You may get an error message when trying to access the notices listed hereafter. If that is the case, please use the alternative links provided below. We are working on solving the problem. We apologize for the inconvenience.
716246-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:716246-2023:PDFS:FI:HTML
719591-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML
724690-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:724690-2023:PDFS:FI:HTML
731050-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:731050-2023:PDFS:FI:HTML
You may also use the following structure to build the URL of the notices concerned:
https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:NNNNNN-2023:PDFS:LL:HTML, (example: https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML), but please bear in mind that only the original language version of the notice is available
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
BÁV székház funkcióbővítéséhez kapcsolódó tervezés
Hivatkozási szám: EKR000344272022
II.1.2)Fő CPV-kód
71220000 Építészeti tervezési szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
A volt BÁV székház műemlék épületének a Károli Gáspár Református Egyetem campusa céljára történő funkcióbővítő felújításához és átalakításához szükséges engedélyezési és kiviteli tervdokumentáció elkészítése.
Részletesen: KD és Műszaki leírás
Rövidítések: Alkalmasság igazolásában résztvevő szervezet: AIRSZ;
Ajánlattevő: AT;
Ajánlatkérő: AK;
2015. évi CXLIII törvény: Kbt.;
321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet: R.;
424/2017. (XII.19.) Korm. rendelet: EKRr.;
Egységes Európai Közbeszerzési Dokumentum: EEKD;
Ajánlati felhívás: AF;
Közbeszerzési dokumentumok: KD;
FAKSZ: felelős akkreditált közbeszerzési szaktanácsadó.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
71240000 Építészeti, mérnöki és tervezési szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A Beruházás alapvető célja a Károli Gáspár Református Egyetem jelenlegi széttagoltságának és a városban eddig bérelt épületek szétszórtságának csökkentésével, az egyetemi karok egy része egy olyan épületben kapjon helyet, mely a korszerű oktatás lehetőségét biztosítja az egyetem mintegy 4500 hallgatóija részére. Olyan egyetemi campus létrehozása a cél, mely elősegíti az egyetem fejlődését, és lehetőséget ad a diák létszám bővítésére is. Az épületben az Állam és Jogtudományi Kar, a Pszichológiai Intézet és a Rektori Hivatal elhelyezését kell biztosítani.
Műemléki védelem: Az épületet a Miniszterelnökséget vezető miniszter 12/2017. (IV. 7.) MvM rendelete nyilvánította műemlékké. A védetté nyilvánítás cél-ja az 1901-1903 között Révész Sámuel és Kollár József tervei alapján, historizáló stílusban épített saroképület (Magyar Királyi Központi Zálogház) építészeti, elsőépítészeti, iparművészeti és történeti értéke-inek megőrzése. A rendelet műemléki környezetet nem jelölt ki.
Műemléki törzsszám: 30919
Műemléki azonosító: 16376
Telek területe: 4590 m2
Az épület meglévő nettó alapterülete: 21122,91 m2.
Az épület tanulmányterv szerinti tervezett nettó alapterülete: 24500 m2.
Meglévő szintterületi mutató (m2/ m2): 5,71
Tervezett szintterületi mutató: 6,61
Az épületben az Állam és Jogtudományi Kar (ÁJK), a Pszichológiai Intézet (PI) és a Rektori Hivatal elhelyezését kell biztosítani.
Rektori Hivatalban el kell helyezni szenátusi és egyéb tárgyalókat, rektori, rektorhelyettesi és vezetői irodákat, titkárságot, referensi irodákat, kiszolgáló és raktártereket, stb.
Az ÁJK-nak ki kell alakítani a tanulmányi osztály térsorát, dékáni hivatal helyiségeit, oktatási helyiségeket (120-130 fős nagyelőadókat, 80 fős közepes előadókat, 50 fős kiselőadókat) nagy és kis szemináriumi termet, nyelvi és informatikai labort, oktatói közösségi teret, oktatói és általános irodákat, egyéb oktatói termeket, doktori iskola térsorát, hallgatói irodákat, stb.
A PI-nek ki kell alakítani nagy és közepes előadókat, pszichológiai labort, szemináriumi termet, vezetői és általános irodákat, oktatói szobákat, rendelő intézet térsorát, HÖK tereit, stb.
Közösen használt terek: auditórium maximum, díszterem, aula, közösségi terek, szakrális tér, multifunkcionális tér, fittness terem, könyvtár terei, étterem, büfé, stb.
