2. Építészet és tömegalkotás:
— az épület építészeti összhatása, tömegeinek aránya,
— az épület egyedi, innovatív külső és belső megjelenése, jellege,
— az épület térkapcsolatai,
— az épület tereinek építészeti minősége.
5. Költségek:
— az épület kivitelezésének várható költsége.