You may get an error message when trying to access the notices listed hereafter. If that is the case, please use the alternative links provided below. We are working on solving the problem. We apologize for the inconvenience.
716246-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:716246-2023:PDFS:FI:HTML
719591-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML
724690-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:724690-2023:PDFS:FI:HTML
731050-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:731050-2023:PDFS:FI:HTML
You may also use the following structure to build the URL of the notices concerned:
https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:NNNNNN-2023:PDFS:LL:HTML, (example: https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML), but please bear in mind that only the original language version of the notice is available
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Atlétikai edzőpályák és egyéb kivitelezési munkák
Hivatkozási szám: EKR001331482021
II.1.2)Fő CPV-kód
45000000 Építési munkák
II.1.4)Rövid meghatározás:
Budapesti szabadtéri atlétikai edzőpályák és kapcsolódó létesítmények kivitelezési munkái
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45110000 Épületbontás és bontási munka, földmunka
45210000 Magasépítési munka
45212221 Sportpályák építményeinek kivitelezése
45246000 Folyószabályozási és árvízvédelmi munkák
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A Szabadtéri Edzőpályák (ATE) létesítménye az új Atlétikai Stadionban megrendezésre kerülő atlétikai versenyek lebonyolításához szükséges új bemelegítő pályákat, a hozzájuk tartozó klubházat, valamint a téli edzéseket kiszolgáló dobófészert foglalja magában.
Az edzőpályák kivitelezését megelőzően szükséges az itt található épületek elbontása, valamint a munkák elvégzéséhez egy ideiglenes árvízvédelmi védvonal kiépítése.
Környezetvédelmi előírásként az edzőpályák területén monitoring kút hálózat létesítése és üzemeltetése szükséges.
További feladat a csepeli I. rendű árvízvédelmi védmű egy szakaszának új nyomvonalon történő megépítése, mely az ATE használatbavételének feltételez. Az új védvonal kiépítéséhez csatlakozóan egy sólyapálya kiépítése, és a Kvassay műtárgycsoport árvízvédelmi fejlesztésének elvégzése szükséges.
Az edzőpályák külső környezetében infrastruktúra bontási, kiváltási és új út- közmű építésimunkáinak elvégzése szintén a beszerzés tárgyát képezi.
Bontási munka:
Bontásra kerül összesen 22 db építmény (28943,90 légm3), mely magában foglalja a közművek bontását is. Elbontandók továbbá a bontási terveken jelölt közlekedési felületek és vagyonelemek.
Tervezett létesítmények:
1. Csepeli I. rendű árvízvédelmi védvonal és kapcsolódó létesítményei
- rendű árvízvédelmi mű és kezelő út - a megépítendő I. rendű árvízvédelmi védmű teljes hossza: 747,10 fm, melyből 478 fm magasparti szakasz, 269,10 fm hosszon mobilfal és vasbeton parapetfalas létesítmény.
- Sólyapálya
- Kvassay zsilip MÁSZ+1,30 szintre történő magasítása
2. Szabadtéri Atlétikai Edzőpályák
Bemelegítő futó-, ugró- és dobópályák
- 8 sávos 400 m-es szabványos futópálya
- 8 sávos 100 m-es egyenes futópálya síkfutáshoz
- 8 sávos 110 m-es egyenes futópálya gátfutáshoz
- 2x távolugrás és hármasugrás
- 2x rúdugrás
- 2x magasugrás +1x magasugróhely kialakítható (opcionális)
- 8x súlylökés
- 7x diszkosz- és kalapácsvetés
- 1x diszkoszvetés
- 4x gerelyhajítás
A futókörön belül MSZ EN 12193:2018 sportvilágítási szabvány szerint I. osztályú sportvilágítás létesül 500 lx átlagos horizontális megvilágítással, a dobófészerben 300 lx megvilágítással, a futópályán kívüli pályák esetén 200 lx megvilágítással.
Az edzőpályák területén automata öntözőrendszer létesül.
Összes kültéri pályafelület nettó 18603 m2, melyből műanyag sportburkolat 11953 m2, élőfűves pálya 6539 m2, homok 111 m2.
Kiszolgáló épületek és létesítmények: A kiszolgáló épületek (klubház és dobófészer) monolit vasbeton pillérvázas, kitöltő (teherhordó) falas szerkezetű részben földszintes, illetve részben F+I. beépítésű lapostetős épületek.
- 200 fő látogató befogadására alkalmas külső, épített fedett-nyitott lelátó a Klubház edzőpálya felőli oldalán,
- 792,66 m2 alapterületű, öltözőket, irodákat és célfotó helyiséget is magában foglaló Klubház épület
- 501,27 m2 alapterületű, öltözőket és edzőtermet is magában foglaló Dobófészer épület.
Az edzőpályák területén kertészeti munka részeként 9285 m2 gyepesítés ill. gyepszőnyeg terítés készül.
A területen 10 db új monitoring kút létesítése és üzemeltetése előírt.
3. Atlétikai Edzőpályák - külső infrastruktúra projektelemek:
Az edzőpályákhoz szükséges infrastruktúra megszüntetési és építési, átépítési részeket tartalmaz, többek között:
- 1413,4 fm csatornaépítést, mely nyomóvezeték építést is tartalmaz, és 190,8 fm hosszon meglévő csatorna bontását,
- 1189,2 fm szennyvízcsatorna építést, mely tartalmaz nyomóvezeték építést és műtárgy építési részt is,
- 1436,5 m hosszon új vízvezeték építését, 1206,6 m hosszon a meglévő vízvezeték elbontását
- 10906 m2 felületen út, járda és kerékpáros burkolat építést, melyből aszfaltbeton út építése 8163 m2, öntöttaszfalt rétegrend építés 1483 m2, tartalmaz továbbá zúzalékvázas masztixaszfalt, térkő és terraway rétegrend építési részeket is,
- támfalak építését,
- 487 fm hosszon KIF kábel építést, 350 fm hosszon KIF kábel bontást, 1040 fm KÖF kábel építést, 1335 fm KÖF kábel bontást, valamint 2544 fm tér-; és közvilágítási kábel építést,
- hírközlési hálózatok bontását és építését,
- gázvezeték bontást és építést,
- öntözőrendszer átépítést 2890 fm öntözőcső és szerelvényeinek elbontásával és 275 fm hosszon új rendszer építését,
- tájépítészeti munkarészeket.
A részletes műszaki leírást/terveket és az árazatlan költségvetést a műszaki dokumentáció tartalmazza.
Ajánlatkérő a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdése alapján rögzíti, hogy az eljárást megindító felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozás csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és a megnevezés alatt a „vagy azzal egyenértékű”-t kell érteni.