Правно основание:
Директива 2014/24/ЕС
Раздел І: Възлагащ орган
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
Предоставяне на консултации и услуги в подкрепа на трансграничните дейности в областта на сградите и логистиката
Референтен номер: CFT-1620
II.1.2)Основен CPV код71315210 Консултантски услуги, свързани с инсталации в сгради
II.1.4)Кратко описание:
Целта на тази покана за участие в търг е осигуряване на съветнически и консултантски услуги за подпомагане на трансверсалните дейности в областта на сградите и логистиката; съветническите и консултантските поръчки, произтичащи от тази покана за участие в търг (CfT) с външни доставчици, трябва да имат за цел да се гарантира, че има трансверсална помощ, която по най-ефективния начин носи добавена стойност за услугите във връзка със съоръженията, предоставяни от отдел BLD като цяло.
С други думи, поръчките за услуги на консултанти и съветници, включени в тази процедура за обществена поръчка, ще помогнат основно да се изпълнят целите на мисията и да се подобри работата на отдела като „доставчик на вътрешни услуги“ в ЕИБ. Настоящото споразумение може да се използва и от други отдели на ЕИБ и Дирекцията, и от ЕИФ.
II.1.5)Прогнозна обща стойностСтойност, без да се включва ДДС: 4 000 000.00 EUR
II.1.6)Информация относно обособените позицииНастоящата поръчка е разделена на обособени позиции: не
II.2)Описание
II.2.2)Допълнителни CPV кодове71315200 Консултантски услуги, свързани със сгради
71315210 Консултантски услуги, свързани с инсталации в сгради
II.2.4)Описание на обществената поръчка:
Целта на услугите е да се предостави подкрепа, предимно на отдел BLMO, по време на етапа на иницииране/изпълнение/yправление на поръчките и глобално по време на предоставянето на услуги на крайните потребители, и да се гарантират необходимата ефективност и ефикасност, независимо дали услугите се предоставят от вътрешния персонал на BLD или са възложени на външни изпълнители. В този контекст етапи, като планиране, наблюдение и контрол, трябва да бъдат напълно обхванати от услугите.
Тази обособена позиция обхваща също други свързани услуги в BLD, като се предоставя подкрепа на ВМО в широките хоризонтални политики, като рамката за системи за осигуряване на качество и околна среда (дефиниране, изпълнение, одит, контрол и постоянно подобрение). Услугите включват също докладване и управление на документи.
Pravna osnova:
Direktiva 2014/24/EU
II.1)Opseg nabave
II.1.1)Naziv:
Savjetovanja i pružanje usluga podrške transverzalnim aktivnostima u području zgrada i logistike
Referentni broj: CFT-1620
II.1.2)Glavna CPV oznaka71315210 Savjetodavne usluge na području instalacija zgrade
II.1.4)Kratak opis:
Cilj je ovog poziva na nadmetanje nabava savjetodavnih i konzultantskih usluga za podršku transverzalnim aktivnostima u području zgrada i logistike; savjetodavni i konzultantski ugovori koji proizlaze iz ovog poziva na nadmetanje s vanjskim pružateljima usluga trebali bi biti usmjereni na pružanje transverzalne podrške na najučinkovitiji način kojim se ostvaruje dodana vrijednost usluga objekata koje odjel za zgrade i logistiku (BLD) isporučuje kao cjelinu.
Drugim riječima, konzultantski i savjetodavni ugovori uključeni u ovaj postupak nabave uglavnom će pomoći BLD-u u postizanju svojih ciljeva misije te poboljšati uspješnost odjela kao „internog pružatelja usluga upravljanja objektima” u okviru EIB-a. Trenutačni sporazum mogu koristiti i drugi odjeli i sektori uprava EIB-a te EIF.
II.1.5)Procijenjena ukupna vrijednostVrijednost bez PDV-a: 4 000 000.00 EUR
II.1.6)Podaci o grupamaOvaj ugovor podijeljen je na grupe: ne
II.2)Opis
II.2.2)Dodatne šifre CPV-a71315200 Savjetodavne usluge na području građenja
71315210 Savjetodavne usluge na području instalacija zgrade
II.2.4)Opis nabave:
Svrha je usluga pružiti podršku, uglavnom odjelu BLMO, tijekom faze pokretanja/izvršenja ugovora i globalno tijekom isporuke usluga krajnjim korisnicima, te mu je cilj osigurati potrebnu učinkovitost i djelotvornost, bez obzira na to isporučuju li usluge interno osoblje BLD-a ili vanjski pružatelji usluga. U tom kontekstu, faze kao što su planiranje, praćenje i kontrola moraju u potpunosti biti obuhvaćene uslugama.
