Meddelande om tilldelning av kontrakt
Direktiv 2004/18/EG
II.1)Beskrivning
II.1.1)Benämning på upphandlingen
Tillhandahållande av hushållsapparater och relaterade tjänster för bostäder tillhörande JRC i Ispra (Italien)
II.1.2)Typ av upphandling och plats för byggentreprenad, leverans eller utförandeVaror
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning, leverans eller utförande: Ispra VA.
NUTS-kod ITC41 Varese
II.1.4)Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Tillhandahållande, med eller utan installation, av elektriska apparater (stora vitvaror) som ersättning och/eller som ny utrustning till Europeiska kommissionens byggnader i Ispra (Italien) – bostäder tillhörande JRC.
II.1.5)Gemensam terminologi vid offentlig upphandlng (CPV-referensnummer)39000000 Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter, 39716000 Delar till elektriska hushållsapparater, 39700000 Hushållsapparater, 39710000 Elektriska hushållsapparater, 39711120 Frysar, 39711130 Kylskåp, 39711361 Elektriska ugnar, 39711362 Mikrovågsugnar, 39711360 Ugnar, 39713200 Tvätt- och torkmaskiner, 39713100 Diskmaskiner, 42513220 Kyldiskar
II.1.6)Information om avtalet om offentlig upphandlingUpphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: ja
II.2)Det slutliga totala värdet av kontraktet/kontrakten
II.2.1)Det slutliga totala värdet av kontraktet/kontraktenVärde: 154 100 EUR
Exkl. moms