Base juridique:
Directive 2014/24/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Aνάδειξη αναδόχου για την ‘Καθαριότητα των χώρων του Γενικού Νοσοκομείου Λαμίας & προμήθεια Ειδών Καθαριότητας για τις ανάγκες του ΓΝΛαμίας
Numéro de référence: Β/5617/21-03-2023
II.1.2)Code CPV principal90911200 Services de nettoyage de bâtiments
II.1.4)Description succincte:
Τμήμα 1- η ανάδειξη αναδόχου για την ‘Καθαριότητα των χώρων του Γενικού Νοσοκομείου Λαμίας’ για ένα (1) έτος προϋπολογισθείσας δαπάνης 1.179.032,26€ πλέον ΦΠΑ (1.462.000,00€ συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ), με δικαίωμα προαίρεσης αυτού για δύο (2) επιπλέον έτη, συνολικής προϋπολογισθείσας δαπάνης 3.537.096,77€ πλέον ΦΠΑ (4.386.000,00€ συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ), με κριτήριο κατακύρωσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά αποκλειστικά μόνο βάσει τιμής, στο πλαίσιο εκτέλεσης του ΠΠΥΥ 2023.
Τμήμα 2- η προμήθεια ‘Ειδών Καθαριότητας για τις ανάγκες του ΓΝΛαμίας’ για ένα (1) έτος προϋπολογισθείσας δαπάνης 7.635,48€ πλέον ΦΠΑ (9.468,00€ συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ), με δικαίωμα προαίρεσης αυτού για δύο (2) επιπλέον έτη, συνολικής προϋπολογισθείσας δαπάνης 22.906,45€ πλέον ΦΠΑ (28.404,00€ συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ), με κριτήριο κατακύρωσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά αποκλειστικά μόνο βάσει τιμής, στο πλαίσιο εκτέλεσης του ΠΠΥΥ 2023.
II.1.5)Valeur totale estiméeValeur hors TVA: 3 560 003.22 EUR
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: oui
Il est possible de soumettre des offres pour tous les lots
II.2)Description
II.2.1)Intitulé:
Καθαριότητα των χώρων του Γενικού Νοσοκομείου Λαμίας
Lot nº: 1
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)90911200 Services de nettoyage de bâtiments
II.2.4)Description des prestations:
‘Καθαριότητα των χώρων του Γενικού Νοσοκομείου Λαμίας’ για ένα (1) έτος προϋπολογισθείσας δαπάνης 1.179.032,26€ πλέον ΦΠΑ (1.462.000,00€ συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ), με δικαίωμα προαίρεσης αυτού για δύο (2) επιπλέον έτη, συνολικής προϋπολογισθείσας δαπάνης 3.537.096,77€ πλέον ΦΠΑ (4.386.000,00€ συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ), με κριτήριο κατακύρωσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά αποκλειστικά μόνο βάσει τιμής, στο πλαίσιο εκτέλεσης του ΠΠΥΥ 2023.
Προμήθεια Ειδών Καθαριότητας για τις ανάγκες του ΓΝΛαμίας
Lot nº: 2
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)39830000 Produits de nettoyage
Προμήθεια ‘Ειδών Καθαριότητας για τις ανάγκες του ΓΝΛαμίας’ για ένα (1) έτος προϋπολογισθείσας δαπάνης 7.635,48€ πλέον ΦΠΑ (9.468,00€ συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ), με δικαίωμα προαίρεσης αυτού για δύο (2) επιπλέον έτη, συνολικής προϋπολογισθείσας δαπάνης 22.906,45€ πλέον ΦΠΑ (28.404,00€ συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ), με κριτήριο κατακύρωσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά αποκλειστικά μόνο βάσει τιμής, στο πλαίσιο εκτέλεσης του ΠΠΥΥ 2023.