II.1)Beschreibung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags durch den öffentlichen Auftraggeber:
Servicii de realizare PT, DDE și asistență tehnică din partea proiectantului și lucrări de construcții utilaje și echipamente pentru obiectivul de investiții „Dezvoltarea infrastructurii de agrement în stațiunea Eforie Sud/Eforie Nord"
II.1.2)Art des Auftrags und Ort der Ausführung, Lieferung bzw. DienstleistungBauauftrag
Planung und Ausführung
Hauptort der Ausführung, Lieferung oder Dienstleistungserbringung: Judetul Constanta – Oras Eforie.
NUTS-Code RO223 Constanţa
II.1.4)Angaben zur Rahmenvereinbarung
II.1.5)Kurze Beschreibung des Auftrags oder Beschaffungsvorhabens
Obiectul contractului il reprezinta proiectare si executie lucrari de constructii de cladiri, constând în servicii de realizare PT, DDE si asistenta tehnica din partea proiectantului si lucrari de constructii utilaje si echipamente pentru obiectivul de investitii „Dezvoltarea infrastructurii de agrement in statiunea Eforie Sud/Eforie Nord", urmand a fi realizate urmatoarele activitati:
— întocmirea documentatiei tehnice pentru autorizarea executarii lucrarilor de construire, elaborarea proiectului tehnic (PT) si a detaliilor de executie (DDE), asistenta tehnica proiectant pe perioada executarii lucrarilor,
— lucrari de constructii cladiri, restaurare si reparatii curente,
— lucrari de amenajare peisagistica, amenajare locuri de joaca/recreere si trotuare, realizare fantani arteziene, realizare iluminat ambiental/stradal,
— lucrari auxiliare conducte de apa, realizare de tuburi de protectie pentru cabluri, realizare infrastructura si transmisie date.
Nota: In vederea respectarii prevederilor art. I pct. 20–21 din OUG 107/2017, autoritatea contractanta va raspunde la solicitarile de clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor cu 10 zile. Ofertantii vor putea solicita clarificari privind documentatia de atribuire cu 13 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.6)Gemeinsames Vokabular für öffentliche Aufträge (CPV)45262690 Modernisierung von Altbauten, 32260000 Datenübertragungsanlagen, 45232100 Nebenarbeiten für Wasserrohrleitungen, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau
II.2)Menge oder Umfang des Auftrags
II.2.1)Gesamtmenge bzw. -umfang:
Contractul presupune realizarea urmatoarelor activitati:
(a) Proiectare – fazele DTAC, PT, DDE, asistenta tehnica proiectant pe perioada executarii lucrarilor,
(b) Executie:
— lucrari de constructii cladiri (reabilitate, modernizare si extindere cladiri existente),
— lucrari de amenajare peisagistica, amenajare locuri de joaca/recreere si trouare, realizare fantani arteziene, realizare iluminat ambiental/stradal,
Valoarea estimata totala a achizitiei este de 17 782 638,25 RON fara TVA, din care:
— valoare estimata cheltuieli proiectare incluzând elaborare documentatie pentru obtinerea autorizatiilor de construire (DTAC), elaborare proiect tehnic (PT), caiete de sarcini, detalii de executie (DDE), verificare proiect tehnic de catre verificatori atestati, asistenta tehnica proiectant pe perioada executarii lucrarilor: 827 249,15 RON fara TVA,
— valoare estimata executie lucrari: 16 955 389,1 RON fara TVA.
Geschätzter Wert ohne MwSt: 17 782 638,25 RON
II.2.2)Angaben zu OptionenOptionen: nein