Γνωστοποίηση συναφθείσας σύμβασης
Αποτελέσματα της διαδικασίας σύναψης σύμβασης
Νομική βάση:
Κανονισμός (ΕΕ, Ευρατόμ) αριθ. 2018/1046
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Σύμβαση-πλαίσιο για το «Νερό για την Πράσινη Συμφωνία» — Εφαρμογή και ανάπτυξη των πολιτικών των υδάτων και των θαλάσσιων πολικών της ΕΕ
Αριθμός αναφοράς: ENV/2020/OP/0032
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV90700000 Περιβαλλοντικές υπηρεσίες
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Ο ανάδοχος θα υποστηρίξει την ΕΚ σε δραστηριότητες που σχετίζονται με την εφαρμογή και την ανάπτυξη των πολιτικών των υδάτων και των θαλάσσιων πολιτικών της ΕΕ. Ο στόχος είναι να προκύψει μια σύμβαση-πλαίσιο που να μπορεί να παρέχει συναφή, έγκαιρα και υψηλής ποιότητας στοιχεία για τη ΓΔ Περιβάλλοντος και για άλλες υπηρεσίες προμηθειών, βάσει συγκεκριμένων συμβάσεων καθ 'όλη τη διάρκεια της σύμβασης-πλαίσιο (έως 4 έτη).
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: όχι
II.2)Περιγραφή
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV90700000 Περιβαλλοντικές υπηρεσίες
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Σύμβαση-πλαίσιο για το «Νερό για την Πράσινη Συμφωνία» — Εφαρμογή και ανάπτυξη των πολιτικών των υδάτων και των θαλάσσιων πολικών της ΕΕ.
Results of the procurement procedure
Legal Basis:
Regulation (EU, Euratom) No 2018/1046
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Framework Contract for 'Water for the Green Deal’ — Implementation and Development of the EU Water and Marine Policies
Reference number: ENV/2020/OP/0032
II.1.2)Main CPV code90700000 Environmental services
II.1.4)Short description:
The contractor will support the EC in activities related to the implementation and development of the EU water and marine policies. The goal is to have a framework contract that is able to provide relevant, timely and high-quality inputs for DG Environment and for other Commission Services under specific contracts throughout the duration of the framework contract (up to 4 years).
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)90700000 Environmental services
II.2.4)Description of the procurement:
Framework contract for 'Water for the Green Deal’ — implementation and development of the EU water and marine policies.