Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Afvalinzameling (HRA, PMD en GFT) gemeente Waalre 2023 e.v
Reference number: BIZOB-2022-WAA-RPU-00370
II.1.2)Main CPV code90500000 Refuse and waste related services
II.1.4)Short description:
De overeenkomst bestaat uit het uitvoeren van de volgende diensten:
- inzameling van HRA
- inzameling van PMD
- inzameling van GFT
De uit te voeren werkzaamheden liggen binnen de gemeentegrenzen van de gemeente Waalre.
De overeenkomst wordt aangegaan voor een periode van 3 jaar met de optie om tweemaal te verlengen met één jaar.
II.1.5)Estimated total value
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)90510000 Refuse disposal and treatment
90511000 Refuse collection services
90511200 Household-refuse collection services
II.2.4)Description of the procurement:
De uit te voeren werkzaamheden liggen binnen de gemeentegrenzen van de gemeente Waalre en vallen alleen onder haar verantwoordelijkheid. De werkzaamheden worden door de hele gemeente heen uitgevoerd. De werkzaamheden betreffen het ophalen van afval. Deze werkzaamheden zijn generiek.
Per afvalstroom (HRA, PMD, GFT) zou er een separate overeenkomst gesloten kunnen worden. Dit kan tot gevolg hebben dat er met verschillende opdrachtnemers een overeenkomst wordt gesloten. Echter de gemeente wil één opdrachtnemer contracteren zodat ze één aanspreekpunt krijgt voor de inzameling van huishoudelijk afval, zoals ook nu het geval is. Het gemeentelijk afvalbeleid kan hierdoor effectief en eenvoudig worden gevoerd. Daarnaast verwacht de gemeente dat er een efficiëntievoordeel te behalen valt wanneer één inzamelaar de drie afvalstromen inzamelt. Daarmee is de opdracht samengevoegd.
Indien de opdracht gesplitst wordt door bijvoorbeeld het afsluiten van meerdere contracten of het hanteren van een perceelindeling, is er meer coördinatie noodzakelijk. Dit brengt extra activiteiten en dus meer (interne) kosten met zich mee. Indien de coördinatie niet optimaal verloopt, kan dit leiden tot vertraging en daarmee extra overlast voor belanghebbenden. Daarbij wordt de gemeente dan ook verantwoordelijk voor de planning en coördinatie van de uitvoering. Omdat dit alles niet in het belang van de gemeente is, wil de gemeente de werkzaamheden door één opdrachtnemer laten uitvoeren.
De inschrijvers kunnen de werkzaamheden zonder of met een gering aantal onderaannemers uitvoeren: zij hebben doorgaans alle disciplines in huis. Splitsen in percelen die onafhankelijk van elkaar kunnen worden gegund, leidt niet tot een betere toegankelijkheid voor het mkb, maar eerder tot de in de vorige alinea genoemde sub-optimalisatie. De opdracht is als geheel toegankelijk voor het mkb. Daarom wordt er geen perceelindeling toegepast.