Fournitures - 183658-2023
Grèce-Oropos: Bicyclettes
2023/S 062-183658
Avis de marché
Fournitures
Base juridique:
Directive 2014/24/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
ΕΝΙΣΧΥΣΗ ΤΗΣ ΜΙΚΡΟΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ ΣΤΟΝ ΔΗΜΟ ΩΡΩΠΟΥ
Numéro de référence: Α/Α ΕΣΗΔΗΣ: 185557
II.1.2)Code CPV principal
34430000 Bicyclettes
II.1.4)Description succincte:
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια, εγκατάσταση, παραμετροποίηση και λειτουργία ενός ολοκληρωμένου συστήματος μίσθωσης ηλεκτρικών ποδηλάτων για τον Δήμο.
Το σύστημα θα επιτρέπει την αυτόματη μίσθωση ηλεκτρικών ποδηλάτων χωρίς την παρουσία προσωπικού. Πρόκειται για προμήθεια και εγκατάσταση ενός αυτοματοποιημένου ηλεκτρονικού συστήματος που θα δίδει στους πολίτες την ευχέρεια να παραλάβουν και να χρησιμοποιήσουν ένα ηλεκτρικό ποδήλατο για όσο χρόνο επιθυμούν, επιστρέφοντάς το σε κάποιο από τα σημεία στάθμευσης τα οποία θα είναι εγκατεστημένα σε επιλεγμένα σημεία του Δήμου.
Τα ποδήλατα θα τοποθετηθούν σε σταθμούς ενοικίασης και αυτόματης φόρτισής τους, οι οποίοι θα περιλαμβάνουν θέσεις κλειδώματος/φόρτισης και θα επιτρέπουν τη φόρτιση των ποδηλάτων όσο αυτά είναι κλειδωμένα στον σταθμό.
Το έργο περιλαμβάνει εξοπλισμό, λογισμικό και υπηρεσίες. Τα προς προμήθεια είδη κατατάσσονται στους ακόλουθους κωδικούς του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων (CPV) : 34430000-0 - Ποδήλατα
II.1.5)Valeur totale estimée
Valeur hors TVA: 199 825.00 EUR
II.1.6)Information sur les lots
Ce marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)
31681500 Rechargeurs
32440000 Matériel de télémétrie et équipement terminal
48781000 Logiciels de gestion de systèmes
50111100 Services de gestion de parc de véhicules
51612000 Services d'installation de matériel de traitement de l'information
71356300 Services d'appui technique
72212421 Services de développement de logiciels d'infogérance
79341400 Services de campagne publicitaire
79342200 Services de promotion
79993100 Services de gestion d'installations
80531200 Services de formation technique
II.2.4)Description des prestations:
Το έργο περιλαμβάνει εξοπλισμό, λογισμικό και υπηρεσίες. Τα προς προμήθεια είδη κατατάσσονται στους ακόλουθους κωδικούς του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων (CPV) :
34430000-0 - Ποδήλατα
31681500-8 - Συσκευές φόρτισης
48781000-6 - Πακέτα λογισμικού διαχείρισης συστημάτων
32440000-9 - Τερματικά και εξοπλισμός τηλεμετρίας
51612000-5 - Υπηρεσίες εγκατάστασης εξοπλισμού επεξεργασίας πληροφοριών
80533100-0 - Υπηρεσίες εκπαίδευσης στον τομέα της πληροφορικής
72212421-6 - Υπηρεσίες ανάπτυξης λογισμικού διαχείρισης εγκαταστάσεων
71356300-1 - Υπηρεσίες τεχνικής υποστήριξης
79993100-2 - Υπηρεσίες διαχείρισης εγκαταστάσεων
50111100-7 - Υπηρεσίες διαχείρισης στόλου οχημάτων
79342200-5 - Υπηρεσίες προώθησης
79341400-0 - Υπηρεσίες διαφημιστικής εκστρατείας