Services - 183636-2023
Roumanie-Cluj-Napoca: Services spécialisés de transport routier de passagers
2023/S 062-183636
Avis d’attribution de marché
Résultats de la procédure de marché
Services
Base juridique:
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Acord cadru pentru transport pacienti dializati
Numéro de référence: 4547117_2022_PAAPD1376338
II.1.2)Code CPV principal
60130000 Services spécialisés de transport routier de passagers
II.1.4)Description succincte:
Durata acordului-cadru : 24 de luni de la data semnarii acordului-cadru;
Valoarea estimata fara TVA este de 2.221.300 Lei.
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 1.000.000 lei.
Criteriul de atribuire: preţul cel mai scazut;
Informarea candidaţilor/ofertanţilor: In baza art. 215 din Legea 98/2016, Autoritatea contractantă informează fiecare candidat/ofertant cu privire la deciziile luate în ceea ce priveşte rezultatul procedurii, respectiv încheierea contractului, inclusiv cu privire la motivele care stau la baza oricărei decizii de a nu încheia un contract, ori de a relua procedura de atribuire, cât mai curând posibil, dar nu mai târziu de 5 zile de la emiterea deciziilor respective.
În situaţia în care în urma demersurilor realizate de autoritatea contractantă în baza art. 196 alin. (2) din Legea 98/2016, ofertantul clasat pe primul loc nu demonstrează în mod corespunzător îndeplinirea integrală a tuturor criteriilor de calificare, autoritatea contractantă solicită ofertantului clasat pe locul următor să depună toate documentele justificative ca dovadă a informaţiilor cuprinse în DUAE, în scopul verificării îndeplinirii criteriilor de calificare. Autoritatea contractantă atribuie contractul ofertantului clasat pe locul următor, dacă acesta îndeplineşte toate criteriile de calificare prevăzute în anunţul de participare şi/sau în fişa de date a achiziţiei.
In cazul in care in urma stabilirii clasamentului final conform criteriului de atribuire, comisia de evaluare constata ca sunt doua sau mai multe oferte, clasate pe locul I, cu acelasi pret, autoritatea contractanta va solicita operatorilor economici in cauză, o noua propunere financiara pe baza careia vor fi departajati. Operatorii economici in cauza vor incarca o noua oferta in termen de 24 ore, noua propunere financiara (documentele care contin noile preţuri), pe baza careia vor fi departajati.
Responsabilitatea pentru corecta funcţionare din punct de vedere tehnic a SEAP revine operatorului acestui sistem.
II.1.6)Information sur les lots
Ce marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.4)Description des prestations:
Prin incheierea acordului-cadru privind prestarea de servicii se urmareste achizitionarea serviciilor de transport pacienti dializati conform descrierii detaliate din caietul de sarcini pentru desfasurarea in bune conditii a actului medical, pentru o perioada de 24 de luni.
Procedura de atribuire se va derula online, ea va fi postata pe www.e-licitatie.ro, in cadrul anunturilor de participare, licitatie deschisa, avand modalitatea de atribuire incheierea unui acord-cadru de servicii.
Contractul pentru prestarea serviciilor, prevede elementele/condiţiile considerate esenţiale, care se referă la:
a) obligaţiile pe care operatorul/operatorii economic/economici şi le-a/le-au asumat prin propunerea tehnică prezentată în cursul procedurii de atribuire, în ceea ce priveşte caracteristicile tehnice ale serviciilor care urmează să fie prestate, respectand in acest sens cerintele caietului de sarcini,
b) preţul unitar - conform formularului de oferta financiara.
Durata contractului : 24 de luni de la semnarea acordului-cadru.
Locul unde se presteaza serviciul: Str. Tabacarilor, nr.11, Cluj-Napoca
Conditii de plata : Plata se va efectua in maxim 60 de zile de la prestarea serviciului pe baza de factura si desfasurator pentru graficul de transport.