II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Furnizare MEDICAMENTE, pe o perioada de 48 luni
Număr de referinţă: 4674625_2022_PAAPD1329141
II.1.2)Cod CPV principal33600000 Produse farmaceutice
II.1.4)Descriere succintă:
Acord cadru de furnizare de produse-medicamente pe o perioada de maxim 48 de luni, care se va semna cu maxim 2 operatori, care au depus oferte admisibilei si s-au clasat pe primele 2 locuri in clasamentul final;
Contracte subsecvente: Pe perioada de derulare a acordului cadru se vor semna minim 4 contracte subsecvente- perioada de valabilitate a unui contract subsecvent este de 12 luni. Contractele subsecvente se semneaza cu ofertantul clasat pe locul I in cadrul procedurii. Contractele subsecvente se atribuie fara reluarea competitiei;Contractele subsecvente se vor atribui prin metoda ”cascadă”. Metoda cascada implica atribuirea contractelor subsecvente promitentului furnizor clasat pe locul I. În cazul în care promitentul furnizor clasat pe locul I nu are capacitatea să furnizeze unul sau mai multe produse din cadrul unui lot în cauză, contractele subsecvente se pot atribui fără reluarea competiției, promitentului furnizor clasat pe locul II, Informatii referitoare la cantitatile minime si maxime ale contractelor subsecvente, cat si valorile minime si maxime estimate de autoritatea contractanta pentru contractele subsecvente, se regasesc in anexa la caietul de sarcini,
Termenul limită până la care se pot solicitat clarificări de către operatorii economici interesați de accesul la procedura de atribuire: cu 16 zile inainte de termenul limita pentru primirea ofertelor.Termenul limită pentru publicarea răspunsului/răspunsurilor consolidat/consolidate la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici înainte de data limită de depunere a ofertelor: cu 11 zile inainte de termenul limita pentru primirea ofertelor.
II.1.5)Valoarea totală estimatăValoare fără TVA: 2 867 104.00 RON
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: da
Pot fi depuse oferte pentru numărul maxim de loturi: 92
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 92
Autoritatea contractantă îşi rezervă dreptul de a atribui contracte prin combinarea următoarelor loturi sau grupuri de loturi:
Operatorii economici pot depune oferta pentru un singur lot, pentru mai multe loturi sau pentru toate loturile.
II.2)Descriere
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33693000 Toate celelalte produse terapeutice
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru si contracte subsecvente se regasesc in anexa la Caietul de sarcini.
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent:2,500.00 LEI fara TVA
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33661100 Anestezice
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent: 7,700.00 LEI fara TVA;
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33674000 Medicamente împotriva tusei şi a guturaiului
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent:680.00 LEI fara TVA
II.2.1)Titlu:
PENTAERITHRYLI TETRANITRAS
Lot nr.: 31
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33622100 Medicamente utilizate în cardiologie
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent: 684.00 LEI fara TVA;
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33642100 Hormoni hipofizari, hipotalamici şi analogi
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent:2,500.00 LEI fara TVA;
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent:5,600.00 LEI fara TVA;
IMUNOGLOBULINA UMANA ANTI D
Lot nr.: 34
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33622600 Betablocanţi
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent: 1,200.00 LEI fara TVA;
COMBINATII NEOMICINA + BACITRACINA, TUB 20gr
Lot nr.: 87
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent:440.00 LEI fara TVA
METAMIZOLUM NATRICUM, sup
Lot nr.: 62
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33661200 Analgezice
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent:200.00 LEI fara TVA
GELATINA SUCCINILATA (POLYGELINUM)
Lot nr.: 48
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33621400 Substituenţi de plasmă sanguină şi soluţii pentru perfuzii
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent: 30,000.00 LEI fara TVA;
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent: 3,600.00 LEI fara TVA;
GLUCOSUM, 5%, flacon 250 ml
Lot nr.: 37
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent: 42,000.00 LEI fara TVA;
ACETHYL CISTEINUM. capsula
Lot nr.: 72
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent: 2,100.00 LEI fara TVA;
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent: 1,250.00 LEI fara TVA;
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent: 11,200.00 LEI fara TVA
COMBINATII, SARURI DE REHIDRATARE
Lot nr.: 81
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33690000 Diverse medicamente
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent:60.00 LEI fara TVA
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33675000 Antihistaminice pentru uz sistemic
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent: 1,175.00 LEI fara TVA
NATRII HYDROGENI CARBONAS
Lot nr.: 46
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent: 2,340.00 LEI fara TVA
DROTAVERINUM-SPASMOCALM/ ANTISPASMIN
Lot nr.: 7
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33612000 Medicamente împotriva tulburărilor gastrointestinale funcţionale
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent:228 LEI fara TVA
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent:4,320.00 LEI fara TVA;
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent:1,500.00 LEI fara TVA;
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent: 1,680.00 LEI fara TVA;
COMBINATII, ARGININA SORBITOL
Lot nr.: 80
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent:15,600.00 LEI fara TVA
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent: 1,750.00NLEI fara TVA;
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent: 540.00 LEI fara TVA;
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent: 960.00 LEI fara TVA
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent:1,650.00 LEI fara TVA;
DIGOXINUM-DIGOXIN- comprimate
Lot nr.: 20
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent: 276.00 LEI fara TVA;
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent: 1,850.00 LEI fara TVA;
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent: 4,200.00 LEI fara TVA
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent: 2,430.00 LEI fara TVA;
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent: 56.00 LEI fara TVA;
PARACETAMOLUM, comprimate
Lot nr.: 64
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent:2,250.00 LEI fara TVA;
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent: 150.00 LEI fara TVA;
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent:480.00 LEI fara TVA;
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent: 28,800.00 LEI fara TVA;
METAMIZOLUM NATRICUM, fiole 2ml
Lot nr.: 61
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent:50,000.00 LEI fara TVA
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent:2,160.00 LEI fara TVA;
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent:8,000.00 LEI fara TVA;
PARACETAMOLUM, flacon 100 ml
Lot nr.: 66
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent: 18,900.00 LEI fara TVA;
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent: 625.00 LEI fara TVA
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent: 360.00 LEI fara TVA;
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent: 14,000.00 LEI fara TVA
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent: 400.00
LEI fara TVA;
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent: 306.00 LEI fara TVA;
PENTOXIFYLLINUM-PENTOXIFILIN/ ANGIOPENT
Lot nr.: 33
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent: 1,260.00 LEI fara TVA;
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent: 528.00 LEI fara TVA;
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent: 300.00 LEI fara TVA;
COMBINATII-SOLUTIE RINGER -flac 250ml
Lot nr.: 35
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent: 8,100.00 LEI fara TVA;
COMBINATII-SOLUTIE RINGER-flac 500ml
Lot nr.: 36
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent:11,550.00 LEI fara TVA;
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent:600.00 LEI fara TVA
PARACETAMOLUM, supozitoare
Lot nr.: 65
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent: 195.00 LEI fara TVA;
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent:22,500.00 LEI fara TVA
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent: 750.00 LEI fara TVA;
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent:750.00 LEI fara TVA;
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent:1,250.00 LEI fara TVA;
NATRII CHLORIDUM, 0.9%, flacon 500ml
Lot nr.: 44
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent: 48,600.00 LEI fara TVA;
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent: 400.00 LEI fara TVA
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent: 320.00 LEI fara TVA;
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent: 200.00 LEI fara TVA;
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent: 270.00 LEI fara TVA;
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent: 36,000.00 LEI fara TVA;
METOPROLOLUM-METOPROLOL-comprimate
Lot nr.: 27
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent:532.00 LEI fara TVA;
ACIDUM ACETYL SALICILYCUM
Lot nr.: 15
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent: 1,800.00 LEI fara TVA;
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent:10,500.00 LEI fara TVA;
METOPROLOLUM-METOPROLOL-fiola
Lot nr.: 28
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent:1,080.00 LEI fara TVA;
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent:2,880.00 LEI fara TVA;
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33632200 Miorelaxanţi
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent: 3,000.00 LEI fara TVA;
COMBINATII, NEOPREOL UNG 40 GR
Lot nr.: 89
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent:660.00 LEI fara TVA
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent: 150 LEI fara TVA.
EXTRACT STANDARDIZAT DE GINKO BILOBA
Lot nr.: 83
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent: 1,400.00 LEI fara TVA
GLUCOSUM, 5%, flacon 500 ml
Lot nr.: 38
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent:57,000.00 LEI fara TVA;
GLUCOSUM, 10%, flacon 250 ml
Lot nr.: 39
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent: 17,040.00 LEI fara TVA;
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent: 26,000.00 LEI fara TVA;
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent: 780.00 LEI fara TVA;
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent: 1,950.00 LEI fara TVA;
COMBINATII HIDROLIZAT DIN PROTEINA DIN CREIER DE PORCINA
Lot nr.: 82
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent: 22,000.00 LEI fara TVA
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent:1,125.00 LEI fara TVA;
NATRII CHLORIDUM, 0.9%, flacon 250ml
Lot nr.: 45
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent:46,800.00 LEI fara TVA
COMBINATII NEOMICINA + BACITRACINA, cutie
Lot nr.: 86
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent: 880.00 LEI fara TVA
COMBINATII (CLORURA DE BENZALCONIU/DIGLUCONAT DE CLORHEXIDINA))
Lot nr.: 91
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent:360.00 LEI fara TVA;
KALII CHLORIDUM, flacon 100ml
Lot nr.: 42
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent: 1,118.00 LEI fara TVA;
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent: 1,008.00 LEI fara TVA;
GLUCOSUM, 10%, flacon 500 ml
Lot nr.: 40
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent: 19,200.00 LEI fara TVA;
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent:15,000.00 LEI fara TVA;
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent: 240.00 LEI fara TVA;
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent:5,200.00 LEI fara TVA;
Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent:2,400.00 LEI fara TVA;