Услуги - 178368-2020
България-Костинброд: Услуги, свързани с битови остатъци и отпадъци
2020/S 075-178368
Обявление за поръчка
Услуги
Правно основание:
Директива 2014/24/ЕС
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
Транспортиране (сметоизвозване) на неопасни отпадъци от населените места на община Костинброд и поддържане на чистотата на територии за обществено ползване
Референтен номер: ОП 2020-3
II.1.2)Основен CPV код
90500000 Услуги, свързани с битови остатъци и отпадъци
II.1.4)Кратко описание:
Транспортиране (сметоизвозване) на неопасни отпадъци от населените места на община Костинброд и поддържане на чистотата на територии за обществено ползване, в обхват, съгласно техническите спецификации и документацията.
II.1.5)Прогнозна обща стойност
Стойност, без да се включва ДДС: 1 666 666.67 BGN
II.1.6)Информация относно обособените позиции
Настоящата поръчка е разделена на обособени позиции: не
II.2)Описание
II.2.2)Допълнителни CPV кодове
90513000 Услуги по превозване на отпадъци
II.2.4)Описание на обществената поръчка:
Избраният изпълнител извършва транспортиране на събраните отпадъци до депа, съобразно вида неопасен отпадък. Териториалният обхват и честотата на сметоизвозване за съответната година се определят със заповед на Кмета на Община Костинброд. (към момента, приложима е Заповед № РД-05-577/30.10.2019 г. за определяне на границите и вида на предлаганите услуги по чл. 62 от ЗМДТ, в Община Костинброд, както и честотата на сметоизвозване за 2020 година). Броят на съдовете за битови отпадъци (собственост на общината), в периода на изпълнение, е допустимо да се променя, съобразно промените в индивидуалните декларации и нуждите на населението и правните субекти, упражняващи дейност на територията на Община Костинброд. Към момента, БО от населените места в община Костинброд, се обезвреждат чрез депониране на „Регионално депо за неопасни отпадъци за общините Костинброд, Своге, Сливница, Божурище, Годеч и Драгоман в община Костинброд – Регион Костинброд“, но в периода на изпълнение на настоящата обществена поръчка предстои изграждане на „Инсталация за предварително третиране на битови отпадъци на територията на с. Богьовци, имот № 000274, м. „Баташин дол“, Община Костинброд по проект № BG16M1OP002-2.002-0009-C01“, където след въвеждане в експлоатация на съоръжението следва да се предава цялото количество битов отпадък за предварително третиране. Количествата неопасни отпадъци на база премерени на входа на „Регионално депо за неопасни отпадъци – за регион Костинброд“, при депониране, в мярка тон за 2019 г., към 30.11.2019 г. е 11761,34 т. Тенденцията е намаляване на количествата, в съответствие с.