Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Kommunikationsdienste für das Metropolitan Area Network und das Wide Area Network der EIB-Gruppe.
Referenznummer der Bekanntmachung: OP-1305.
II.1.2)CPV-Code Hauptteil32400000 Netzwerke
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Diese Ausschreibung ist in 2 verschiedene Lose unterteilt, wobei jedes Los einem anderen Bereich oder Markt entspricht:
Los 1: Kommunikationsdienste für das Metropolitan Area Network (MAN) (Datenverbindungen, Internet und Sprachdienste für die Gebäude und Standorte der EIB-Gruppe in Luxemburg);
Los 2: Kommunikationsdienste für das Wide Area Network (WAN) (Datenleitungen und -dienste für die externen Büroräume der EIB-Gruppe außerhalb von Luxemburg).
Die EIB wird für jedes einzelne Los eine Rahmenvereinbarung mit 1 einzigen Wirtschaftsteilnehmer unterzeichnen.
Die Bieter können ein Angebot für 1 Los oder für beide Lose einreichen. Die Bank erachtet es weder als Vor- noch als Nachteil, wenn Angebote für beide Lose eingereicht werden. Die Angebote werden für jedes Los getrennt bewertet.
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 22 800 000.00 EUR
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für alle Lose
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Kommunikationsdienste für das Metropolitan Area Network (MAN) (Datenverbindungen, Internet und Sprachdienste für die Gebäude und Standorte der EIB-Gruppe in Luxemburg)
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)32400000 Netzwerke
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Die neue zu implementierende Lösung muss es der EIB ermöglichen, eine wirksame Kommunikationsinfrastruktur (Daten, Internet, Sprach- und Videodienste) beizubehalten, damit alle ihre Büroräume in Luxemburg in der Lage sind, untereinander und mit den beiden Rechenzentren EBRC Windhof und Hitec zu kommunizieren. Der Dienst muss auf auf der führenden Technologie auf dem Markt basieren und hohe Zielwerte in Bezug auf Verfügbarkeit, Leistung und Sicherheit aufweisen. Der Dienst wird aufgrund einer Dienstleistungsrahmenvereinbarung erbracht und unterliegt den zugehörigen Service-Level-Vereinbarungen.
Kommunikationsdienste für das Wide Area Network (WAN) (Datenleitungen und -dienste für die externen Büroräume der EIB-Gruppe)
Los-Nr.: 2
Die neue zu implementierende Lösung muss es der EIB ermöglichen, eine wirksame Kommunikationsinfrastruktur (Daten, Internet, Sprach- und Videodienste) beizubehalten, damit alle ihre externen Büroräume weltweit in der Lage sind, untereinander sowie mit den Büroräumen und Standorten in Luxemburg zu kommunizieren. Der Dienst muss auf auf der führenden Technologie auf dem Markt basieren und hohe Zielwerte in Bezug auf Verfügbarkeit, Leistung und Sicherheit aufweisen. Der Dienst wird aufgrund einer Dienstleistungsrahmenvereinbarung erbracht und unterliegt den zugehörigen Service-Level-Vereinbarungen.
Oikeusperusta:
Direktiivi 2014/24/EU
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Alueverkkoon ja laajaverkkoon liittyvät viestintäpalvelut Euroopan investointipankkiryhmää varten
Viitenumero: OP-1305.
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi32400000 Verkot
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Kyseessä on alueverkkoon ja laajaverkkoon liittyvien viestintäpalvelujen toimitus Euroopan investointipankkiryhmää varten.
Tarjouspyyntö on jaettu 2 erilliseen erään, joista kukin koskee eri alaa tai markkinoita:
erä 1: alueverkkoon (metropolitan area network – MAN) liittyvät viestintäpalvelut (datayhteys-, internet- ja puhepalvelut EIP-ryhmän rakennuksia ja kohteita varten Luxemburgissa),
erä 2: laajaverkkoon (WAN) liittyvät viestintäpalvelut (tiedonsiirtoyhteydet ja -palvelut EIP-ryhmän ulkoisia toimistoja varten Luxemburgin ulkopuolella).
EIP allekirjoittaa puitesopimuksen kustakin erillisestä erästä yksittäisen taloudellisen toimijan kanssa.
Tarjoajat voivat jättää ehdotuksen 1:stä tai molemmista eristä. Pankki ei katso ehdotuksen jättämistä molemmista eristä sen paremmin eduksi kuin haitaksikaan. Tarjoukset arvioidaan erikseen kummankin erän osalta.
II.1.5)Arvioitu kokonaisarvoArvo ilman alv:tä: 22 800 000.00 EUR
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: kyllä
Tarjoukset voivat koskea kaikkia osia
II.2)Kuvaus
II.2.1)Nimi:
Alueverkkoon liittyvät viestintäpalvelut (datayhteys-, internet- ja puhepalvelut EIP-ryhmän rakennuksia ja kohteita varten Luxemburgissa)
Osa nro: 1
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)32400000 Verkot
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
Toteutettavalla uudella ratkaisulla on edelleen mahdollistettava se, että EIP:llä on tehokas viestintäinfrastruktuuri (data, internet, puhe ja video), jotta kaikki sen Luxemburgin-toimistot voivat viestiä keskenään sekä 2 tietokeskuksen kanssa, joita isännöivät sähköisestä liiketoiminnasta ja sietokyvystä vastaava keskus (e-Business & Resilience Centre – EBRC) Windhofissa sekä Hitec-yritys. Palvelun on perustuttava lajinsa parhaaseen teknologiaan, ja sen saatavuutta, suorituskykyä ja turvallisuutta koskevien tavoitteiden on oltava tasoltaan korkeat. Palvelu toimitetaan palveluja koskevan puitesopimuksen perusteella. Palvelua hallinnoidaan asiaan liittyvien palvelutasosopimusten avulla.
