Base juridique:
Directive 2014/24/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Dynamiskt inköpssystem för skol- och förskolepaviljonger under 2018- 2045, ansökan och avslutning sker löpande.
Numéro de référence: KFKS 2018/365
II.1.2)Code CPV principal45212600 Travaux de construction de pavillons
II.1.4)Description succincte:
Nacka kommun avser att införa Dynamiskt inköpssystem för skol- och förskolepaviljonger.
Det kan avse både hyra av moduler/Paviljonger under olika perioder eller köp av moduler/paviljonger.
Det kan även avse tillhörande markberedning.
Det kan även avse tillhörande tjänster som drift och skötsel.
Kommuner ser till att det finns vatten, avlopp och el vid tomtgräns.
Leverantörer som godkänns i systemet har rätt att lämna anbud på förfrågan. Leverantörer kan under 25 år ansöka om att bli godkända i systemet eller när som helst avsluta sin anslutning.
Vid förfrågan kommer det utvärderas på olika kriterier beroende på det aktuella behovet.
Exempel på utvärderingskriterier är:
1. Leveranstid
2. Kvalitetskriterier
3. Pris
4. Gestaltning
5. Funktion
6. Innovation och nya smarta lösningar
7. Kombination av köp eller hyra och tillhörande tjänster
8. Annat
Välkommen att ansöka 2018 till 2043 om att bli leverantör.
II.1.5)Valeur totale estiméeValeur hors TVA: 100 000 000.00 SEK
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.4)Description des prestations:
174188-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Nacka: Byggnation av paviljong
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Referensnummer: KFKS 2018/365
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45212600 Byggnation av paviljong
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 100 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen