Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Jogalap:
2014/24/EU irányelv
I. szakasz: Ajánlatkérő
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Szennyvíziszap elszállítás, hasznosítás
Hivatkozási szám: EKR001554542021
II.1.2)Fő CPV-kód90513700 Iszapszállítási szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
A Szegedi Vízmű Zrt. szennyvíztisztító telepeinek üzemszerű működése során keletkező kezelt, víztelenített szennyvíziszap (HAK 190805) elszállítása és hasznosítása.
II.1.6)Részekre vonatkozó információkA beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)90513700 Iszapszállítási szolgáltatások
90513800 Iszapkezelési szolgáltatások
90513900 Iszapelhelyezési szolgáltatások
90514000 Hulladék-újrafeldolgozási szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Az elszállítandó szennyvíziszap becsült mennyisége: 18 000 tonna/év.
Az éves becsült mennyiségre vonatkozóan +/- 20%-os mennyiségi eltérés lehetséges.
A mennyiségi eltéréseket olyan előre nem látható körülmények befolyásolhatják, mint
1. Szeged szennyvízcsatornahálózatának nagyobb része egyesített, ami a beérkező tisztítandó csapadékvízzel kevert szennyvíz összes mennyiségére hatással van. 2010 és 2021 között az éves mennyiség hektikusan 45,7%-os eltéréssel változott. A mennyiségi eltérést jelentősen a csapadékvízmennyiség változása okozza. A csapadékvízzel hígított szennyvízben a tápanyag mennyisége is csökken ezzel arányban pedig az iszapszaporulat és nyersiszap tehát a víztelenített szennyvíziszap is csökken.
2. Az IPPC engedély alapján a Szeged szennyvíztisztító telepen fogadnak biogázkihozatal növelésére melléktermékeket és hulladékokat. A kezelésre fogadott melléktermékek és hulladékok 2014 és 2021 közötti mennyisége hektikusan 67,6 %-os eltéréssel változott. A mennyiségi eltéréssel arányosan változik a rothasztott iszap és ezzel arányosan a víztelenített iszap mennyisége is.