Νομική βάση:
Οδηγία 2014/24/ΕΕ
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Παροχή υπηρεσιών επισκευής και συντήρησης κτιρίων για τον Ευρωπαϊκό Οργανισμό Περιβάλλοντος (ΕΟΠ).
Αριθμός αναφοράς: EEA/ADS/17/007.
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV50700000 Υπηρεσίες επισκευής και συντήρησης εγκαταστάσεων κτιρίου
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Σκοπός της εν λόγω πρόσκλησης υποβολής προσφορών είναι η σύναψη σύμβασης-πλαίσιο με πάροχο υπηρεσιών ο οποίος θα είναι σε θέση να προσφέρει ένα ευρύ φάσμα υπηρεσιών επισκευής και συντήρησης κτιρίων για τις εγκαταστάσεις του Ευρωπαϊκού Οργανισμού Περιβάλλοντος.
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξίαΑξία χωρίς ΦΠΑ: 260 000.00 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: όχι
II.2)Περιγραφή
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Οι εγκαταστάσεις του ΕΟΠ, που βρίσκονται στη διεύθυνση: Kongens Nytorv 6 and 8, 1050 Copenhagen, ΔΑΝΙΑ καλύπτουν κατά προσέγγιση 9 900 τετραγωνικά μέτρα και φιλοξενούν περίπου 200 μέλη προσωπικού στο σύνολο. Σκοπός της παρούσας πρόσκλησης υποβολής προσφορών είναι η σύναψη σύμβασης-πλαίσιο με έναν πάροχο υπηρεσιών, ο οποίος θα είναι σε θέση να προσφέρει ευρύ φάσμα υπηρεσιών επισκευής και συντήρησης κτιρίων στους ακόλουθους τομείς: ηλεκτρολογικές εργασίες, εργασίες υδραυλικής, λεπτοξυλουργικής/χονδροξυλουργικής, βαφής και διακόσμησης, επένδυσης δαπέδου, γύψωσης για τις εγκαταστάσεις του Ευρωπαϊκού Οργανισμού Περιβάλλοντος.
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Provision of building repair and maintenance services for the European Environment Agency (EEA).
Reference number: EEA/ADS/17/007.
II.1.2)Main CPV code50700000 Repair and maintenance services of building installations
II.1.4)Short description:
The purpose of this call for tenders is to establish a framework contract with a service provider that will be able to offer a wide spectrum of building repair and maintenance services for the premises of the European Environment Agency.
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 260 000.00 EUR
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.4)Description of the procurement:
The EEA premises, located at Kongens Nytorv 6 and 8, 1050 Copenhagen, DENMARK are covering approximately 9 900 square meters and hosting around 200 staff in total. The purpose of this call for tenders is to establish a framework contract with a service provider that will be able to offer a wide spectrum of building repair and maintenance services in the following areas: electrical work, plumbing, carpentry/joinery, painting and decorating, flooring, plastering for the premises of the European Environment Agency.
Il-bażi ġuridika:
Direttiva 2014/24/UE
II.1)L-għan tal-ksib
II.1.1)Titlu:
Provvista ta' bażi tad-dejta ta' indirizzi u servizzi ta' tixrid lill-Aġenzija Ewropea tal-Ambjent (EEA).
Numru ta' referenza: EEA/ADS/17/007.
II.1.2)Kodiċi ewlieni CPV50700000 Servizzi ta’ tiswija u manutenzjoni ta’ l-istallazzjonijiet tal-bini
II.1.4)Deskrizzjoni qasira:
L-iskop ta' din is-sejħa għall-offerti hu li jkun stabbilit qafas ta' kuntratt ma' fornitur ta' servizz li jkollu l-ħila joffri spettru wiesa' ta' servizzi ta' tiswija u manutenzjoni tal-bini għall-bini tal-Aġenzija Ewropea tal-Ambjent.
II.1.5)Stima tal-valur totaliValur mingħajr VAT: 260 000.00 EUR
II.1.6)Informazzjoni dwar il-lottijietDan il-kuntratt huwa maqsum f’lottijiet: le
II.2)Deskrizzjoni
II.2.4)Deskrizzjoni tal-akkwist:
Il-bini tal-EEA, li jisnab f'Kongens Nytorv 6 u 8, 1050 Copenhagen, ID-DANIMARKA qiegħed ikopri madwar 9 900 metru kwadu u jospita madwar 200 persunal b'kollox. L-għan ta' din is-sejħa għall-offerti huwa biex jitwaqqaf qafas ta' kuntratt ma' kumpanija li toffri firxa wiesgħa ta' servizzi ta' tiswija u manutenzjoni ta' bini fl-oqsma li ġejjin: xogħol tal-elettriku, plaming, karpenterija/xogħol tal-injam, żebgħa u dekorazzjoni, kisi tal-art, kisi ta' ħitan u soqfa għall-bini tal-Aġenzija Ewropea tal-Ambjent.