Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Servicios - 191140-2019
Luxemburgo-Luxemburgo: Organización de una comparación europea entre laboratorios sobre antropogammametría
2019/S 080-191140
Anuncio de licitación
Servicios
Base jurídica:
II.1)Ámbito de la contratación
II.1.1)Denominación:
Organización de una comparación europea entre laboratorios sobre antropogammametría
Número de referencia: ENER/D3/2019-158
II.1.2)Código CPV principal
33100000 Equipamiento médico
II.1.4)Breve descripción:
El objetivo de este proyecto consistirá en evaluar la aplicación de los requisitos de supervisión individuales en los Estados miembros de la Unión Europea basados en mediciones en vivo y recibir una visión general del rendimiento de dichas mediciones utilizando contadores de cuerpo completo.
II.1.5)Valor total estimado
Valor IVA excluido: 100 000.00 EUR
II.1.6)Información relativa a los lotes
El contrato está dividido en lotes: no
II.2)Descripción
II.2.4)Descripción del contrato:
El contratista realizará las siguientes tareas:
— diseño, desarrollo, fabricación y prueba de un espectro de cuerpo completo agregado (es decir, representativo de un cuerpo humano en términos de tamaño, forma, matriz, densidad) con un contenido de radionucleidos, incluidos los radionucleidos emisores de gamma apropiados de contenido de radioactividad certificado,
— establecimiento de contactos con laboratorios europeos que realizan antropogammametría garantizando una cobertura geográfica adecuada en la UE,
— desarrollo de una plantilla de informes que incluya información sobre las características del contador de cuerpo completo (tipo/ tamaño/número de detectores, geometría de conteo, posicionamiento de los detectores con respecto al sujeto, protocolo de calibración, garantía de calidad, control de calidad, acreditación), características de blindaje (materiales y espesores), características de conteo (número de mediciones, tiempo de conteo, distancia entre el detector y el espectro), resultados de las mediciones (radioactividad calculada e imprecisiones asociadas) y precisión de medición estimada y actividad mínima detectable para los radionucleidos contenidos en el espectro,
— organización y gestión de una campaña de medición que involucre a los laboratorios participantes en la UE (transporte y mediciones del espectro por los contadores de cuerpo completo participantes),
— recopilación de las plantillas de informes cumplimentadas y evaluación de los resultados de los informes de medición,
— organización de un taller para mostrar los resultados e intercambiar experiencias,
— preparación de un informe publicable que resuma la organización del ejercicio de intercomparación y presente los contadores de cuerpo completo participantes, sus características, una descripción general de sus precisiones de conteo y actividad mínima detectable, las configuraciones de conteo aplicadas así como la evaluación de los resultados presentados.
Seirbhísí - 191140-2019
Lucsamburg-Lucsamburg: Comparáid Idirshaotharlainne Eorpach ar Chomhaireamh Coirp Iomláin a eagrú
Fógra conartha
Seirbhísí
Bunús dlí:
Treoir 2014/24/AE
II.1)Raon feidhme an tsoláthair
II.1.1)Teideal:
Comparáid Idirshaotharlainne Eorpach ar Chomhaireamh Coirp Iomláin a eagrú
Uimhir thagartha: ENER/D3/2019-158
II.1.2)Príomhchód CPV
33100000 Medical equipments
II.1.4)Cur síos achomair:
Is é cuspóir an tionscadail seo measúnú a dhéanamh ar chur chun feidhme na gceanglas faireacháin aonair i mBallstáit AE bunaithe ar thomhais in vivo agus forbhreathnú a fháil ar fheidhmíocht tomhas in vivo ag baint úsáide as cuntair coirp iomláin.
II.1.5)Luach iomlán measta
Luach gan CBL san áireamh: 100 000.00 EUR
II.1.6)Faisnéis faoi bhearta
Tá an conradh seo roinnte ina bhearta: níl
II.2)Cur síos
II.2.4)Cur síos ar an soláthar:
Déanfaidh an conraitheoir na tascanna a leanas:
— dearadh, forbairt, monarú agus tástáil ar scáilcholainn iomlán (i.e. ionadaí do chorp an duine i dtéarmaí méide/crutha/maitríse/ dlúis) le hábhar radanúiclíde lena n-áirítear radanúiclídí astaithe gáma cuí d'ábhar radaighníomhaíochta deimhnithe,
— teagmhálacha a bhunú le saotharlanna Eorpacha a chomhlíonann comhaireamh an choirp iomláin lena n-áirithítear cumhdach geografach iomchuí san AE,
— teimpléad tuairiscithe a fhorbairt lena n-áireofar faisnéis ar shaintréithe chuntar coirp iomláin (cineál/méid/líon brathadóirí, geoiméadracht an chomhairimh, suiteáil brathadóirí i gcoibhneas leis an ábhar, prótacal calabraithe, dearbhú cáilíochta, rialú cáilíochta, creidiúnú), saintréithe sciatha (ábhair agus tiúsanna), tréithe comhairimh (líon na dtomhas, am comhairimh, brathadóir ar fhad scáilachair), torthaí tomhais (radaighníomhaíocht ríofa agus neamhchinnteachtaí gaolmhara) agus cruinneas measta tomhais agus Gníomhaíocht Inbhraite Íosta do na radanúiclídí atá sa scáilcholainn,
— feachtas tomhais a eagrú agus a bhainistiú ina bhfuil saotharlanna rannpháirteacha ar fud an Aontais Eorpaigh (iompar chuig agus tomhais na scáilcholainne ag na n-áiritheoirí coirp iomláin rannpháirteacha),
— bailiú na dteimpléad tuairiscithe líonta agus meastóireacht ar na torthaí tomhais a tuairiscíodh,
— ceardlann a eagrú chun torthaí a chur i láthair agus taithí a mhalartú,
— tuarascáil infhoilsithe a ullmhú ina ndéantar achoimre ar eagrúchán an chleachtaidh idirchomparáide agus ina gcuirtear i láthair na n-áiritheoirí coirp iomláin rannpháirteacha, a saintréithe, forléargas ar a gcruinnis chomhairimh agus Gníomhaíochtaí Inbhraite Íosta, na cumraíochtaí comhairimh feidhmithe, agus meastóireacht ar na torthaí tuairiscithe.