Obuhvaća i druge transverzalne usluge u cijelom odjelu za zgrade i logistiku, uz podršku odjelu BLMO u okviru širih horizontalnih politika kao što je okvir sustava osiguranja kvalitete i okoliša (definicija, provedba, revizija, kontrola i stalno poboljšanje). Usluge obuhvaćaju i izvješćivanje i upravljanje dokumentima.
Juridiskais pamats:
Direktīva 2014/24/ES
I iedaļa: Līgumslēdzēja iestāde
II.1)Iepirkuma apjoms
II.1.1)Nosaukums:
Konsultāciju un pakalpojumu nodrošināšana ar mērķi atbalstīt transversālus pasākumus ēku un loģistikas jomā
Atsauces numurs: CFT-1620
II.1.2)Galvenās CPV kods71315210 Būvniecības pakalpojumu konsultāciju pakalpojumi
II.1.4)Īss apraksts:
Šā uzaicinājuma uz konkursu mērķis ir iepirkt padomdevēja un konsultāciju ārpakalpojumus, lai atbalstītu transversālās darbības ēku un loģistikas jomā; padomdevēja un konsultāciju līgumiem, kas izriet no šā uzaicinājuma uz konkursu (CfT) ar ārpakalpojumu sniedzējiem, jābūt vērstiem, lai nodrošinātu, ka tiek sniegts transversāls atbalsts visefektīvākajā veidā, kas nodrošina BLD departamenta sniegtos pakalpojumus kopumā.
Citiem vārdiem sakot, iepirkuma procedūrā ietvertie konsultāciju un padomdevēja līgumi palīdzēs BLD sasniegt tā misijas mērķus un uzlabos departamenta kā EIB “iekšējā infrastruktūras pārvaldības pakalpojumu sniedzēja” veikumu. Šo nolīgumu var izmantot arī citas EIB departamenta un direktorāta nodaļas un EIF.
II.1.5)Paredzamā kopējā vērtībaVērtība bez PVN: 4 000 000.00 EUR
II.1.6)Informācija par daļāmLīgums ir sadalīts daļās: nē
II.2)Apraksts
II.2.2)Papildu CPV kods(-i)71315200 Būvniecības konsultāciju pakalpojumi
71315210 Būvniecības pakalpojumu konsultāciju pakalpojumi
II.2.4)Iepirkuma apraksts:
Pakalpojumu mērķis ir sniegt atbalstu galvenokārt BLMO nodaļai līgumu uzsākšanas/īstenošanas/izpildes posmā un visā pasaulē pakalpojumu sniegšanas laikā tiešajiem lietotājiem ar mērķi nodrošināt, nepieciešamo efektivitāti un rentabilitāti, neatkarīgi no tā, vai pakalpojumus sniedz BLD darbinieki, vai tas ir ārpakalpojums. Šajā kontekstā pakalpojumiem pilnībā jāaptver tādi posmi kā plānošana, uzraudzība un kontrole.
Šī daļa ietver arī citus BLD starpnozaru pakalpojumus, sniedzot atbalstu BLMO nodaļai plašu horizontālo politiku ietvaros, piemēram, kvalitātes un vides nodrošināšanas sistēmu satvarā (noteikšana, īstenošana, revīzija, kontrole un nepārtraukta uzlabošana). Pakalpojumi ietver arī ziņošanu un dokumentu pārvaldību.
Podstawa prawna:
Dyrektywa 2014/24/UE
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Doradztwo i usługi w celu wsparcia działań przekrojowych w dziedzinie budynków i logistyki
Numer referencyjny: CFT-1620
II.1.2)Główny kod CPV71315210 Usługi doradcze w zakresie budownictwa
II.1.4)Krótki opis:
Celem niniejszego zaproszenia do składania ofert jest pozyskanie usług doradczych i konsultacyjnych w celu wsparcia działań przekrojowych w dziedzinie budynków i logistyki; umowy o usługi doradcze zawarte z usługodawcami zewnętrznymi w wyniku niniejszego zaproszenia do składania ofert będą służyć zapewnieniu wsparcia przekrojowego w możliwie skuteczny sposób, wnoszący wartość dodaną do całości usług obsługi obiektów, realizowanych przez Departament ds. budynków i logistyki.
