Szolgáltatások - 186856-2017
Magyarország-Budapest: Járművek és azokkal kapcsolatos berendezések javítása, karbantartása és járulékos szolgáltatása
2017/S 095-186856
Ajánlati/részvételi felhívás
Szolgáltatásmegrendelés
Jogalap:
2014/24/EU irányelv
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
ORFK gépjárművek garanciális időn belüli kárjavítása és garanciális időn túli karbantart.,javítása,gyártóműi előírások és tech.alkalmazásával,gyári új alkatrészek beépítésével és műszaki vizsgáztatás.
II.1.2)Fő CPV-kód
50100000 Járművek és azokkal kapcsolatos berendezések javítása, karbantartása és járulékos szolgáltatása
II.1.4)Rövid meghatározás:
Az Országos Rendőr-főkapitányság által vásárolt gépjárművek garanciális időn belüli kárjavítása és garanciális időn túli karbantartása, javítása, gyártóműi előírások és technológia alkalmazásával, gyári új alkatrészek beépítésével, valamint műszaki vizsgáztatása 3. részben:
1. rész: Opel gyártmányú gépjárművek karbantartása, javítása (1 250 db-os keretmennyiség).
2. rész: Skoda és Volkswagen gyártmányú gépjárművek karbantartása, javítása (1 255 db-os keretmennyiség).
3. rész: Mercedes-Benz gyártmányú gépjárművek karbantartása, javítása (164 db-os keretmennyiség).
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
Érték áfa nélkül: 1.00 HUF
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: igen
Ajánlatok valamennyi részre
II.2)Meghatározás
II.2.1)Elnevezés:
ORFK által vásárolt Opel gyártm.gépjárm.garanciális időn túli karbantartása, javítása, gyártóműi előírások és tech.alkalmazásával,gyári új alkatrész beépítésével,v. műszaki vizsg.keretmegáll.keretében
Rész száma: 1
II.2.2)További CPV-kód(ok)
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Közbeszerzési dokumentumok=KD
AK az eljárást a Kbt.105.§(1)bek. a)pont szerinti keretmegáll.megkötése céljából indítja.A szolg.megrend. az AK által az AT közvetlen küldött megrend. útján történik.A nyertes ATvel az eljáráshoz csatlakozott rendőri szervek külön-külön kötnek keretmegállapodást.AK nem köteles a teljes keretössz.kimerítésére.A keretmegáll.alapján a nyertes AT feladatát az alábbi tevékenységek képezhetik:Opel gyártm.gépjárművek karbantart,javítása,gyártóműi előírások és technol.alkalmazásával,gyári új alkatrészek beépítésével,v. műszaki vizsg.(1250db-os keretmennyiség),a szerz. aláírásának napjától számított 24hónapig,de legfeljebb nettó687616931Ft keretösszegig.A keretmegáll.szerinti-megrendelések kapcsán irányadó-teljesítési határidőket a KD részét képező műszaki leírás tartalm.Az Alaptörv.meghat. rendőrségi feladatokat,a gépjárművek hadrafoghatóságának biztosítása nélkül maradéktalanul nem képes ellátni,ezért a járművek élettartamát,folyamatos használhatóságátés üzemben tartását-a fokozott használatból eredő gyakori meghibásodások ellenére-biztosítania kell,melyet a javítások,karbantartások magas műszaki színvonalának megkövetelésével (gyári alkatrészek,gyári technológiák stb.)érhető el.AK a meghatározás alatt érti pl.a következő tevékenységeket:-Karbantartás:garancián túli szervizszolg.,szerviz műveletek,ápolási műveletek.