1-3. részek tekintetében:
AT-nek a Kbt. 67. § (1)-(2) bek., valamint a Kr. 1. § (1) bek. szerint az EEKD benyújtásával előzetesen az ajánlatában igazolnia kell, hogy az alkalmassági feltételnek megfelel. AK a formanyomtatvány IV. részében nem kéri a részletes információk megadását, elegendő a IV. α (alfa pont) kitöltése. Közös AT-k képviseletében a nyilatkozatot az ajánlatot benyújtó gazdasági szereplő teszi meg.
A Kbt. 69. § (4)-(7) bek. alapján felhívott AT-k az alkalmasságukat az alábbiak szerint kötelesek igazolni az 1-3. rész tekintetében:
A referenciaigazolásnak / nyilatkozatnak minimálisan a következőket kell tartalmaznia:
- a szerződést kötő másik fél megnevezését és székhelyét;
- szolgáltatás tárgyát, mennyiségét (az alkalmassági követelmény szerinti tartalommal);
- a teljesítés idejét (a kezdés és befejezés időpontját év-hónap-nap pontossággal megjelölve);
2. rész tekintetében (Balatonfűzfő):
M/1.2. legalább 1 db legalább 0,5 km hosszú új vagy meglévő nyomvonalon tervezett országos vagy helyi közút teljeskörű engedélyezési terveinek elkészítése, mely magában foglalta az engedélyezési eljárásban való közreműködést, és/vagy teljeskörű kiviteli terveinek elkészítése tárgyú referenciával.
2. rész tekintetében:
M/2.1. legalább 1 fő projektvezető szakember, aki rendelkezik:
a) a 266/2013. (VII.11.) Kr. szerinti «KÉ-K» (vagy ezzel egyenértékű) jogosultság megszerzéséhez szükséges (vagy ezzel egyenértékű) szakképzettséggel és
b) legalább 36 hónap közút tervezése területén szerzett projektvezetői vagy projektvezető-helyettesi szakmai tapasztalattal.
M/2.2. legalább 1 fő úttervező szakember, aki rendelkezik:
b) legalább 36 hónap közút tervezése területén szerzett útépítési szakági tervezői szakmai tapasztalattal.