Árubeszerzések - 186015-2021
Submission deadline has been amended by:  232985-2021
Magyarország-Budapest: Orvosi felszerelések
2021/S 074-186015
Ajánlati/részvételi felhívás
Árubeszerzés
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Oxigenátor és csőkészlet besz.kihely.árurakt.lét.
Hivatkozási szám: EKR000356932021
II.1.2)Fő CPV-kód
33100000 Orvosi felszerelések
II.1.4)Rövid meghatározás:
Adásvételi szerződés kihelyezett áruraktár létesítésével oxigenátor és csőkészlet beszerzése tárgyában.
A részenként előírt mennyiségektől - az egységár vagy más szerződéses feltételek módosítása nélkül - Ajánlatkérő a II.2.11) pontokban jelzettek szerint (opcionális rész) eltérhet.
(Kihelyezett áruraktár feltételei:
— Ajánlatkérő a rendszer üzemeltetéséért díjat (a felhasznált áru bruttó értékének 2,5 %-a) számol fel ajánlattevő részére,
— a kihelyezett áruraktár induló alapkészleteként minden méretből 1 havi mennyiséget köteles ajánlattevő leszállítani,
— a kihelyezett áruraktár első feltöltésének határideje a szerződéskötést követő 5 munkanap,
— az alapkészlet feltöltésére kéthetente 8:00-11:00 óra között kerül sor,
— soron kívüli megrendelés esetén 3 munkanapon belül szállítási kötelezettség terheli ajánlattevőt,
— az adásvételi és raktározási szerződés egymás elválaszthatatlan részei..
Ajánlattevő az ajánlatban nyilatkozni köteles a kihelyezett áruraktár létesítése feltételeinek elfogadásáról, valamint arról, hogy az adásvételi és a raktározási szerződés egymás elválaszthatatlan részei. A nyilatkozat - hiánypótlási felhívást követő - hiányában az ajánlat érvénytelen.)
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: igen
Ajánlatok valamennyi részre
II.2)Meghatározás
II.2.1)Elnevezés:
1,7m2-1,9m2 membrán fel.,artériás filt.oxigenátor
Rész száma: 1
II.2.2)További CPV-kód(ok)
33186000 Testen kívüli keringtető egység
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
1,7 m2 - 1,9 m2 membrán felületű, nyitott (gravitációs), oxymodulba integrált artériás filteres oxigenátor műszaki specifikációi, minimálkövetelmények:
Membránfelület (Membrán Surface Area, m2) nagysága Minimum 1,7 m2 maximum 1,9 m2
Membránfelület anyaga: Microporosus-polipropilen kapilláris(hollow fiber) membrán
Membránfelület bevonata: Biocompatibilis
Használat előtt CO2 átmosást nem igényel
Statikus feltöltő folyadékmennyiség (Static Primming Volume,ml): Max: 370 ml maximum 370 ml
Előírt perctérfogat intervallum(recommended blood flow range) alsó értéke 7.0 l/min
Előírt perctérfogat intervallum(recommended blood flow range) felső értéke minimum 8.0 l/min
Véroldali nyomásesés (Blood side pressure drop, Hgmm) (T:37oC, BFR:7,0 l/min) Maximum 180Hgmm
Beépített artériás filter megléte
O2 transzfer (Qb=5 l / min): minimum 350 ml / min
CO2 transzfer (Qb=5 l / min): minimum 270 ml / min
Hőcserélő kapacitás (Qb=4 l /min, Qw=10 l /min) minimum 0,5 η
Keményfalú vénás és kardiotómiás tartály gyárilag egybeépített megléte
Vénás/kardiotómiás tartály leválasztható az oxigenátorról
Vénás / kardiotómiás keményfalú reservoir kapacitás: Minimum 4000 ml
Integrált kardiotómiás tartály filter nagysága: minimum 30 μm, maximum 45 μm
Top inlet elrendezés megléte
Vacuum asszisztált keringés(VAVD) fenntartására alkalmas legyen
Az oxigenátor, a vénás és kardiotómiás egység rendelkezzen a megadott típusú és mennyiségű egyidejű csatlakozási lehetőséggel
