Oikeusperusta:
Direktiivi 2014/24/EU
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Sosiaalipolitiikkaa koskevan verkoston perustaminen ja hallinnointi
Viitenumero: VT/2018/021
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi79315000 Yhteiskuntatutkimuspalvelut
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Tehtävällä sopimuksella tuetaan komission tehtävää seurata EU:n tavoitteiden ja lainsäädännön täytäntöönpanoa jäsenvaltioissa sosiaalisen suojelun ja sosiaalisen osallisuuden alalla. Lisäksi sillä tuetaan komission roolia ehdokasmaiden ja mahdollisten ehdokasmaiden sosiaalisen tilanteen seurannassa.
II.1.5)Arvioitu kokonaisarvo
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)79315000 Yhteiskuntatutkimuspalvelut
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
Sopimuksella tuetaan komission tehtävää seurata EU:n tavoitteiden ja lainsäädännön täytäntöönpanoa jäsenvaltioissa sosiaalisen suojelun ja sosiaalisen osallisuuden alalla. Lisäksi sillä tuetaan komission roolia ehdokasmaiden ja mahdollisten ehdokasmaiden sosiaalisen tilanteen seurannassa ja toimitetaan pyynnöstä komissiolle tarvittaessa analyysejä kolmansista maista. Sopimuksella toimitetaan sihteeripalveluita sosiaaliturvan keskinäistä tietojärjestelmää (MISSOC) varten.