Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Szolgáltatások - 185266-2022
Submission deadline has been amended by:  291974-2022
Magyarország-Budapest: Hirdetési kampánnyal kapcsolatos szolgáltatások
2022/S 070-185266
Ajánlati/részvételi felhívás
Szolgáltatásmegrendelés
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
VEKOP szemléletformálási feladatok ellátása
Hivatkozási szám: EKR001677922021
II.1.2)Fő CPV-kód
79341400 Hirdetési kampánnyal kapcsolatos szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
VEKOP projektcsomaghoz tartozó szemléletformálási feladatok - kommunikációs és oktatási tevékenységek elvégzése.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Vállalkozási keretmegállapodás a VEKOP projektcsomaghoz tartozó szemléletformálási feladatok - kommunikációs és oktatási tevékenységek elvégzése
Nyertes ajánlattevő főbb feladatai:
Jelen közbeszerzési eljárás célja a „Fenntartható közlekedésfejlesztés Budapesten VEKOP-5.3.1-15” elnevezésű projekt kötelező, a kerékpáros-közlekedést népszerűsítő és/vagy közlekedésbiztonsági célú szemléletformáló kampányának szakszerű és határidőre történő megvalósítása. A projekt 11 budapesti kerületet érint. A projekt bemutatását a műszaki leírás 2. sz. melléklete tartalmazza.
1. 1 db kerékpáros-közlekedést népszerűsítő és/vagy közlekedésbiztonsági célú szemléletformáló tematikájú Ernyőkampány koncepció elkészítése, illetve a 11 kerületre bontott, kerületenként 1-1 db kommunikációs. terv és média mix elkészítése (nem minden kerület esetén ugyanaz a terv használandó)
Ernyőkampány kreatív koncepció elkészítése és prezentálása szóban vagy írásban a Megrendelő részére.
Kerékpáros kultúra színvonalának növelésére hivatott népszerűsítő, oktató, ösztönző kampányok, rendezvények, események, akciók megvalósítása.
2. kerékpáros-közlekedést népszerűsítő és/vagy közlekedésbiztonsági célú szemléletformáláshoz kapcsolódó szemléletformáláshoz és/vagy népszerűsítéshez kapcsolódó kreatív kivitelezési feladatok
3. kerékpáros-közlekedést népszerűsítő és/vagy közlekedésbiztonsági célú rendezvényszervezési feladatok
4. Nyomdai kivitelezési feladatok
5. Ajándéktárgyak
6. Sajtófigyelés és sajtókapcsolattartás
7. Közlekedésbiztonsági célú szemléletformálási eszközök
A műszaki leírás 1. számú mellékletben található módszertan és a cselekvési terv alapján szükség szerinti közlekedésbiztonsági célú oktatások tervezése, szervezése, lebonyolítása.
- kerékpárhasználattal és közlekedési szituációkkal kapcsolatos pedagógus továbbképzés
- kerékpáros és gyalogos közlekedés óvodai oktatása
- kerékpáros és gyalogos közlekedés általános iskolai oktatása
- kerékpáros közlekedés középiskolai oktatása
- kerékpáros közlekedés oktatása felnőttek számára
- gépjárművezetők oktatás
- bebiciklizés és/vagy személyes kísérés, mentorálás
- QR-kódos városi kerékpáros kalandtúra
8. Médiatervezési és -vásárlási feladatok
A nyertes Ajánlattevő feladata a kommunikációhoz kapcsolódó médiatervezési és -vásárlási feladatok ellátása az ártáblázat szerint, valamint produkciós és anyagleadási lista készítése.
Keresőoldalak és közösségimédia-hirdetések - a nyertes Ajánlattevő feladatai: Google- és Facebook-kampányok
Integrált kampányok tervezése és kivitelezése (online kampány és közterületen megjelenés)
A szolgáltatások pontos meghatározását a közbeszerzési dokumentumok mellékletéként rendelkezésre bocsátott műszaki leírás és annak mellékletei tartalmazzák.
Az Ajánlatkérő rögzíti, hogy a keretmegállapodás keretösszege nettó 56 564 187,- Ft.
Tervezett mennyiségek:
10 db kreatív ügynökségi feladat (kampánytervezés és lebonyolítás), kerékpáros-közlekedést népszerűsítő és/vagy közlekedésbiztonsági célú szemléletformáláshoz kapcsolódó szemléletformáláshoz és/vagy népszerűsítéshez kapcsolódó kreatív kivitelezési feladatok
10 db egyenként, legalább 75 fő számára kerékpáros-közlekedést népszerűsítő és/vagy közlekedésbiztonsági célú szemléletformáló tematikájú rendvény megszervezése és lebonyolítása
15 alkalommal, alkalmanként legalább 15 fős elméleti és gyakorlati kerékpáros oktatás
5 db integrált kerékpáros-közlekedést népszerűsítő és/vagy közlekedésbiztonsági célú szemléletformáló tematikájú kampány tervezése és kivitelezése
Az egyidejűleg tervezetten várható egyedi megrendelések maximális nagyságrendje az alábbi:
- 4 db kreatív ügynökségi feladat,
- 2 db legalább 75 fő számára kerékpáros-közlekedést népszerűsítő és/vagy közlekedésbiztonsági célú szemléletformáló tematikájú rendvényszervezés,
- 12 alkalommal, alkalmanként 15 fős elméleti és gyakorlati kerékpáros oktatás, valamint
- 4 db integrált kampány tervezése és kivitelezése kerül lehívásra.
Ajánlatkérő rögzíti, hogy a kreatív ügynökségi feladatok közé tartozik a márkaépítés és stratégia megalkotása, a kampányok tervezése és lebonyolítása, a kampány és népszerűsítéshez kapcsolódó - a lakosságot jól megszólító és könnyen elérő szövegek írása, a vizuális tartalomgyártás, a közösségi média menedzsmentje, valamint a webfejlesztés és optimalizálás
Az Ajánlatkérő rögzíti továbbá, hogy a keretmegállapodás időtartamára vetített kalkulált, tervezett mennyiségeket, azonban ezen feltüntetett adatok a keretmegállapodás teljesítése során nem bírnak relevanciával, ajánlatkérő a keretösszeg erejéig bocsáthat ki közvetlen megrendeléseket.
Ajánlatkérő a 321/2015. (X.30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdését alkalmazza, mely szerint: ahol a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása szükségessé tette meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást, ezekben a konkrét esetekben a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és a megnevezés mellett „vagy azzal egyenértékű” terminust minden esetben alkalmazza Ajánlatkérő, azt minden esetben érteni kell, ajánlattevők eszerint tehetik meg ajánlatukat. Az egyenértékűséget az ajánlatban az ajánlattevőnek kell igazolnia külön nyilatkozattal, megadva azt a terméket, mely esetében egyenértékű ajánlatot tesz, megnevezve az egyenértékűség objektív bizonyítékát.