Lieferungen - 191119-2023
Rumänien-Dobrești: Automatische Seifenspender
2023/S 065-191119
Berichtigung
Bekanntmachung über Änderungen oder zusätzliche Angaben
Lieferauftrag
(Supplement zum Amtsblatt der Europäischen Union, 2023/S 025-070711)
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Echipamente medicale in cadrul proiectului“Creșterea capacității de gestionare a crizei sanitare COVID -19 pentru elevii și cadrele didactice din Furnizare de produse dezinfectante;
Referenznummer der Bekanntmachung: 5628791/2022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
39831700 Automatische Seifenspender
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Descriere succintă: Conform Ordinului 5487/1494/2020 pentru aprobarea măsurilor de organizare a activităţii în cadrul unităţilor/instituţiilor de învăţământ în condiţii de siguranţă epidemiologică pentru prevenirea îmbolnăvirilor cu virusul SARS-CoV-2, prin capacitate adecvată de gestionare a crizei sanitare, în corelare cu toate cerinţe prevăzute în Ordinului 5487/1494/2020 conduc la creşterea numărului de Entităţi publice dotate / sprijinite pentru gestionarea crizei sanitare cauzate de SARS-CoV-2 prin implementarea acestui tip de proiect şi pentru cele patru unităţi de învăţământ pentru care se depune prezentul proiect.
În tot acest context general, având în vedere faptul că şi în cadrul şcolii au fost depistate persoane cu COVID, lipsa implementării acestui proiect va duce nu doar la trecerea ca scenariul roşu, ci posibil chiar la imposibilitatea de a mai desfăşura orele chiar şi în forma lor on-line dacă va creştere numărul cadrelor didactice pozitive
In acest scop s-a depus in cadrul Programului de finantare “Programul Operational Infrastructura Mare 2014-2020, Axa Prioritara 10 Protejarea Sanatatii populatiei in contextul pandemiei cauzate de COVID 19, Obiectivul specific 10.1 Cresterea capacitatii de gestionare a crize sanitare COVID-19, Consolidarea capacitatii unitatilor de invatamant Preuniversitare de stat in vederea gestionarii situatiei de pandemie generata de virusul SARS-COV- 2, proiectul cu denumirea “ Creșterea capacității de gestionare a crizei sanitare COVID-19 pentru elevii si cadrele didactice din Comuna Dobresti , județul Bihor”, COD SMIS: 2014+ 143204
Informații despre beneficiile anticipate de către Autoritatea/entitatea contractantă
Prevenirea contaminarii cu noul CORONAVIRUS SARS COV 2 a personalului si elevilor, prin achizitionarea a materialelor de protectie corespunzatoare.
Obiectul achiziției : Echipamente medicale in cadrul proiectului“Creșterea capacității de gestionare a crizei sanitare COVID -19 pentru elevii și cadrele didactice din Comuna Dobrești, județul Bihor”, Cod SMIS 2014+ 147626, dupa cum urmeaza :
Furnizare de produse dezinfectante: Covoras dezinfectant pentru intrare (70*50*3cm), dozator pentru gel sau lichid dezinfectant, Uscator de maini, Dispenser automat de dezinfectare cu senzor, Dispenser automat sapun lichid cu senzor, Sapun lichid, Gel dezinfectant de maini, Igienizant de suprafete, Cos de gunoi cu pedala
Termenul pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de 20 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 11 a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Solicitarile de clarificari vor fi transmise in format editabil.