Avis d'information complémentaire ou avis rectificatif
Base juridique:
Directive 2014/24/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Lejerbo - Afd. 041-0 Frejasgade
II.1.2)Code CPV principal45211000 Travaux de construction d'immeubles collectifs et de maisons individuelles
II.1.4)Description succincte:
Frejasgade Afd. 41-0 består af 79 boliger med 1, 2, 3 og 4-værelses lejligheder. Afdelingen har adresse på Frejasgade 2A – 2C, 4A og 4B samt 6A og 6B, 8700 Horsens.
Den samlede bebyggelse består af 3 blokke med henholdsvis 3 og 4 etager. Bebyggelsen er opført i år 1958. Bebyggelsen er udført med murstensfacader, listedækket tagpaptag samt træ/alu vinduer.
Dette udbud omfatter renovering af afdelingen, som ønskes udført i hovedentreprise. I forbindelse med projektet, der hovedsalig omfatter indvendige arbejder ved renovering og ombygning af boligerne. I forbindelse med projektet ombygges otte boliger til tilgængeligheds-boliger. Arbejderne er nærmere beskrevet i udbudsprojektet.