Innymi słowy, umowy na usługi doradcze i konsultacje, zawarte w drodze niniejszej procedury przetargowej, będą przede wszystkim wspierać Departament ds. budynków i logistyki w osiąganiu jego celów oraz w poprawie jego wyników jako „wewnętrznego usługodawcy ds. zarządzania obiektami” w EBI. Z niniejszej umowy mogą również korzystać inne departamenty i dyrekcje EBI oraz EFI.
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartośćWartość bez VAT: 4 000 000.00 EUR
II.1.6)Informacje o częściachTo zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV71315200 Budowlane usługi doradcze
71315210 Usługi doradcze w zakresie budownictwa
II.2.4)Opis zamówienia:
Celem usług jest udzielanie wsparcia głównie dla wydziału Biura zarządzania budynkami i logistyką podczas rozpoczynania/realizacji/wykonywania zamówień oraz ogólnie w trakcie świadczenia usług na rzecz użytkowników końcowych; a także zapewnienie wymaganej skuteczności i wydajności – bez względu na to, czy usługi będą realizowane przez pracowników Departamentu ds. budynków i logistyki czy zlecane na zewnątrz. W tym kontekście usługi obejmują takie etapy jak planowanie, monitorowanie i kontrola.
Niniejsza umowa obejmuje również usługi Departamentu ds. budynków i logistyki, zapewnienie wsparcia na rzecz wydziału Biura zarządzania budynkami i logistyką w ramach ogólnych polityk, takich jak ramy jakości i systemy ochrony środowiska (określanie, wdrażanie, audyt, kontrola i ciągłe udoskonalanie). Usługi obejmują również sprawozdawczość i zarządzanie dokumentami.
Pravna podlaga:
II.1)Obseg naročila
II.1.1)Naslov:
Zagotavljanje svetovanja in storitev, ki bodo podprle transverzalne dejavnosti na področju stavb in logistike
Referenčna številka dokumenta: CFT-1620
II.1.2)Glavna koda CPV71315210 Storitve svetovanja pri hišni tehniki
II.1.4)Kratek opis:
Cilj tega javnega razpisa je naročiti storitve svetovanja, ki bodo podprle transverzalne dejavnosti na področju stavb in logistike. Namen pogodb o zagotavljanju storitev svetovanja, ki bodo z zunanjimi ponudniki sklenjene v okviru tega javnega razpisa, je zagotoviti transverzalno podporo na najučinkovitejši način, ki prinaša dodano vrednost storitvam, ki jih zagotavlja oddelek za stavbe in logistiko (Buildings and Logistics Department – BLD) kot celota.
Z drugimi besedami, v okviru pogodb o zagotavljanju storitev svetovanja, sklenjenih na podlagi tega razpisnega postopka, bo oddelku za stavbe in logistiko zagotovljena pomoč pri uresničevanju njegovih ciljev in izboljšanju uspešnosti oddelka kot notranjega ponudnika storitev upravljanja objektov EIB. Ta sporazum lahko uporabljajo tudi drugi oddelki in direktorati EIB ter EIF.
II.1.5)Ocenjena skupna vrednostVrednost brez DDV: 4 000 000.00 EUR
II.1.6)Informacije o sklopihNaročilo je razdeljeno na sklope: ne
II.2.2)Dodatna(-e) koda(-e) CPV71315200 Storitve svetovanja pri gradbeni tehniki
71315210 Storitve svetovanja pri hišni tehniki
II.2.4)Opis javnega naročila:
Namen storitev je zagotoviti podporo predvsem uradu za upravljanje stavb in logistike (Buildings and Logistics Management Office – BLMO), in sicer v fazi začetka oziroma izvajanja naročil ter na splošno med izvajanjem storitev za končne uporabnike, pa tudi zagotoviti učinkovitost in uspešnost, ne glede na to, ali storitve zagotavljajo člani osebja oddelka za stavbe in logistiko ali zunanji izvajalci. V tem smislu morajo storitve v celoti zajemati faze, kot so načrtovanje, spremljanje in nadzor.
Ta sklop zajema tudi transverzalne storitve oddelka za stavbe in logistiko, in sicer zagotavljanje podpore uradu za upravljanje stavb in logistike na področju širših horizontalnih politik, kot je okvir sistemov za zagotavljanje kakovosti in okoljsko presojo (opredelitev, izvajanje, revizija, nadzor in nenehno izboljševanje). Storitve obsegajo tudi poročanje in upravljanje dokumentov.