Services - 185663-2023
Finlande-Helsingin yliopisto: Services d'enseignement supérieur
2023/S 062-185663
Rectificatif
Avis d'information complémentaire ou avis rectificatif
Services
(Supplément au Journal officiel de l'Union européenne, 2020/S 023-051388)
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Psykoterapia koulutuspalvelut
II.1.2)Code CPV principal
80300000 Services d'enseignement supérieur
II.1.4)Description succincte:
Hankinnan kohteena on yhteistyössä Helsingin yliopiston kanssa toteutettavat asetuksen 1120/2010 (2a §) mukaiset psykoterapeuttikoulutuksen koulutusohjelmat, joiden laajuus on vähintään 60 op, ja jotka alkavat vuonna 2021, 2022 ja/tai 2023. Koulutusohjelmien keston tulee olla 3-4 vuotta työn ohella suoritettuna.
Tarjottavat koulutusohjelmat voivat edustaa yhtä seuraavista viitekehyksistä:
• Kognitiivinen
• Kognitiivis-analyyttinen
• Kognitiivis-integratiivinen
• Psykoanalyyttinen
• Psykodynaaminen
• Integratiivinen
• Varhaisen vuorovaikutuksen tutkimukseen perustuva
Tarjottavan koulutusohjelman kohderyhmä voi olla joku seuraavista:
• Aikuisten yksilöpsykoterapia
• Aikuisten ja nuorten yksilöpsykoterapia
• Nuorten yksilöpsykoterapia
• Lasten yksilöpsykoterapia
• Lasten ja nuorten yksilöpsykoterapia
• Varhaisen vuorovaikutuksen psykoterapia
• Pari- ja perhepsykoterapia
• Ryhmäpsykoterapia
Koulutusohjelmalla voi lisäksi olla jokin painotus tai erityissisältö.