Õiguslik alus:
Määrus (EL, Euratom) nr 2018/1046
I osa: Hankija
II.1)Hanke kogus või ulatus
II.1.1)Nimetus:
Koostoimelise intelligentse transpordisüsteemi ELi juursertifitseerimisasutus, sh registreeriv asutus ja autoriseeriv asutus
Viitenumber: JRC/IPR/2019/OP/0365
II.1.2)CPV põhikood48000000 Tarkvarapaketid ja infosüsteemid
II.1.4)Lühikirjeldus:
Komisjoni koostoimelise intelligentse transpordisüsteemi (Cooperative Intelligent Transport System (C-ITS)) strateegias (COM (2016) 766) on C-ITSi teenuste juurutamise võimaldamiseks Euroopas 2019. aastaks nähtud ette mitmeid olulisi tegevusi. Strateegia üheks keskseks tegevuseks on ELi C-ITSi turvavolituste juhtimissüsteemi (EL CCMS) projekteerimine ja rakendamine ELis kõigi C-ITSi sõnumite autentsuse ja terviklikkuse tagamiseks. Lisaks tegi komisjon strateegias tuleviku liikuvuse kohta teatavaks kava viia ellu „katseprojekt kogu ELi hõlmavate ühiste küberjulgeoleku infrastruktuuride ja protsesside kohta, mis on vajalikud selleks, et tagada sõnumite turvaline ja usaldusväärne teabevahetus“ (COM(2018) 283). EL CCMSi õiguskindlus tagatakse C-ITSi delegeeritud määruse kaudu 2019. aastal vastavalt ITSi direktiivile 2010/40/EL. Kõnealuse hankega rakendab valitud töövõtja Euroopa Komisjoni nimel ja käitab täies mahus EL CCMSi sertifitseerimis- ja turvapoliitika dokumendist tuleneva C-ITSi ELi juursertifitseerimisasutuse, registreeriva asutuse ja autoriseeriva asutuse.
II.1.5)Eeldatav kogumaksumus või suurusjärkMaksumus käibemaksuta: 6 400 000.00 EUR
II.1.6)Teave osade kohtaHankeleping on jaotatud osadeks: ei
II.2)Kirjeldus
II.2.2)CPV lisakood(id)48000000 Tarkvarapaketid ja infosüsteemid
48800000 Infosüsteemid ja serverid
48730000 Turvatarkvarapakett
48731000 Failide turvalisust tagav tarkvarapakett
48732000 Andmekaitse tarkvarapakett
72000000 IT-teenused: nõuande-, tarkvaraarendus-, Interneti- ja tugiteenused
72212730 Turvatarkvara arendusteenused
72212731 Failiturvalisuse tarkvara arendusteenused
72212732 Andmekaitse tarkvara arendusteenused
II.2.4)Hanke kirjeldus:
Koostoimelise intelligentse transpordisüsteemi ELi juursertifitseerimisasutus, sh registreeriv asutus ja autoriseeriv asutus.
Italien-Ispra: Ett gemensamt intelligent transportsystem (Cooperative Intelligent Transport System – C-ITS), det europeiska grundcertifieringsorganet, inklusive certifiering för registrering och tillstånd
2019/S 078-184655
Meddelande om upphandling
Rättslig grund:
Förordning (EU, Euratom) nr 2018/1046
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Ett gemensamt intelligent transportsystem (Cooperative Intelligent Transport System – C-ITS), det europeiska grundcertifieringsorganet, inklusive certifiering för registrering och tillstånd
Referensnummer: JRC/IPR/2019/OP/0365
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4)Kort beskrivning:
Kommissionen har planerat ett antal viktiga åtgärder för att möjliggöra sjösättning av C-ITS-tjänster i Europa år 2019 inom ramen för dess strategi avseende C-ITS (COM (2016) 766). En av strategins viktigaste åtgärder är utformningen och implementeringen av ett förvaltningssystem för säkerhetsuppgifter (EU CCMS) inom ramen för EU C-ITS, för att säkerställa äktheten och integriteten för meddelanden inom unionen som skickas via C-ITS. Dessutom har kommissionen meddelat att de ska implementera ”ett pilotprojekt avseende gemensam EU-omfattande infrastruktur för cybersäkerhet och nödvändiga processer för säker och pålitlig kommunikation” i strategin för framtidens mobilitet (COM(2018) 283). Rättssäkerhet avseende EU CCMS kommer att tillhandahållas genom en C-ITS delegerad förordning inom ramen för ITS-direktivet 2010/40/EU under 2019. I och med denna upphandling ska ett gemensamt intelligent transportsystem, det europeiska grundcertifieringsorganet, inklusive certifiering för registrering och tillstånd implementeras, enligt EU CCMS-certifikatet och policydokumenten avseende säkerhet, och drivas fullt ut av den utvalda uppdragstagaren till förmån för Europeiska kommissionen.
II.1.5)Uppskattat totalt värdeVärde exkl. moms: 6 400 000.00 EUR
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)48000000 Programvara och informationssystem
48800000 Informationssystem och servrar
48730000 Säkerhetsprogramvara
48731000 Programvara för filsäkerhet
48732000 Programvara för datasäkerhet
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
72212730 Programvaruutvecklingstjänster för säkerhet
72212731 Programvaruutvecklingstjänster för filsäkerhet
72212732 Programvaruutvecklingstjänster för datasäkerhet
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen:
Ett gemensamt intelligent transportsystem (Cooperative Intelligent Transport System – C-ITS), det europeiska grundcertifieringsorganet, inklusive certifiering för registrering och tillstånd.