Правно основание:
Директива 2014/24/ЕС
Раздел І: Възлагащ орган
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
Техническа помощ при реализирането на доклада за възобновяема енергия за 2018 г.
Референтен номер: ENER/C1/2016-507.
II.1.2)Основен CPV код73210000 Консултантски услуги, свързани с научни изследвания
II.1.4)Кратко описание:
Целта на поръчката е да се предостави техническа помощ при подготовката на доклада за възобновяема енергия в Европа за 2018 г. Тази помощ ще включва:
— събиране на данни, анализ и оценка на напредъка при разгръщането на възобновяемата енергия, и национални мерки за насърчаване на това разгръщане в 28-те държави-членки на ЕС, въз основа на докладите за напредъка на държавите-членки относно възобновяемата енергия, представен през 2017 г., други доклади и проучвания и собствени проучвания,
— събиране на данни относно пазарите за биогорива, биомаса и биогаз в ЕС и въздействията от потреблението на биогорива, биомаса и биогаз в ЕС.
II.1.5)Прогнозна обща стойностСтойност, без да се включва ДДС: 800 000.00 EUR
II.1.6)Информация относно обособените позицииНастоящата поръчка е разделена на обособени позиции: не
II.2)Описание
II.2.4)Описание на обществената поръчка:
Помощните дейности ще обхващат следните четири задачи, които се разглеждат като неразделни и еднакво важни.
задача 1: количествен анализ на напредъка на държавите-членки при разгръщането на възобновяеми енергийни източници;
задача 2: качествен анализ на напредъка на държавите-членки при разгръщането на възобновяеми енергийни източници;
задача 3: анализ на биогоривата/течните горива от биомаса, биомасата и биогаза, използвани за производство на възобновяема енергия;
задача 4: преглед на функционирането на доброволните схеми.
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Technische Hilfe bei der Umsetzung des Berichts von 2018 über erneuerbare Energie.
Referenznummer der Bekanntmachung: ENER/C1/2016-507.
II.1.2)CPV-Code Hauptteil73210000 Beratung im Bereich Forschung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Ziel des Auftrags ist die Bereitstellung technischer Hilfe bei der Vorbereitung des Berichts von 2018 über erneuerbare Energie in Europa. Diese Hilfe umfasst:
— Datenerfassung, Analyse und Bewertung des Fortschritts bei der Nutzung von erneuerbarer Energie sowie der nationalen Maßnahmen zur Förderung der Nutzung in den 28 EU-Mitgliedstaaten auf der Grundlage der 2017 eingereichten Fortschrittsberichte der Mitgliedstaaten betreffend erneuerbare Energie, anderer Berichte und Studien sowie eigener Forschung,
— Datenerfassung über die EU-Märkte für Biokraftstoff, Biomasse und Biogas sowie über die Auswirkungen des Verbrauchs von Biokraftstoff, Biomasse und Biogas in der EU.
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 800 000.00 EUR
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Die Unterstützungstätigkeiten umfassen die vier folgenden Aufgaben, die als untrennbar und von gleicher Bedeutung betrachtet werden.
Aufgabe 1: quantitative Analyse des Fortschritts der Mitgliedstaaten beim Einsatz erneuerbarer Energiequellen;
Aufgabe 2: qualitative Analyse des Fortschritts der Mitgliedstaaten beim Einsatz erneuerbarer Energiequellen;
Aufgabe 3: Analyse von Biokraftstoffen/flüssigen Biobrennstoffen, Biomasse und Biogas, die zur Erzeugung erneuerbarer Energie verwendet werden;
Aufgabe 4: Überprüfung der Durchführung der freiwilligen Programme.
Pravna osnova:
Direktiva 2014/24/EU
II.1)Opseg nabave
II.1.1)Naziv:
Tehnička pomoć pri ostvarivanju izvješća o obnovljivoj energiji za 2018.
Referentni broj: ENER/C1/2016-507.
