Paslaugos - 179779-2023
Čekija-Křtiny: Muzikos instrumentų remonto ir priežiūros paslaugos
2023/S 060-179779
Skelbimas apie pakeitimą
Sutarties/koncesijos keitimas jos galiojimo laikotarpiu
Teisinis pagrindas:
Direktyva 2014/24/ES
II.1)Pirkimo apimtis
II.1.1)Pavadinimas:
Kompletní rekonstrukce varhan v kostele Jména Panny Marie ve Křtinách
Nuorodos numeris: LAWYA_2020_04
II.1.2)Pagrindinis BVPŽ kodas
50860000 Muzikos instrumentų remonto ir priežiūros paslaugos
II.2)Aprašymas
II.2.1)Pavadinimas:
Restaurování a rekonstrukce hracího stroje varhan
Pirkimo dalies Nr.: 1
II.2.2)Kitas (-i) šio pirkimo BVPŽ kodas (-ai)
37311300 Vargonai
92312000 Meninės paslaugos
92522100 Istorinių vietų išsaugojimo paslaugos
II.2.4)Pirkimo aprašymas sudarant sutartį:
Předmětem této části veřejné zakázky je zejména kompletní restaurování vnitřní části varhanní skříně (zejména impregnace před dřevokazným hmyzem), rekonstrukce nosné konstrukce varhan a původních pozic skříní včetně bočnic a výplní, zhotovení nového samostatně stojícího hracího stolu s použitím nalezených fragmentů z původního hracího stolu, výroba nových traktur hrací i rejstříkové a jejich rozvedení, zhotovení nových vzdušnic podle předloh z období vzniku nástroje (2. pol. 18. stol.), zhotovení nových píšťalnic, laviček, věšáčků atd. a kompletace se vzdušnicemi, restaurování původních píšťal i zhotovení píšťal nových podle přiložené plánované rejstříkové dispozice nástroje včetně kompletní předintonace a předladění všech píšťal, zhotovení součástí vzduchové soustavy (klínových měchů, vzduchového vedení, regulace vzduchu a tremola), zakoupení nového elektroventilátoru a zhotovení tlumící bedny; a to včetně montáže nástroje, regulace traktury a kompletní finální intonace a naladění varhan.
Bližší podrobnosti jsou uvedeny projektové dokumentaci, tj. v Závazném záměru k volné rekonstrukci varhan do historicky cenné skříně v kostele Jména Panny Marie ve Křtinách, ve Zprávě o restaurátorském průzkumu polychromie a zlacených řezeb varhanní skříně na kůru kostela Jména Panny Marie ve Křtinách a v Restaurátorském záměru na restaurování zlacené výzdoby varhan z kostela Jména Panny Marie ve Křtinách (dále jen „projektová dokumentace“). Autorem Závazného záměru k volné rekonstrukci varhan do historicky cenné skříně v kostele Jména Panny Marie ve Křtinách je brněnský diecézní organolog Mag. Art. Ondřej Múčka. Autorem Zprávy o restaurátorském průzkumu polychromie a zlacených řezeb varhanní skříně na kůru kostela Jména Panny Marie ve Křtinách jsou Vladimír Procházka, ak. mal. a Mario Král, ak. mal. Autorem Restaurátorského záměru na restaurování zlacené výzdoby varhan z kostela Jména Panny Marie ve Křtinách je restaurátor Petr Bortlík. Příslušné práce musí být provedeny rovněž v souladu se závaznými stanovisky a rozhodnutími, která jsou přiložena k projektové dokumentaci.
Součástí plnění obou částí veřejné zakázky je zpracování realizačního restaurátorského záměru vybranými dodavateli.
Součástí plnění obou částí veřejné zakázky je v případě potřeby odvoz restaurovaných předmětů či jejich částí z kostela Jména Panny Marie ve Křtinách do provozovny dodavatele a po jejich zrestaurování odvoz zpět a instalace na původní místo.
Provádění prací na obnově jednotlivých částí varhan, tj. provádění obou částí veřejné zakázky, bude vzájemně koordinováno, přičemž vybraní dodavatelé budou povinni této koordinaci napomáhat a poskytovat zadavateli nezbytnou nebo potřebnou součinnost. Před zahájením prací bude vypracován společný koordinační plán postupu prací, tak aby byla zajištěna bezproblémová realizace celého projektu, tj. provedení díla v obou částech veřejné zakázky. Tento koordinační plán může být po vzájemné domluvě všech stran (zadavatele a dodavatelů) průběžně aktualizován.
Celý průběh prací bude sledován a konzultován na kontrolních dnech za účasti zástupců zadavatele, zástupců dodavatelů, příp. zástupců orgánů státní památkové péče.
Zadavatel požaduje v průběhu realizace díla jako komunikační jazyk český jazyk nebo slovenský jazyk. Zadavatel požaduje zpracování veškeré písemné dokumentace vytvářené v průběhu realizace díla (podrobného prováděcího restaurátorského záměru, deníku restaurátorských prací, zápisů z kontrolních dnů či jiných jednání mezi zadavatelem a dodavatelem, závěrečné restaurátorské zprávy apod.) v českém jazyce.
Předmět veřejné zakázky je blíže specifikován touto zadávací dokumentací, zejména projektovou dokumentací (příloha č. 1 zadávací dokumentace) a soupisy prací - položkovými rozpočty (příloha č. 2 zadávací dokumentace).
Předmět veřejné zakázky bude plněn na základě uzavřených smluv o dílo (příloha č. 3 zadávací dokumentace).