Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Support Bulgarian Ministry of Environment and Water with the Implementation Support to the Regional Water Projects
Reference number: TA2019024 BG BP3
II.1.2)Main CPV code65100000 Water distribution and related services
II.1.4)Short description:
The objective of the technical assistance assignment is to facilitate high quality and uniform implementation of 16 regional infrastructure water projects within OPE 2014-2020, in line with the standardized requirements of the program, by providing horizontal support to the OPE MA and targeted support for 16 Water Supply and Sanitation (WSS) operators as beneficiaries in Bulgaria, throughout projects' implementation.
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 3 000 000.00 EUR
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.4)Description of the procurement:
See internet address provided in Section I.3
Oikeusperusta:
Direktiivi 2014/24/EU
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Tuki Bulgarian ympäristö- ja vesiministeriölle sekä alueellisten vesihankkeiden täytäntöönpanoa koskeva tuki
Viitenumero: TA2019024 BG BP3
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi65100000 Vesihuolto ja siihen liittyvät palvelut
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Tämä teknisen tuen toimeksianto pyrkii helpottamaan vuosien 2014–2020 ympäristötoimintaohjelman (Operational Programme ”Environment” – OPE) 16 alueellisen vesi-infrastruktuurihankkeen laadukasta ja yhtenäistä täytäntöönpanoa ohjelman standardoitujen vaatimusten mukaisesti. Tämä toteutetaan tarjoamalla laaja-alaista tukea toiminta-ohjelmaa hoitaville hallintoviranomaisille (Managing Authorities – MA) sekä kohdennettua tukea 16:lle vesi- ja jätevesihuollon toimijoille (edunsaajat) Bulgariassa koko hankkeen toteutuksen ajan.
II.1.5)Arvioitu kokonaisarvoArvo ilman alv:tä: 3 000 000.00 EUR
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
Podstawa prawna:
Dyrektywa 2014/24/UE
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Wsparcie na rzecz bułgarskiego Ministerstwa Środowiska i Wody w ramach realizacji wsparcia na rzecz regionalnych projektów wodnych
Numer referencyjny: TA2019024 BG BP3
II.1.2)Główny kod CPV65100000 Usługi przesyłu wody i podobne
II.1.4)Krótki opis:
Celem wsparcia technicznego jest usprawnienie wysokiej jakości i spójnego wdrożenia 16 projektów regionalnej infrastruktury wodnej w ramach OPE 2014-2020 zgodnie z ustandaryzowanymi wymogami programu, zapewniając wsparcie poziome na rzecz Instytucji zarządzającej OPE oraz docelowe wsparcie na rzecz operatorów 16 stacji zaopatrzenia w wodę i kanalizacji jako beneficjentów w Bułgarii w trakcie całej realizacji projektu.
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartośćWartość bez VAT: 3 000 000.00 EUR
II.1.6)Informacje o częściachTo zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.4)Opis zamówienia:
Zob. adres internetowy w pkt I.3)