Meddelande för ändringar eller ytterligare uppgifter
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:Referensnummer: 21/11
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod45232152 Byggnation av pumpstation
II.1.4)Kort beskrivning:
Entreprenaden omfattar rivning i etapper av befintlig tryckstegringspumpstation och nybyggnad av två avloppspumpstationer och en tryckstregringspumpstation som ersätter den rivna. Befintliga pumpstationer är i drift under hela byggnationen.
Temporär parkering vid Skra bro.
Objektet är indelat i tre huvuddelar;
Huvuddel 1: Skra bro avloppspumpstation (APST)
Huvuddel 2: Skra bro tryckstregringspumpstation (VPST)
Huvuddel 3: Östergärde avloppspumpstation (APST)
184556-2021 - ÄndringSverige-Angered: Byggnation av pumpstation
Rättelse
Byggentreprenader
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Björlanda pumpkedja
Referensnummer: 21/11
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45232152 Byggnation av pumpstation
II.1.4.
Kort beskrivning