Minimum 4 db szívó,
Minimum 1 db gyors feltöltő,
Minimum 2 db transzfúziós szerelék,
Minimum 1 db hőmérő
Minimum Vent/VAVD egyidejű csatlakozási lehetőség
Tartozzék az oxigenátorhoz,- artériás és vénás vérminta biztonságos nyerésére alkalmas- vérmintavevő
Oxigenátortartó biztosítása szívmotorok számának megfelelően: 5+1 db mennyiségben
A sterilitás időtartama A szállítás napjától számított minimum 2 év
Mennyiség: 700 db / 12 hónap
2,2m2-2,5m2 membrán fel.,artériás filt.oxigenátor
Rész száma: 2
2,2 m2 - 2,5 m2 membrán felületű, nyitott (gravitációs) oxymodulba integrált artériás filteres oxigenátor
Membránfelület (Membrán Surface Area, m2) nagysága minimum 2,2 m2 maximum 2.5m2
Statikus feltöltő folyadékmennyiség (Static Primming Volume,ml) Max: 300 ml
Véroldali nyomásesés (Blood side pressure drop, Hgmm) (T:37oC, BFR:7,0 l/min): Maximum 180Hgmm
Integrált artériás filter nagysága: Maximum 40 μm
Hőcserélő kapacitás (Qb=4 l /min, Qw=10 l /min) Minimum 0,5 η
O2 transzfer (Qb=6 l / min) minimum 300ml / min
CO2 transzfer (Qb=6 l / min) minimum 250 ml / min
Keményfalú vénás és kardiotómiás tartály gyárilag egybeépített legyen
Vénás/kardiotómiás tartály leválasztható legyen az oxigenátorról
Vénás / kardiotómiás keményfalú reservoir kapacitás Minimum 4000 ml
Integrált kardiotómiás tartály filter: 30 - 50 μm között minimum 30 μm maximum 50 μm
Top inlet elrendezés
Oxigenátortartó biztosítása motorok számának megfelelően: 5+1 db mennyiségben
A sterilitás időtartama a szállítás napjától számított: Minimum 2 év A szállítás napjától számított minimum 2 év
Mennyiség: 300 db / 12 hónap
Csőkészlet Adult oxygenátorhoz
Rész száma: 3
A teljes csőkészlet 70/Shore, A durometer, Classe Vl PVC cső biokompatibilis bevonattal rendelkezzen
A közbeszerzési dokumentumok részét képezi a csőkészlet rajz (un. szettrajz), amely alapján az Eladó köteles a gyártás megkezdése előtt egy, a gyártó cég által rajzolt szettrajzot és két darab (1 db steril - 1 db nem steril) próbaszettet ajánlatkérőnek egyeztetés céljából bemutatni.
Szett tartalma:
— artériás-vénás szár
— főpumpa cső (A-V) ½-es siliconnal
— szívó szárak 2 db szívófejjel
— gyorsfeltöltő szár műanyag és fémtűvel
— gázvezeték gázfillterrel ellátva
— recirkulációs szár
— asztali csőtartó konzol
— összekötők, nyomásmérő szárak
— 2 db Medex MX 960Pl Transducerhez kompatibilis.
1 db 1-es és 1 db 3 irányú csappal felszerelt nyomásmérők
Megfelelő méretre vágott PVC, illetve szilikon csövek
Gyári csatlakozások biztonsági pánttal ellátva
Színkódolt dugók és jelzés a csöveken (asztali csomagban is)
Steril, pyrogénmentes csomagolás, dobozban
A szett asztali része kettős zárócsomagolásban
Mennyiség: 850 db / 12 hónap
Újszülött-csecsemő-gyermek kapilláris oxi.Neonatal
Rész száma: 4
Újszülött-csecsemő-gyermek kapilláris típusú oxigenátor, Neonatal műszaki specifikációi, minimálkövetelmények:
Gravitációs oxigenátor
Membránfelület biocompatibilis bevonattal, microporosus-polipropilen,
Kapilláris (hollow fiber) membrán
Membránfelület (SA, surface area) nagysága minimum 0,2 m2, maximum 0,5 m2
Statikus feltöltő folyadékmennyiség (static priming volume) maximum 50 ml
Előírt perctérfogat intervallum(recommended blood flow range) alsó értéke 0,1 l/min
Előírt perctérfogat intervallum (recommended blood flow range) felső értéke minimum:0,7, maximum 1,2 l/min (előny a nagyobb)ÉRTÉKELÉSI SZEMPONT
Hőcserélő teljesítmény (heat exchanger performance) minimum 0,4 η
O2 transzfer 0,5 l/min perctérfogatnál minimum 30ml/min
CO2 transzfer 0,5 l/min perctérfogatnál minimum 30ml/min
Vénás kardiotómiás keményfalú reservoir kapacitás minimum 500 ml
(előny a nagyobb)ÉRTÉKELÉSI SZEMPONT
Beépített artériás filter (igen/nem) (megléte előny)ÉRTÉKELÉSI SZEMPONT
Integrált kardiotómiás reservoir filtere minimum 20μm, maximum 40μm
VAVD-ra lehet használni
Kompatibilis az Ajánlatkérő által specifikált csőkészlethez
Vérmintavevő rendszer megléte
Kezelhetőség:Nem igényel CO2 átmosást
Sterilitás A szállítás napjától számított minimum 2 év
Oxigenátortartó biztosítása szívmotorok számának megfelelően: 2 + 1 db mennyiségben
Mennyiség: 100 db / 12 hónap
Újszülött-csecsemő-gyermek kapilláris oxi.,Infant
Rész száma: 5
Újszülött-csecsemő-gyermek kapilláris típusú oxigenátor, Infant műszaki specifikációi, minimálkövetelmények:
Membránfelület biocompatibilis bevonattal, microporosus-polipropilen, kapilláris (hollow fiber) membrán
Membránfelület (SA, surface area) nagysága minimum 0,5 m2, maximum 0,8 m2
Statikus feltöltő folyadékmennyiség (static priming volume) maximum 100 ml
Előírt perctérfogat intervallum (recommended blood flow range) felső értéke minimum 2,0 l/min
Hőcserélő teljesítmény
(heat exchanger performance) minimum 0,4 η
O2 transzfer 2,0 l/min perctérfogatnál minimum 120 ml/min
CO2 transzfer 2,0 l/min perctérfogatnál
Minimum 100 ml/min
Vénás kardiotómiás keményfalú reservoir kapacitás minimum 1200 ml
Legyen kompatibilis az Ajánlatkérő által specifikált csőkészlethez.
Kezelhetőség: nem igényel CO2 átmosást
Mennyiség: 120 db / 12 hónap
Újszülött - csecsemő-gyermek kapill. oxi.Pediatric
Rész száma: 6
Újszülött - csecsemő-gyermek kapilláris típusú oxigenátor, Pediatric műszaki specifikációi, minimálkövetelmények:
Membránfelület (SA, surface area) nagysága minimum 0,8 m2, maximum 1,5 m2
Statikus feltöltő folyadékmennyiség (static priming volume) maximum 185 ml
Előírt perctérfogat intervallum(recommended blood flow range) alsó értéke 0,5 l/min
Előírt perctérfogat intervallum (recommended blood flow range) felső értéke minimum 4,0 l/min
O2 transzfer 4,0 l/min perctérfogatnál minimum 220 ml/min
CO2 transzfer 4,0 l/min perctérfogatnál minimum 200 ml/min
Vénás kardiotómiás keményfalú reservoir kapacitás minimum 2500 ml
Integrált kardiotómiás reservoir filtere minimum 20μm maximum 40μm
Oxigenátor ki és bemeneti csatlakozásához további 2 db ¼” adapter
Kezelhetőség Nem igényel CO2 átmosást
Mennyiség: 50 db / 12 hónap
ECMO-hoz Membrán oxigenátor - Neonatal-Infant
Rész száma: 7
ECMO-hoz Membrán oxigenátor - Neonatal-Infant oxigenátor műszaki specifikációi, minimálkövetelmények:
0-15 tskg betegek részére
Membránfelület biocompatibilis bevonattal, szilikon lapmembrán vagy polimethilpentén-kapilláris (hollow fiber) membrán
Membránfelület (SA, surface area) nagysága < 0,8 m2
Előírt perctérfogat intervallum(recommended blood flow range) felső értéke minimum 2,0 l/min
Véroldali nyomásesés
(blood side pressure drop) T: 37±1 oC
BFR 0,1-2,0 l/min véráramlás SA < 0,8 m2
0,5 l/min perctérfogatnál
Maximum 110 Hgmm
O2 transzfer 0,5 l/min perctérfogatnál minimum 25 ml/min
CO2 transzfer 0,5 l/min perctérfogatnál minimum 20 ml/min
Oxigenizálásra alkalmas idő
Minimum 5 nap
Kezelhetőség: nem igényel CO2 átmosást.