II.1.2)Glavna CPV oznaka73210000 Usluge savjetovanja na području istraživanja
II.1.4)Kratak opis:
Cilj ugovora pružiti je tehničku pomoć pri pripremi izvješća o obnovljivoj energiji u Europi za 2018. Navedena pomoć obuhvaća:
— prikupljanje podataka, analizu i procjenu napretka u području primjene obnovljive energije te nacionalnih mjera kojima se takva primjena promiče, u 28 država članica EU-a na temelju izvješća o napretku država članica u pogledu obnovljive energije podnesenih 2017., drugih izvješća i studija, kao i vlastitog istraživanja,
— prikupljanje podataka o tržištima biogoriva, biomase i bioplina u EU-u te utjecajima potrošnje biogoriva, biomase i bioplina u EU-u.
II.1.5)Procijenjena ukupna vrijednostVrijednost bez PDV-a: 800 000.00 EUR
II.1.6)Podaci o grupamaOvaj ugovor podijeljen je na grupe: ne
II.2)Opis
II.2.4)Opis nabave:
Aktivnosti podrške obuhvaćaju sljedeća 4 zadatka koji se smatraju neodvojivima i jednako važnima.
zadatak 1: kvantitativna analiza napretka država članica u području primjene obnovljivih izvora energije;
zadatak 2: kvalitativna analiza napretka država članica u području primjene obnovljivih izvora energije;
zadatak 3: analiza biogoriva/biotekućina, biomase i bioplina upotrijebljenih za proizvodnju obnovljive energije;
zadatak 4: pregled rada dobrovoljnih sustava.
Juridiskais pamats:
Direktīva 2014/24/ES
I iedaļa: Līgumslēdzēja iestāde
II.1)Iepirkuma apjoms
II.1.1)Nosaukums:
Tehniskā palīdzība 2018. gada ziņojuma par atjaunojamo energoresursu enerģiju sagatavošanā.
Atsauces numurs: ENER/C1/2016-507.
II.1.2)Galvenās CPV kods73210000 Pētniecības konsultāciju pakalpojumi
II.1.4)Īss apraksts:
Līguma mērķis ir nodrošināt tehnisko palīdzību 2018. gada ziņojuma par atjaunojamo energoresursu enerģiju Eiropā sagatavošanā. Šī palīdzība ietvers:
— datu vākšanu, analīzi un atjaunojamo energoresursu enerģijas izmantošanas progresa novērtēšanu, kā arī to pasākumu novērtēšanu, ko valstis īsteno šīs izmantošanas veicināšanai, attiecībā uz 28 ES dalībvalstīm, pamatojoties uz dalībvalstu 2017. gadā iesniegtajiem progresa ziņojumiem par atjaunojamo energoresursu enerģiju, kā arī citiem ziņojumiem un pētījumiem un pašu veiktu izpēti,
— datu vākšanu par ES biodegvielu, biomasas un biogāzes tirgiem un ES biodegvielu, biomasas un biogāzes patēriņa ietekmi.
II.1.5)Paredzamā kopējā vērtībaVērtība bez PVN: 800 000.00 EUR
II.1.6)Informācija par daļāmLīgums ir sadalīts daļās: nē
II.2)Apraksts
II.2.4)Iepirkuma apraksts:
Atbalsta pasākumi ietvers 4 turpmāk minētos uzdevumus, kas uzskatāmi par nedalāmiem un vienlīdz svarīgiem.
1. uzdevums: kvantitatīvā analīze par dalībvalstu progresu atjaunojamo energoresursu izmantošanā.
2. uzdevums: kvalitatīvā analīze par dalībvalstu progresu atjaunojamo energoresursu izmantošanā.
3. uzdevums: analīze par atjaunojamo energoresursu enerģijas ražošanai izmantotajām biodegvielām / bioloģiskajiem šķidrajiem kurināmajiem, biomasu un biogāzi.
4. uzdevums: pārskats par brīvprātīgo shēmu darbību.