Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:Referensnummer: 17/128
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod90620000 Snöröjning
II.1.4)Kort beskrivning:
Upphandling av snöröjning och halkbekämpning.
II.1.5)Uppskattat totalt värde
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)90610000 Gaturenhållning och gatsopning
90630000 Isröjning
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen: