Ilmoitus tehdystä sopimuksesta
Direktiivi 2004/18/EY
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Kuvaus
II.1.1)Sopimukselle annettu nimi
Siviili- ja puolustusalojen tietoverkkojen turvallisuutta koskevien markkinoiden yhteisvaikutukset – SMART 2014/0059
II.1.2)Sopimuksen tyyppi sekä toteutus-, toimitus- tai suorituspaikkaPalvelut
Palvelujen pääluokka nro 11: Liikkeenjohdon konsulttipalvelut [6] ja niihin liittyvät palvelut
Pääasiallinen toteutus-, toimitus- tai suorituspaikka: sopimusosapuolen toimitilat.
NUTS-koodi
II.1.4)Lyhyt kuvaus sopimuksesta tai hankinnasta (hankinnoista)
Tutkimuksessa vastataan seuraaviin kysymyksiin: Mitkä ovat puolustusalan tietoverkkojen turvallisuutta koskevat vaatimukset?
Millä tavoin ne ovat riippuvaisia siviilitoimittajista, -palveluista tai -infrastruktuureista? Millaiset ja minkä kokoiset ovat oletetut markkinat?
Mitä tieto- ja viestintäteknologiaa voidaan kehittää yhdessä?
II.1.5)Yhteinen hankintanimikkeistö (CPV)79419000 Evaluointineuvontapalvelut, 73200000 Tutkimus- ja kehitystoiminnan konsulttipalvelut
II.1.6)Tietoa WTO:n julkisia hankintoja koskevasta sopimuksesta (GPA)Sopimukseen sovelletaan WTO:n julkisia hankintoja koskevaa sopimusta (GPA): kyllä
II.2)Sopimuksen (sopimusten) lopullinen kokonaisarvo
II.2.1)Sopimuksen (sopimusten) lopullinen kokonaisarvoArvo: 189 275 EUR
Ilman alv:tä
IV kohta: Menettely
Avviso di aggiudicazione di appalto
Direttiva 2004/18/CE
II.1)Descrizione
II.1.1)Denominazione conferita all'appalto
Sinergie tra i mercati di sicurezza informatica civili e della difesa — SMART 2014/0059.
II.1.2)Tipo di appalto e luogo di consegna o di esecuzioneServizi
Categoria di servizi n. 11: Servizi di consulenza gestionale [6] e affini
Luogo principale di esecuzione dei lavori, di consegna delle forniture o di prestazione dei servizi: nei locali del contraente.
Codice NUTS
II.1.4)Breve descrizione dell'appalto o degli acquisti
Lo studio dovrà rispondere alle seguenti domande: Quali sono i requisiti di sicurezza informatica del settore della difesa?
In che modo questi dipendono da infrastrutture, servizi o fornitori civili? Qual è il mercato atteso e la sua dimensione?
Quale tecnologia TIC può essere sviluppata congiuntamente?
II.1.5)Vocabolario comune per gli appalti (CPV)79419000 Servizi di consulenza di valutazione, 73200000 Consulenza nel campo della ricerca e dello sviluppo
II.1.6)Informazioni relative all'accordo sugli appalti pubblici (AAP)L'appalto è disciplinato dall'accordo sugli appalti pubblici (AAP): sì
II.2)Valore finale totale degli appalti
II.2.1)Valore finale totale degli appalti Valore: 189 275 EUR
IVA esclusa