Konzessionsbekanntmachung
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/23/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Tjänstekoncession: Restauratör till Kulturens Hus
Referenznummer der Bekanntmachung: KLF 2022/1304
II.1.2)CPV-Code Hauptteil55300000 Restaurant- und Bewirtungsdienste
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Upphandlingen avser en tjänstekoncession för en restauratör till Kulturens Hus restaurang och café.
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 65 000 000.00 SEK
II.1.6)Angaben zu den LosenDiese Konzession ist in Lose aufgeteilt: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)55300000 Restaurant- und Bewirtungsdienste
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Upphandlingen avser att möta behovet av en restauratör till Kulturens Hus, där upphandlingen är en tjänstekoncession.
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Referensnummer: KLF 2022/1304
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 55300000 Restaurang- och serveringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 65 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Koncessionen är uppdelad i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 55300000 Restaurang- och serveringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen