Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Szolgáltatások - 1806-2020
Submission deadline has been amended by:  54699-2020
Magyarország-Kecskemét: Építészeti, mérnöki és tervezési szolgáltatások
2020/S 002-001806
Ajánlati/részvételi felhívás
Szolgáltatásmegrendelés
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Katona József Színház tervezés
Hivatkozási szám: EKR001648852019
II.1.2)Fő CPV-kód
71240000 Építészeti, mérnöki és tervezési szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
Tervezési szerződés a Kecskeméti Katona József Színház és a Ruszt Stúdió komplex felújítására, korszerűsítésére, átalakítására és bővítésére valamint mélygarázs kialakítására és környezetalakításra vonatkozó tanulmányterv, engedélyezési és kiviteli tervek elkészítésére
AK részajánlat-tételi lehetőséget nem biztosít, figyelemmel arra, hogy a tervezési feladat egy komplex beruházás szerves részét képezi, a benne foglalt épületek, funkciók szorosan kapcsolódnak egymáshoz, így azt egy feladatként kell kezelni. Bizonyos funkciócsoportok helye nem eldöntött a színház (és bővítménye), valamint a Ruszt Stúdió épülete között, valamint a közös energetikai rendszer kiépítésének igénye rendkívül szorosan kapcsolja össze a két épületet.
AK a Kbt. 81. § (1) bekezdés valamint az elektronikus közbeszerzés részletes szabályairól szóló 424/2017. (XII. 19.) Korm. rendelet (a továbbiakban: EKRr) rendelkezései alapján, az Elektronikus Közbeszerzési Rendszer (a továbbiakban: EKR) igénybevételével jár el.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Nyertes ajánlattevő feladata:
Kecskemét, Katona József tér 5. alatti Katona József Színház épületének komplex felújítására, korszerűsítésére, átalakítására és bővítésére, valamint a Kecskemét, Katona József tér 12. szám alatti Ruszt Stúdió épületének komplex felújítására, korszerűsítésére, átalakítására és bővítésére (tető bevonása) vonatkozó tanulmányterv, a Katona József Színház vonatkozásában tanulmányterv, engedélyezési, kiviteli-, a Ruszt Stúdió vonatkozásában építési engedélyezési, valamint kiviteli tervdokumentáció készítése. Ezen felül a szükséges mélyparkoló engedélyezési és kiviteli tervdokumentációinak elkészítése, valamint az együttes környezetének tájépítészeti és közúti (részben) engedélyezési és a kiviteli terveinek elkészítése, valamint tervezői művezetés ellátása.
I. Teljes mennyiség:
Nettó (épület) alapterület: 6 997 m2,
Nagyszínház: nettó meglévő alapterülete 3 420 m2, nettó bővítmény alapterülete 1 400 m2,
Ruszt Stúdió: nettó alapterülete 820,3 m2 (1007,0 m2 a hőszigeteletlen, beépítetlen padlástér bevonásával),
Mélygarázs: nettó (becsült) alapterület: 1170 m2,
Környezet rendezés: nettó (becsült) terület: 4650 m2.
Nézőszám: 502
II. Főbb tervezési feladatok rövid meghatározása:
— Építészet, szerkezetépítés,
— Belsőépítészet,
— Épületgépészet
— Épületvillamos szerkezetek,
— Gyengeáramú rendszerek: tűzjelző, biztonságtechnikai, CCTV, CO érzékelő, beléptető rendszer, akadálymentesítés, épületfelügyelet és automatika
— Audiovizuális rendszerek: hatáshang, színpadi monitor, IP alapú digitális hangátviteli hálózat és keverő (vezérlő) rendszer tervezés, digitális jelátviteli, hatásvilágítási, vizuál-technika, belső broadcast és videó rögzítő, montírozó, utómunka, hangstúdió, ügyelői videó és utasító, intercom rendszer, 10 kijelzővel rendelkező interaktív digitális képi információs rendszerek (digital signage), közönségforgalmi területek AV rendszerei. A hatáshang rendszer minimum 100 dB(A)SPL RMS hangnyomás értéket kell teljesítsen a nézőtér 90 %-án. A hangsugárzó rendszerek működését 3D akusztikai szoftverrel (EASE vagy egyenértékű) kell modellezni és bemutatni,
— Informatikai rendszerek: WIFI hálózat - irodai, általános, technológiai -, passzív IT hálózat, aktív IT hálózat, IP telefon, irodai informatikai szerver és kliens rendszer, alapvető irodai szoftvercsomaggal
— Színpadgépészet: az alsógépészet minimálisan 10 vezérelt tengellyel kell rendelkezzen, a felsőgépészeti rendszer teljes automatizálása és korszerűsítése elengedhetetlen és törekedni kell a nagyobb mértékű gépesítésre (díszlethúzók, ponthúzók, világítási tartók számának növelése a színház igényei szerint, min. 35 tengely)
— Hatásvilágítás: Megvizsgálni a jelenlegi lámpa parkot és annak függvényében a komplett hatásvilágítást, annak vezérlését, megtáplálását meg kell tervezni. Az elvárt fényvetők száma minimum 140.
A tervezés során készítendő tervek:
— Tanulmányterv (és ehhez kapcsolódóan megvalósíthatósági tanulmány, részletek: VI.4.3 pontban)
— A Katona József Színház vonatkozásában (bővített állapotra) építési engedély iránt benyújtandó engedélyezési dokumentáció
— Az Ruszt Stúdió vonatkozásában építési engedélyezési tervdokumentáció
— A felvonók beépítéséhez szükséges engedélyezési-kivitelezési dokumentáció
— A mélygarázs, a környezet rendezésére és útépítésre vonatkozó engedélyezési tervdokumentációk
— Kiviteli terv
III. Tervezői művezetés
— A műemléki felújítás és bővítés kivitelezésének tervezői művezetése, minden szakágra kiterjedően,
— A tervező a tervezői művezetést a kivitelezési folyamatnak megfelelően, a felmerülés szerint, Megrendelő előzetes értesítése alapján teljesíti,
— A tervezői művezetés 25 tervezői művezetési alkalmat foglal magában. A szakági tervezői művezetési alkalmak is külön alkalomnak számítanak. Egy tervezési művezetési alkalom 1 mérnöknap időtartam igénybevételt jelent.
A részletes feladatleírást a közbeszerzési dokumentumok tartalmazza.