retelei de distributie a apei (L = 7 500 m), incluzand 276 buc. bransamente, 11 buc. camine de golire, 13 buc. camine de vana si golire, 13 buc. camine de vana, 9 buc. vane ingropate, 30 buc. hidranti de incendiu supraterani;
— realizarea sistemului de canalizare (L = 23 242 m);
— transportul apei uzate colectate catre reteaua de canalizare a orasului Craiova (opt statii de pompare apa uzata si conductele de refulare aferente L = 2 785 m);
2. Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare cu 12 zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor.