Retsgrundlag:
Direktiv 2014/24/EU
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Fremme af samarbejde gennem kortlægning, analyse og sammenkædning af europæiske iværksætterregioner (EER).
Sagsnr.: EASME/COSME/2017/041
II.1.2)Hoved-CPV-kode79311400 Økonomisk undersøgelse
II.1.4)Kort beskrivelse:
EASME ønsker at indgå en tjenesteydelseskontrakt med det formål at fremme samarbejde gennem sammenkædning af udvalgte iværksætter-økosystemer på tværs af EU, således at flere innovationsdrevne opstartsvirksomheder og SMV'er får mulighed for at skalere på tværs af Europa og på globalt plan. Til dette formål vil nærværende indsats udnytte ekspertisen i EER-regionerne og identificere praksisser, der kan overføres til andre regioner og bygges videre på, så hullerne dækkes i de forskellige regioner, lige såvel som der skal findes synergier og komplementariteter gennem tættere samarbejde på områder, der vurderes at have væsentlig betydning.
Dette vil foregå gennem kortlægning, analysering og sammenkobling af EER-regioner; tilbudsgivere skal identificere strategiske emneområder og følgelig udvikle og implementere konkrete handleplaner, der fremmer samarbejde og en styrket synergi.
II.1.5)Anslået samlet værdiVærdi eksklusive moms: 1 310 000.00 EUR
II.1.6)Oplysninger om delkontrakterKontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
EASME ønsker at indgå en tjenesteydelseskontrakt med det formål at fremme samarbejde gennem sammenkædning af udvalgte iværksætter-økosystemer på tværs af EU, således at flere innovationsdrevne opstartsvirksomheder og SMV'er får mulighed for at skalere på tværs af Europa og på globalt plan. Tilbudsgivere skal indsende bud, der er nøje målrettet følgende arbejdspakker:
Bheilg, an-An Bhruiséil: Comhshaothrú a chothú ach Réigiúin Fiontraíocha na hEorpa a léarscáiliú, a anailísiú agus a idirnascadh.
2018/S 083-185940
Bunús dlí:
Treoir 2014/24/AE
II.1)Raon feidhme an tsoláthair
II.1.1)Teideal:
Comhshaothrú a chothú ach Réigiúin Fiontraíocha na hEorpa a léarscáiliú, a anailísiú agus a idirnascadh.
Uimhir thagartha: EASME/COSME/2017/041
II.1.2)Príomhchód CPV79311400 Economic research services
II.1.4)Cur síos achomair:
Is mian le EASME conradh seirbhíse a dhéanamh leis an aidhm chun comhshaothrú a chothú trí idirnascadh na n-éiceachóras fiontraíocha roghnaithe ar fud an Aontais Eorpaigh chun níos mó gnólachtaí nuathionscanta agus fiontar beag agus meánmhéide dírithe ar an nuálaíocht a chumasú chun scála a bhaint amach ar fud na hEorpa agus go domhanda. Is chun na críche sin a thapófar leis an ngníomh reatha saineolas na réigiún lipéadaithe RFE, a shainaithneofar cleachtais ar féidir iad a aistriú chuig réigiúin eile, agus chun cur leo chun bearnaí reatha sna réigiúin éagsúla a líonadh, maille le sineirgí agus comhlántachtaí a aimsiú trí chomhshaothrú níos dlúithe sna limistéir a sainaithníodh de bheith ríthábhachtach.
Déanfar amhlaidh ach na réigiúin lipéadaithe RFE a léarscáiliú, a anailísiú agus a idirnascadh; sainaithneofar leis na tairiscintí na hábhair straitéiseacha agus forbrófar agus forfheidhmeofar ina dhiaidh sin pleananna gníomhaíochta nithiúla chun comhshaothrú a chothú agus sineirgí a mhéadú.
II.1.5)Luach iomlán meastaLuach gan CBL san áireamh: 1 310 000.00 EUR
II.1.6)Faisnéis faoi bheartaTá an conradh seo roinnte ina bhearta: níl
II.2)Cur síos
II.2.4)Cur síos ar an soláthar:
Is mian le EASME conradh seirbhíse a dhéanamh leis an aidhm chun comhshaothrú a chothú trí idirnascadh na n-éiceachóras fiontraíocha roghnaithe ar fud an Aontais Eorpaigh chun níos mó gnólachtaí nuathionscanta agus fiontar beag agus meánmhéide dírithe ar an nuálaíocht a chumasú chun scála a bhaint amach ar fud na hEorpa agus go domhanda. Ní foláir do thairgeoirí tairiscint a sholáthar ina dtugtar aghaidh go mionsonraithe ar na Pacáistí Oibre seo a leanas:
Serviços - 185940-2018
Bélgica-Bruxelas: Promover a colaboração através do mapeamento, análise e interligação das regiões empresariais europeias.
Anúncio de concurso
Serviços
Base jurídica:
Diretiva 2014/24/UE
II.1)Quantidade ou âmbito do concurso
II.1.1)Título:
Promover a colaboração através do mapeamento, análise e interligação das regiões empresariais europeias.
Número de referência: EASME/COSME/2017/041
II.1.2)Código CPV principal
79311400 Serviços de investigação económica
II.1.4)Descrição resumida:
A EASME pretende celebrar um contrato de serviços que visa promover a colaboração através da interligação de ecossistemas empresariais selecionados na União Europeia, de modo a permitir o desenvolvimento de mais empresas em fase de arranque orientadas para a inovação e PMEs na Europa e globalmente. Para o efeito, a presente ação irá explorar a especialização das regiões classificadas como «Região Empreendedora Europeia», identificar práticas que possam ser transferidas para outras regiões e reforçá-las para preencher lacunas existentes em diferentes regiões, bem como encontrar sinergias e complementaridades através de uma colaboração mais estreita em áreas identificadas como cruciais.
Isto será realizado através do mapeamento, análise e interligação das regiões classificadas como «Região Empreendedora Europeia»; os proponentes irão identificar as áreas de temas estratégicos e, por conseguinte, desenvolver e implementar planos de ação concretos para promover a colaboração e reforçar as sinergias.
II.1.5)Valor total estimado
Valor sem IVA: 1 310 000.00 EUR
II.1.6)Informação sobre os lotes
Contrato dividido em lotes: não
II.2)Descrição
II.2.4)Descrição do concurso:
A EASME pretende celebrar um contrato de serviços que visa promover a colaboração através da interligação de ecossistemas empresariais selecionados na União Europeia, de modo a permitir o desenvolvimento de mais empresas em fase de arranque orientadas para a inovação e PMEs na Europa e globalmente. Os proponentes deverão apresentar uma proposta abordando pormenorizadamente os seguintes pacotes de trabalho:
Pacote de trabalho I: Trabalho analítico sobre os ecossistemas empresariais selecionados das regiões classificadas como «Região Empreendedora Europeia» selecionadas e respetivas estratégias.
Pacote de trabalho II: Interligação das regiões classificadas como «Região Empreendedora Europeia».