-Javítás:futójavítás,fődarabok(motor,sebességváltó,kormánymű)megbontásos nagyjavítása,hibaelhárítás, karosszériajavítás,javítófényezés,gumijavítás.Alkatrészellát.Műszaki vizsgáztatás.-Feleljen meg a közúti járművek forgalomba helyezésének és forgalomban tartásának műszaki feltételeiről szóló 6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendeletnek.-Feleljen meg a 15/1990. (IV. 12) (KöHÉM és a 302/2009. (XII.22.) Korm. rendeletnek.-Feleljen meg a 91/2004. (VI. 29.) GKM rendeletnek.-Feleljen meg az 1/1990.(IX.29.) KHVM rendelet 11-12.§-ának, -ATnek a járművek javítása során a szükséges alkatrészeket önállóan kell beszereznie,ezen tevékenységért semmilyen további költséget nem számolhat fel.AT a beépíteni kívánt alkatrészekről tételes árajánlatot köteles benyújtani,megjelölve azt is,h. gyári termékkel végzi a megrendelt munkát.AK a beépített alkatrészek ellenőrzésére jogosult.A gépjárművek műszaki adatait AK-tekintettel annak terjedelmére-a KDban adja meg.A szerz. telj. során a mennyiség,a műszaki elhasználódás,v. az állomány bővülése miatt változhat.Irányadó idő:Az AF-ban és a KDben valamennyi órában megadott határidő közép-európai helyi idő szerint értendő(CET).Irányadó jog:Jelen eljárást megindító felhívásban nem szabályozott kérdések tekintetében a 2013.évi V.törvény a Polgári Törvénykönyv rendelkezéseit,a közbeszerzésekről szóló 2015.évi CXLIII törv. és végrehajtási rendeleteinek rendelkezéseit kell figyelembe venni.A Kbt.44.§-a szerint az AT az ajánlatban,hiánypótlásban, valamint a Kbt.72.§ szerinti indokolásban elkülönített módon elhelyezett,üzleti titkot (ideértve a védett ismeretet is)[Ptk. 2:47. §]tartalmazó iratok nyilvánosságra hozatalát megtilthatja.A különböző devizák magyar forintra történő átváltásánál ATnek az árbevétel tekintetében a számviteli jogszabályok szerinti beszámoló fordulónapján(ha ez nem munkanap,akkor az azt megelőző munkanapon),a referenciák tekintetében pedig a teljesítés napján(ha ez nem munkanap,akkor az azt megelőző munkanapon)érvényes hivatalos,Magyar Nemzeti Bank által meghatározott devizaárfolyamokat kell alapul venni.Keretmegállapodáshoz csatlakozott rendőri szervek:BRFK;Bács-KiskunMRFK;BaranyaMRFK;BékésMRFK;B.A.ZMRFK;CsongrádMRFK;FejérMRFK;GyőrMRFK;Hajdú-BiharMRFK;HevesMRFK;JNKMRFK;K-EMRFK;NógrádMRFK;PestMRFK;SomogyMRFK;Sz-Sz-BMRFK;TolnaMRFK;VasMRFK;VeszprémMRFK;ZalaMRFK;NSZKK;SZRSZKI;KR;RRI.További önként csatlakozásra nincs lehetőség.
ORFK által vásárolt Skoda,Vw gépjárművek garanciális időn belüli kárjavítása és garanciális időn túli karbantart.,javítása,gyártóműi előírások és technol.alkalmaz.,gyári új alkatr.beép,v.műszaki vizsg
Rész száma: 2
AK az eljárást a Kbt.105.§(1)bek.a) pont szerinti keretmegáll. megkötése céljából indítja.A szolgál. megrend. az AK által az ATnek közvetlen küldött megrend. útján történik.A nyertes ATvel az eljáráshoz csatlakozott rendőri szervek külön-külön kötnek keretmegállapodást.AK nem köteles a teljes keretössz. kimerítésére.A keretmegáll.alapján a nyertes AT feladatát az alábbi tevékenységek képezhetik:Skoda,Vw gyártm. gépjárm.karbantart,jav.,gyártóműi előírások és technol. alkalmaz.,gyári új alkatrészek beépítésével,v. műszaki vizsgáztat.(1255db-os keretmenny.),a szerz. aláírásának napjától számított 24hónapig,de legfelj. nettó704086969Ft keretösszegig.A keretmegálla. szerinti-megrendelések kapcsán irányadó-teljesítési határidőket a KD részét képező műszaki leírás tartalm.Az Alaptörv. meghat. rendőrségi feladatokat a gépjárművek hadrafoghatóságának biztosit.nélkül maradéktalanul nem képes ellátni,ezért a járművek élettartamát,folyamat.használhatóságát és üzemben tartását-a fokozott használatból eredő gyakori meghibásodások ellenére-biztosít. kell,melyet a javítások,karbantart. magas műszaki színvonalának megkövetelésével(gyári alkatrészek,gyári technol. stb.)érhető el.AK a meghatározás alatt érti pl.a következő tevékenységeket:-Karbantart:garancián túli szervizszolgáltatás,szerviz műveletek,ápolási műveletek.-Javítás:futójavítás,fődarabok(motor,sebességváltó,kormánymű)megbontásos nagyjavítása,hibaelhárít.,karosszériajav., javítófényezés,gumijav.. Alkatrészellátás. Műszaki vizsgáztat.-Feleljen meg a közúti járművek forgalomba helyezésének és forgalomban tartásának műszaki feltételeiről szóló 6/1990.(IV. 12.)KöHÉM rendeletnek.-Feleljen meg a 15/1990.(IV. 12)(KöHÉM és a 302/2009 (XII.22.)Korm. rendeletnek.-Feleljen meg a 91/2004. (VI. 29.)GKM rendeletnek.-Feleljen meg az 1/1990.(IX.29.)KHVM rendelet 11-12.§-ának,-ATnek a járművek javítása során a szükséges alkatrészeket önállóan kell beszereznie,ezen tevékenységért semmilyen további költséget nem számolhat fel.AT a beépíteni kívánt alkatrészekről tételes árajánlatot köteles benyújtani,megjelölve azt is, h. gyári vagy utángyárt. termékkel végzi a megrendelt munkát.AK a beépített alkatrészek ellenőrzésére jogosult.A gépjárművek műszaki adatait AK-tekintettel annak terjedelmére-a KDben adja meg.A szerz. teljesítése során a mennyiség,a műszaki elhasználódás,v. az állomány bővülése miatt változhat.A műszaki leírás a KD-ban kerül részletezésre.Irányadó idő:Az AF-ben és a KD-ben valamennyi órában megadott határidő közép-európai helyi idő szerint értendő (CET).Irányadó jog:Jelen eljárást megindító felhívásban nem szabályozott kérdések tekintetében a 2013.évi V.törv. a Polgári Törvénykönyv rendelkezéseit,a közbeszerzésekről szóló 2015. évi CXLIII törvény és végrehajtási rendeleteinek rendelkezéseit kell figyelembe venni.A Kbt.44.§-a szerint az AK az ajánlatban,hiánypótlásban,v. a Kbt.72.§ szerinti indokolásban elkülönített módon elhelyezett,üzleti titkot(ideértve a védett ismeretet is)[Ptk. 2:47. §]tartalmazó iratok nyilvánosságra hozatalát megtilthatja.A különböző devizák magyar forintra történő átváltásánál ATnek az árbevétel tekintetében a számviteli jogszabályok szerinti beszámoló fordulónapján (ha ez nem munkanap,akkor az azt megelőző munkanapon),a referenciák tekintetében pedig a teljesítés napján(ha ez nem munkanap,akkor az azt megelőző munkanapon) érvényes hivatalos, Magyar Nemzeti Bank által meghatározott devizaárfolyamokat kell alapul venni.Keretmegállap.hoz csatlakozott rendőri szervek:BRFK;Bács-KiskunMRFK;BaranyaMRFK;BékésMRFK;B.A.ZMRFK;CsongrádMRFK;Fejér MRFK;GyőrMRFK;HevesMRFK;JNKMRFK; K-EMRFK;NógrádMRFK;PestMRFK;SomogyMRFK;Sz-SzBMRFK;TolnaMRFK;VasMRFK;VeszprémMRFK;ZalaMRFK;NSZKK;MRSZKI;SZRSZKI;KR;RRI.További önként csatlakozásra nincs lehetőség.
ORFK ált. vásárolt Mercedes g.járművek garanciális időn belüli kárjavítása és garanciális időn túli karbantart.,javít.,gyártóműi előírások és technol.alkalmazásával,gyári új alkatrész beép.,v.m.vizsg
Rész száma: 3
AK az eljárást a Kbt. 105.§(1) bek. a)pont szerinti keretmegállapodás megkötése céljából indítja. A szolgáltat. megrendelésére az AK által az ATnek közvetlen küldött megrendel. útján történik.A nyertes ATvel az eljáráshoz csatlakozott rendőri szervek külön-külön kötnek keretmegállapodást.AK nem köteles a teljes keretössz. kimerítésére.A keretmegáll. alapján a nyertes AT feladatát az alábbi tevékenységek képezhetik:Mercedes-Benz gyártmányú gépjárművek karbantartása,javítása,gyártóműi előírások és technol. alkalmazásával,gyári új alkatrészek beépítésével,v. műszaki vizsgáztatása(164db-os keretmennyiség),a szerződés aláírásának napjától számított 24 hónapig,de legfelj. nettó56877288Ft keretösszegig.A keretmegáll. szerinti-megrendelések kapcsán irányadó-teljesítési határidőket a KD részét képező műszaki leírás tartalmazza.Az Alaptörv. meghat. rendőrségi feladatokat a gépjárművek hadrafoghatóságának biztosítása nélkül maradéktalanul nem képes ellátni,ezért a járművek élettartamát,folyamatos használhatóságát és üzemben tartását-a fokozott használatból eredő gyakori meghibásodások ellenére-biztosítania kell,melyet a javítások,karbantart. magas műszaki színvonalának megkövetelésével(gyári alkatrészek,gyári technol. stb.)érhető el.AK a meghatározás alatt érti pl.a következő tevékenységeket:-Karbantart.:garancián túli szervizszolg.,szerviz műveletek,ápolási műveletek.-Javítás:futójavítás,fődarabok(motor, sebességváltó,kormánymű)megbontásos nagyjavítása,hibaelhárítás,karosszériajavítás,javítófényezés, gumijavítás.Alkatrészellátás.Műszaki vizsgáztatás.-Feleljen meg a közúti járművek forgalomba helyezésének és forgalomban tartásának műszaki feltételeiről szóló 6/1990.(IV. 12.)KöHÉM rendeletnek.- Feleljen meg a 15/1990. (IV. 12)(KöHÉM és a 302/2009. (XII.22.) Korm. rendeletnek.- Feleljen meg a 91/2004.(VI. 29.)GKM rendeletnek.-Feleljen meg az 1/1990.(IX.29.) KHVM rendelet 11-12.§-ának,-ATnek a járművek javítása során a szükséges alkatrészeket önállóan kell beszereznie,ezen tevékenységért semmilyen további költséget nem számolhat fel.AT a beépíteni kívánt alkatrészekről tételes árajánlatot köteles benyújtani,megjelölve azt is,h. gyári termékkel végzi a megrendelt munkát.AK a beépített alkatrészek ellenőrzésére jogosult.A gépjárművek műszaki adatait AK-tekintettel annak terjedelmére-a KDban adja meg.A szerződés teljesítése során a mennyiség,a műszaki elhasználódás,v. az állomány bővülése miatt változhat.A műszaki leírás a KDban kerül részletezésre.Irányadó idő:Az AF-ben és a KD-ben valamennyi órában megadott határidő közép-európai helyi idő szerint értendő (CET).Irányadó jog:Jelen eljárást megindító felhívásban nem szabályozott kérdések tekintetében a 2013. évi V. törvény a Polgári Törvénykönyv rendelkezéseit,a közbeszerzésekről szóló 2015. évi CXLIII törvény és végrehajtási rendeleteinek rendelkezéseit kell figyelembe venni.A Kbt. 44.§ – a szerint az AT az ajánlatban, hiánypótlásban,v. a Kbt. 72. § szerinti indokolásban elkülönített módon elhelyezett,üzleti titkot (ideértve a védett ismeretet is)[Ptk. 2:47. §]tartalmazó iratok nyilvánosságra hozatalát megtilthatja.A különböző devizák magyar forintra történő átváltásánál ATnek az árbevétel tekintetében a számviteli jogszabályok szerinti beszámoló fordulónapján(ha ez nem munkanap,akkor az azt megelőző munkanapon),a referenciák tekintetében pedig a teljesítés napján (ha ez nem munkanap, akkor az azt megelőző munkanapon) érvényes hivatalos, Magyar Nemzeti Bank által meghatározott devizaárfolyamokat kell alapul venni.Keretmegállapodáshoz csatlakozott rendőri szervek:BRFK;Bács-Kiskun MRFK;BaranyaMRFK;CsongrádMRFK;HevesMRFK;SomogyMRFK;Sz-Sz-BMRFK;ZalaMRFK;KR. További önként csatlakozásra nincs lehetőség.