Sterilitás
A szállítás napjától számított minimum 2 év
Oxigenátortartó biztosítása szívmotorok számának megfelelően: 1 db mennyiségben
Mennyiség: 2 db / 12 hónap
ECMO-hoz Membrán oxigenátor - Pediatric
Rész száma: 8
ECMO-hoz Membrán oxigenátor - Pediatric oxigenátor műszaki specifikációi, minimálkövetelmények:
15-45 tskg betegek részére
Membránfelület (SA, surface area) nagysága < 1,5 m2
Statikus feltöltő folyadékmennyiség (static priming volume) maximum 190 ml
Előírt perctérfogat intervallum(recommended blood flow range) alsó értéke 0,3 l/min
Előírt perctérfogat intervallum(recommended blood flow range) felső értéke minimum 4,0 l/min
BFR 1,0-4,0 l/min véráramlás SA < 1,5 m2
4,0 l/min perctérfogatnál
Maximum 180 Hgmm
CO2 transzfer 4,0 l/min perctérfogatnál minimum 150 ml/min
Kezelhetőség: Nem igényel CO2 átmosást
ECMO-hoz Membrán oxigenátor - Adult
Rész száma: 9
ECMO-hoz Membrán oxigenátor - Adult oxigenátor műszaki specifikációi, minimálkövetelmények:
45 tskg-nál nagyobb betegek részére
Membránfelület (SA, surface area) nagysága < 2,5 m2
Statikus feltöltő folyadékmennyiség (static priming volume) maximum 250 ml
Előírt perctérfogat intervallum(recommended blood flow range) alsó értéke 1,0 l/min
Előírt perctérfogat intervallum(recommended blood flow range) felső értéke minimum 7,0 l/min
BFR1,0-7,0 l/min véráramlás SA < 2,5 m2
Maximum: 200 Hgmm
O2 transzfer 4,0 l/min perctérfogatnál minimum 250 ml
CO2 transzfer
Minimum 200 ml
Csőkészletek újszülött-csecsemő-gyermek oxi.hoz
Rész száma: 10
Csőkészletek újszülött-csecsemő-gyermek oxigenátorhoz műszaki specifikációi, minimálkövetelmények:
Az oxigenátor csőkészlete rendelkezzen CE, vagy H megfelelőségi jelöléssel ellátott termékek esetében Uniós, vagy magyar tanúsító intézet által kiállított, a megfelelősség értékelési eljárását igazoló Megfelelőségi Tanúsítvánnyal, vagy a fentiek hiányában érvényes NEOEMKI minősítő határozattal.
A közbeszerzési dokumentumok részét képezi a csőkészlet rajz (un. szettrajz), amely alapján az Eladó köteles a szállítás megkezdése előtt egy, a gyártó cég által rajzolt szettrajzot és egy próbaszettet az ajánlatkérőnek egyeztetés céljából bemutatni.
A próbaszettek legyártása előtt, az Eladó köteles kapcsolatba lépni az ajánlatkérővel, mivel a legyártandó szettet a tárgyi közbeszerzés keretében kiválasztásra kerülő konkrét oxigenátor típusokhoz kell adaptálni.
A csőkészlet csomagolása minimum 2 évig biztosítson kellő védelmet a szállítás, raktározás alatt a steril állapot megőrzése tekintetében, ezért a csőkészlet legyen egyenként műanyagtálba és kartondobozba helyezve.
A mellékelt csőkészlet szettrajzok, az árajánlat elkészítéséhez megfelelő információkat nyújtanak. Követelmény, hogy a Neonatal csőkészlet tartalmazzon külön csomagolt 3/16-1/4 LL összekötőt, az Infant csőkészlet pedig egy külön csomagolt 1/4-1/4 LL összekötőt.
Fontos követelmény, hogy a teljes csőkészlet technikai paraméterei 70 Share A durometer, classe VI PVC legyen.
Mennyiség:
— 3/16-1/4 I. Neonatal 0-4 tskg beteg részére - 100 db / 12 hónap +50 % opció
— 1/4-1/4 II. Infant 4-10 tskg beteg részére - 120 db / 12 hónap +50 % opció
— 1/4-3/8 III. Pediatric I. 10-20 tskg beteg részére - 50 db / 12 hónap +30 % opció
— 3/8-3/8 IV. Pediatric II. 20-50 tskg beteg részére - 60 db / 12 hónap +30 % opció
— 3/8-1/2 V. Adult 50 tskg feletti beteg részére - 60 db / 12 hónap +30 % opció