Правно основание:
Регламент (ЕС, Евратом) № 2018/1046
Раздел І: Възлагащ орган
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
Външно осигуряване на ИТ услуги: Експертна помощ за корективна, адаптивна и развойна поддръжка на проекта за FMS
Референтен номер: PE/FINS-FMS 19
II.1.2)Основен CPV код72000000 ИТ услуги: консултации, разработване на софтуер, Интернет и поддръжка
II.1.4)Кратко описание:
Предметът на договора е предоставянето на ИТ експертни познания за корективна, адаптивна и развойна поддръжка на системата за финансово управление (FMS) на Европейския парламент, въз основа на решение S4/HANA (SAP). Адаптивната поддръжка се отнася до надграждане до нова версия на S4/HANA (версия 17/09 ще бъде използвана за пускане в експлоатация), а развойната поддръжка се отнася до други успоредни SAP проекти в тясна връзка с FMS (напр. разширяване на разходното счетоводство, нови процедури за проследяване, подобрения на база данни WH, подсилване на отчитането, електронен подпис и др.) или други проекти по SAP на Европейския парламент.
II.1.5)Прогнозна обща стойностСтойност, без да се включва ДДС: 24 000 000.00 EUR
II.1.6)Информация относно обособените позицииНастоящата поръчка е разделена на обособени позиции: не
II.2)Описание
II.2.4)Описание на обществената поръчка:
Настоящата покана за участие в търг обхваща предоставянето на подкрепа за ИТ услуги на обекта (вътрешно) и извън обекта (extra muros) на базата на време и средства, посочено време и средства и фиксирана цена.
Договорът ще бъде сключен с 3-ма оференти, които представят най-добрите оферти като външни доставчици на услуги за предоставяне на ИТ услуги, при условие че има достатъчен брой оференти, които отговарят на критериите за изключване, подбор и възлагане.
Договорите, произтичащи от настоящата покана за участие в търг, ще бъдат многостранни рамкови договори, сключени с Европейския парламент, и без повторно откриване на конкурс. Изпълнението на поръчката няма да започне, докато не бъде подписан рамковият договор. Всяко подновяване на договора ще се извършва в съответствие с условията, посочени в договора.