Üzemeltetési terek, gépészeti terek
Készült a jelen ajánlatkérést megelőzően egy Tanulmányterv, mely tartalmazza az elvárt funkcionális, műszaki, műemlékvédelmi szempontrendszert és képezi egyben a tervezési munka építészeti- műszaki keretrendszerét.
Elkészítendő tervek, dokumentáció:
1. Engedélyezési tervszakasz
-építészeti tervdokumentáció és műszaki leírás
- tartószerkezeti műszaki leírás
- gépészeti műszaki leírás
- erős és gyengeáram műszaki leírás
- épületakusztika műszaki leírás
- környezetvédelem műszaki leírás
- tűzvédelem tervdokumentáció
- akadálymentességi műszaki leírás
- környezetrendezés tervdokumentáció és műszaki leírás
- külső közmű tervdokumentáció és műszaki leírás
- közlekedés tervdokumentáció és műszaki leírás
- konyhatechnológia tervdokumentáció és műszaki leírás
- felvonók terve építési engedélyezési terv szinten
A benyújtandó tervdokumentáción kívül az alábbi munkarészeket kell tervezőnek a terv-szakaszban elkészítenie:
- az üzemelés, a biztonságtechnika, és a könyvtártechnológiai koncepciók felülvizsgálata
- belsőépítészeti koncepcióterv
- műemlékvédelmi koncepció a belsőépítészettel összhangban
- restaurálási koncepcióterv elkészítése minden restaurátori szakágra vonatkozólag
- látványtervek: 10 db külső utcai, 8 db udvari és 8 db belső
- az épület 3D modellje .ifc kiterjesztésű file formátumban, BIM rendszer alkalmazása nem szükséges, de a modell rajzi elemeinek részletezettsége LOD200 előírásai szerint készüljön
- elvi közműszolgáltatói nyilatkozatok beszerzése
A tervezőnek kell beszereznie a megvalósításhoz szükséges engedélyeket (épület, felvonók és emelőberendezések bontási és engedélyezési tervei, útépítési engedélyek)!
2. Kiviteli tervszakasz
Tervező elkészíti a teljes körű építési kivitelezési tervdokumentációt az engedélyezési tervdokumentációknak és a jogerős engedélyekben foglalt kikötéseknek megfelelő tartalommal. A kivitelezési tervdokumentáció meg kell feleljen a 191/2009 (IX.15.) Korm. rendeletben és a 322/2015. (X.30.) Korm. rendeletben, valamint a Magyar Építész Kamara és a Magyar Mérnöki Kamara vonatkozó kötelező érvényű szabályzataiban foglaltaknak.
Tartalma:
Építészeti tervdokumentáció M1:50, M 1:20, 1:10,1:5,1:2 léptékben
Belsőépítészeti tervdokumentáció M1:50, M 1:20, 1:10,1:5,1:2 léptékben
Tartószerkezeti tervdokumentáció M1:50, M 1:20, 1:5,1:2 léptékben
Épületgépészeti tervdokumentáció
Épületvillamossági tervdokumentáció
Külső közművek tervei
Közlekedési tervdokumentáció
Tájépítészeti tervdokumentáció
Restaurálási tervek
Helységkönyv
További szükséges tervdokumentációk:
- Tervezői nyilatkozat
- Árazott és árazatlan tételes költségvetés kiírás munkanemek szerinti bontásban,
minden szakágra kiterjedően
- Felvonók és emelő berendezések kiviteli tervei
- Akusztikai dokumentáció
- Akadálymentesítési dokumentáció
- Tűzvédelmi dokumentáció
- Konyhatechnológiai tervek
- Organizációs terv (Tervező javaslatként egy általános elvi ábrát készít a helyszínen folytatott kivitelezési tevékenység szervezésére, amelyben vizsgálja a tervekben szereplő megoldások kivitelezhetőségét, különös tekintettel az anyag beszállításra, daru állítására, mélyépítési munkák elvégezhetőségére. A javaslat nem kötelező érvényű, végleges megoldását kivitelező dolgozza ki.)
- Biztonság és egészségvédelmi terv
Tervező ajánlatának a tervezői művezetésre vonatkozó ajánlatot is tartalmaznia kell.
A 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet (továbbiakban: Kr.) 46. § (3) bekezdésében foglaltakra tekintettel ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy, amennyiben a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása szükségessé tette meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást, a megnevezés csak a tárgyjellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és megnevezés mellett a „vagy azzal egyenértékű” minden esetben értendő. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy egyenértékű dolog megajánlása esetén az egyenértékűséget az ajánlattevőnek az ajánlatában igazolnia kell.
Részletesen: KD