Pravna osnova:
Direktiva 2014/24/EU
II.1)Opseg nabave
II.1.1)Naziv:
Haringe u zonama 6.a, 7.b i 7.c: znanstvena procjena identiteta južnih i sjevernih stokova putem genetske i morfometrijske analize
Referentni broj: EASME/EMFF/2017/013.
II.1.2)Glavna CPV oznaka79000000 Poslovne usluge: pravo, marketing, savjetovanje, zapošljavanje, tiskanje i sigurnost
II.1.4)Kratak opis:
EASME želi sklopiti ugovor o uslugama za procjenu identiteta stokova haringi u zonama ICES-a 6.a, 7.b i 7.c, putem genetske analize, kako bi se razvili genetski profili sjevernih (zona ICES-a 6.a sjever) i južnih (zona ICES-a 6.a jug, 7.b i 7.c) stokova, koji se mogu koristiti u budućnosti za međusobno razlikovanje 2 stokova čak i tijekom razdoblja miješanja kao što su tijekom ljetnih akustičnih ispitivanja.
Opći cilj ove studije jest pridonijeti postizanju procjene najvećeg održivog prinosa (MSY) i razvoju planova obnove ili upravljanja za stokove haringa u zonama ICES-a 6.a, 7.b i 7.c. Smatra se da se haringe u ovim područjima sastoje od 2 odvojena stoka, ali, zbog nepoznate količine miješanja izvan njihovih odgovarajućih razdoblja mriještenja, dosad nije bilo moguće odrediti odvojene savjete o ulovu.
II.1.5)Procijenjena ukupna vrijednostVrijednost bez PDV-a: 675 000.00 EUR
II.1.6)Podaci o grupamaOvaj ugovor podijeljen je na grupe: ne
II.2)Opis
II.2.4)Opis nabave:
EASME želi sklopiti ugovor o uslugama za procjenu identiteta stokova haringi u zonama ICES-a 6.a, 7.b i 7.c, putem genetske analize, kako bi se razvili genetski profili sjevernih (zona ICES-a 6.a sjever) i južnih (zona ICES-a 6.a jug, 7.b i 7.c) stokova, koji se mogu koristiti u budućnosti za međusobno razlikovanje 2 stokova čak i tijekom razdoblja miješanja kao što su tijekom ljetnih akustičnih istraživanja.
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Herring in divisions 6.a, 7.b and 7.c: scientific assessment of the identity of the southern and northern stocks through genetic and morphometric analysis.
Reference number: EASME/EMFF/2017/013.
II.1.2)Main CPV code79000000 Business services: law, marketing, consulting, recruitment, printing and security
II.1.4)Short description:
EASME wishes to enter into a service contract to assess the identity of herring stocks in ICES divisions 6.a, 7.b and 7.c, through genetic analysis, in order to develop genetic profiles of the northern (ICES division 6.a north) and southern (ICES divisions 6.a south, 7.b and 7.c) stocks, which can be used in the future to discriminate the 2 stocks even during times of mixing, such as in the summer acoustic surveys.
The general objective of this study is to contribute to the achievement of maximum sustainable yield (MSY) assessment and to the development of rebuilding or management plans for the herring stocks in ICES divisions 6.a, 7.b and 7.c. The herring in this area are considered to consist of 2 separate stocks, but, due to unknown amounts of mixing outside of their respective spawning periods, it has not been possible so far to specify separate catch advice.
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 675 000.00 EUR
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.4)Description of the procurement: