Servicii - 185054-2023
România-București: Servicii de asigurare de răspundere civilă auto
2023/S 062-185054
Anunț de atribuire a contractului – utilități
Rezultatele procedurii de achiziţie
Servicii
Temei juridic:
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Servicii de asigurare obligatorie auto RCA si servicii de asigurare CASCO
Număr de referinţă: CNPR nr. RO427410-2022-345.01/345.02
II.1.2)Cod CPV principal
66516100 Servicii de asigurare de răspundere civilă auto
II.1.4)Descriere succintă:
Lotul 1: servicii de asigurare obligatorie de răspundere civilă RCA pentru pagube produse terților prin accidente de autovehicule, pentru 1427 autovehicule și mopede, polițe valabile pe o perioadă de 12 luni, conform prevederilor caietului de sarcini și anexelor la acesta.
Pentru autovehiculele marca Volkswagen (Caddy și Crafter) din Anexa 1C, polițele de asigurare vor fi eliberate pentru intervale de 3 luni. Polițele RCA vor fi reînoite la cererea CNPR pentru intervale succesive de câte 3 luni pe perioada derulării contractului.
Lotul 2: servicii de asigurare CASCO privind daunele produse în accidente din vină proprie, pentru 967 autovehicule, polițe valabile pe o perioadă de 12 luni, conform prevederilor caietului de sarcini și anexei la acesta.
Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (http://sicap-prod.elicitatie.ro/pub).
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 18 zile. Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari sau informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Entitatea contractantă va răspunde doar la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici până la termenul-limită stabilit. (cu respectarea art.173, alin.1 din Legea nr.99/2016).
II.1.6)Informații privind loturile
Contractul este împărțit în loturi: da
II.2)Descriere
II.2.1)Titlu:
Lotul 2-Servicii de asigurare CASCO
Lot nr.: 2
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
servicii de asigurare CASCO privind daunele produse în accidente din vină proprie, pentru 967 autovehicule, polițe valabile pe o perioadă de 12 luni, conform prevederilor caietului de sarcini și anexei la acesta.
Lotul 1-Servicii de asigurare obligatorie auto RCA
Lot nr.: 1
servicii de asigurare obligatorie de răspundere civilă RCA pentru pagube produse terților prin accidente de autovehicule, pentru 1427 autovehicule și mopede, polițe valabile pe o perioadă de 12 luni, conform prevederilor caietului de sarcini și anexelor la acesta.