Laajaverkkoon liittyvät viestintäpalvelut (tiedonsiirtoyhteydet ja -palvelut EIP-ryhmän ulkoisia toimistoja varten)
Osa nro: 2
Toteutettavalla uudella ratkaisulla on edelleen mahdollistettava se, että EIP:llä on tehokas viestintäinfrastruktuuri (data, internet, puhe ja video), jotta kaikki sen eri puolilla maailmaa sijaitsevat ulkoiset toimistot voivat viestiä keskenään sekä Luxemburgissa sijaitsevien toimistojen ja kohteiden kanssa. Palvelun on perustuttava lajinsa parhaaseen teknologiaan, ja sen saatavuutta, suorituskykyä ja turvallisuutta koskevien tavoitteiden on oltava tasoltaan korkeat. Palvelu toimitetaan palveluja koskevan puitesopimuksen perusteella. Palvelua hallinnoidaan asiaan liittyvien palvelutasosopimusten avulla.
Bunús dlí:
Treoir 2014/24/AE
II.1)Raon feidhme an tsoláthair
II.1.1)Teideal:
Seirbhísí cumarsáide líonra achar cathrach agus líonra achair fhairsing do Ghrúpa an Bhainc Eorpaigh Infheistíochta.
Uimhir thagartha: OP-1305.
II.1.2)Príomhchód CPV32400000 Networks
II.1.4)Cur síos achomair:
Seirbhísí cumarsáide líonra achar cathrach agus líonra achair fhairsing a chur ar fáil do Ghrúpa an Bhainc Eorpaigh Infheistíochta.
Tá an glao seo ar thairiscintí roinnte ina 2 bheart faoi leith, agus gach beart bainteach le fearainn éagsúil nó le margadh faoi leith:
beart 1: seirbhísí cumarsáide líonra achar cathrach (MAN) agus (Seirbhísí naisc sonraí, idirlín agus gutha d'fhoirgnimh agus do láithreacha Ghrúpa an Bhainc Eorpaigh Infheistíochta i Lucsamburg);
beart 2: seirbhísí cumarsáide líonra achair fhairsing (WAN) (línte sonraí agus seirbhísí d'oifigí seachtracha Ghrúpa an Bhainc Eorpaigh Infheistíochta lasmuigh de Lucsamburg).
Síneoidh an BEI comhaontú creatlaí le hoibreoir eacnamaíoch aonair le haghaidh gach beart faoi leith.
D'fhéadfadh tairgeoirí togra a chur isteach le haghaidh 1 bheart nó don dá bheart; measann an Banc nach buntáiste ná míbhuntáiste é tograí a chur isteach don dá bheart. Déanfar na tairiscintí a mheasúnú go leithleach le haghaidh gach birt.
II.1.5)Luach iomlán meastaLuach gan CBL san áireamh: 22 800 000.00 EUR
II.1.6)Faisnéis faoi bheartaTá an conradh seo roinnte ina bhearta: tá
Féadfar tairiscintí a chur isteach le haghaidh na nithe a leanas na bearta uile
II.2)Cur síos
II.2.1)Teideal:
Seirbhísí cumarsáide líonra achar cathrach (MAN) agus (Seirbhísí naisc sonraí, idirlín agus gutha d'fhoirgnimh agus do láithreacha Ghrúpa an Bhainc Eorpaigh Infheistíochta i Lucsamburg)
Uimhir an bhirt: 1
II.2.2)Cód(Cóid) CPV breise32400000 Networks
II.2.4)Cur síos ar an soláthar:
Ní foláir nó go leanfaidh an réiteach nua atá le cur chun feidhme le cumasú an Bhainc Eorpaigh Infheistíochta bonneagar cumarsáide éifeachtach (sonraí, idirlíon, guth agus físeán) a bheith aige ionas gur féidir lena oifigí i Lucsamburg cumarsáid a dhéanamh lena chéile agus lena 2 ionad sonraí a dhéantar a óstáil in EBRC Windhof agus Hitec. Ní foláir nó go mbeidh an tseirbhís bunaithe ar an teicneolaíocht den chineál is fearr lena mbainfidh spriocanna ardleibhéil infhaighteachta, feidhmíochta agus slándála. Soláthrófar an tseirbhís trí chomhaontú creatlaí seirbhísí, agus déanfar é a rialú faoi réir ag comhaontuithe leibhéal seirbhíse gaolmhara.
Seirbhísí cumarsáide líonra achair fhairsing (WAN) (línte sonraí agus seirbhísí d'oifigí seachtracha Ghrúpa an Bhainc Eorpaigh Infheistíochta)
Uimhir an bhirt: 2
Ní foláir nó go leanfaidh an réiteach nua atá le cur chun feidhme le cumasú an Bhainc Eorpaigh Infheistíochta bonneagar cumarsáide éifeachtach (sonraí, idirlíon, guth agus físeán) a bheith aige ionas gur féidir lena oifigí seachtracha ar fud an domhain cumarsáid a dhéanamh lena chéile agus leis na hoifigí agus leis na láithreacha i Lucsamburg. Ní foláir nó go mbeidh an tseirbhís bunaithe ar an teicneolaíocht den chineál is fearr lena mbainfidh spriocanna ardleibhéil infhaighteachta, feidhmíochta agus slándála. Soláthrófar an tseirbhís trí chomhaontú creatlaí seirbhísí agus déanfar é a rialú faoi réir ag comhaontuithe leibhéal seirbhíse gaolmhara.