Der er opstået en fejl, der påvirker den måde, URL'er vises på i bekendtgørelser om e-formularer. Vi arbejder på at løse problemet. Prøv indtil da at fjerne det komma (eller andet særligt tegn), der står sidst i URL'en. Vi beklager ulejligheden.
Tjenesteydelser - 195221-2017
Belgium-Brussels: Concession for visitor shops in the House of European History building and the Parlamentarium building in Brussels
2017/S 099-195221
Contract notice
Services
Legal Basis:
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Concession for visitor shops in the House of European History building and the Parlamentarium building in Brussels.
Reference number: COMM/DG/AWD/2017/320.
II.1.2)Main CPV code
55900000 Retail trade services
II.1.4)Short description:
Management and operation, entirely at the concession holder's own risk, of museum shop services at 2 locations: the museum shop in the House of European History building and the visitors shop in the Parlamentarium visitors centre in Brussels.
II.1.5)Estimated total value
Value excluding VAT: 2 100 000.00 EUR
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.4)Description of the procurement:
The tender is aimed at selecting a concession holder, that accepts, the operation and management, entirely at the concession holder's own risk, of the shops in the House of European History building and the visitors' shop in the Parlamentarium in Brussels under the terms of the concession contract and its annexes, which form an integral part hereof.
The contract covers the entire process of designing and producing or purchasing items to be sold. Products on sale must be creative and innovative and directly tie in with the European Parliament or the House of European History by their nature, the message they convey or their graphical identity. Products must be good quality, original products complying with Belgian and European law. Products must reflect European Parliament policies, in particular on social rights and safeguarding the environment. Part of the product range should as well reflect the content of the exhibitions in the House of European history and the Parlamentarium.
Usluge - 195221-2017
Belgija-Bruxelles: Koncesija za prodavaonice za posjetitelje zgrade Doma europske povijesti i zgrade Parlamentarija u Bruxellesu
Obavijest o nadmetanju
Usluge
Pravna osnova:
Direktiva 2014/24/EU
II.1)Opseg nabave
II.1.1)Naziv:
Koncesija za prodavaonice za posjetitelje zgrade Doma europske povijesti i zgrade Parlamentarija u Bruxellesu
Referentni broj: COMM/DG/AWD/2017/320.
II.1.2)Glavna CPV oznaka
55900000 Usluge trgovine na malo
II.1.4)Kratak opis:
Upravljanje i rad, u cijelosti na vlastiti rizik koncesionara, muzejskim prodavaonicama na 2 lokacije: muzejska prodavaonica u Domu europske povijesti i prodavaonica za posjetitelje Parlamentarija u središtu Bruxellesa.
II.1.5)Procijenjena ukupna vrijednost
Vrijednost bez PDV-a: 2 100 000.00 EUR
II.1.6)Podaci o grupama
Ovaj ugovor podijeljen je na grupe: ne
II.2)Opis
II.2.4)Opis nabave:
Cilj je natječaja odabir koncesionara koji prihvaća voditi rad i upravljati, u cijelosti na vlastiti rizik koncesionara, prodavaonicama zgrade Doma europske povijesti i prodavaonicom za posjetitelje u Parlamentariju u Bruxellesu u skladu s ugovorom o koncesiji i njegovim prilozima, koji su njegov sastavni dio.
Ugovorom je obuhvaćen cijeli postupak osmišljavanja i proizvodnje nabavnih predmeta koji će se prodavati. Proizvodi na prodaju moraju biti kreativni te inovativni te izravno biti povezani s Europskim parlamentom ili Domom europske povijesti svojom prirodom, porukom koju prenose ili grafičkim identitetom. Proizvodi moraju biti dobre kvalitete, izvorni proizvodi koji su u skladu s belgijskim i europskim zakonodavstvom. Proizvodi moraju odražavati politiku Europskog parlamenta, osobito u pogledu socijalnih prava i očuvanja okoliša. Dio asortimana proizvoda trebao bi odražavati i sadržaj izložbi u Domu europske povijesti i Parlamentariju.
Siamo lieti di annunciare che la nuova versione del portale TED sarà pubblicata il 29.1.2024 (data indicativa - da confermare!). Ti interessa scoprire quali saranno le nuove funzionalità, i miglioramenti e l'impatto sugli utenti? Leggi il nostro articolo per saperne di più sulle principali novità e nuove funzionalità.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Sono aperte le iscrizioni alla quarta edizione del nostro seminario per riutilizzatori di dati TED, che si terrà il 14 dicembre 2023
Servizi - 195221-2017
Belgio-Bruxelles: Concessione di negozi per visitatori nell'edificio della Casa della Storia europea e nell'edificio del Parlamentarium a Bruxelles
Bando di gara
II.1)Entità dell'appalto
II.1.1)Denominazione:
Concessione di negozi per visitatori nell'edificio della Casa della Storia europea e nell'edificio del Parlamentarium a Bruxelles.
Numero di riferimento: COMM/DG/AWD/2017/320.
II.1.2)Codice CPV principale
55900000 Servizi di vendita al dettaglio
II.1.4)Breve descrizione:
Gestione ed esercizio, integralmente a rischio del concessionario, dei servizi del negozio del museo in 2 località: il negozio del museo nell'edificio della Casa della Storia europea ed il negozio per visitatori nell'edificio del Parlamentarium a Bruxelles.
II.1.5)Valore totale stimato
Valore, IVA esclusa: 2 100 000.00 EUR
II.1.6)Informazioni relative ai lotti
Questo appalto è suddiviso in lotti: no
II.2)Descrizione
II.2.4)Descrizione dell'appalto:
La gara prevede la selezione di un concessionario al quale verranno affidati l'esercizio e la gestione, integralmente a rischio del concessionario, dei negozi presenti nell'edificio della Casa della Storia europea e del negozio per visitatori presso il Parlamentarium a Bruxelles, secondo i termini del contratto di concessione e dei suoi allegati, che costituiscono parte integrante dello stesso.
Il contratto copre l'intero processo relativo alla progettazione e produzione o all'acquisto degli articoli messi in vendita. I prodotti in vendita devono essere creativi ed innovativi e direttamente attinenti al Parlamento europeo o alla Casa della Storia europea in termini di tipologia, messaggio trasmesso o identità grafica. Deve trattarsi di prodotti originali di buona qualità, conformi alla legislazione belga ed europea. I prodotti devono riflettere le politiche del Parlamento europeo, in particolare in termini di diritti sociali e tutela dell'ambiente. Una parte della gamma dei prodotti dovrà riflettere il contenuto delle esposizioni che si terranno presso la Casa della Storia europea ed il Parlamentarium.
Għandna l-pjaċir inħabbru li l-verżjoni l-ġdida tal-portal tat-TED se tibda topera fil-29.01.2024 (data indikattiva - għad trid tiġi kkonfermata!) Interessat li tiskopri l-funzjonalitajiet ġodda, it-titjib u l-impatt fuq l-utenti? Nistednuk iżżur l-artiklu tagħna u ssib aktar dwar il-bidliet u l-funzjonalitajiet ġodda ewlenin.
Ir-reġistrazzjoni hija miftuħa għar-4 Workshop tagħna mal-utenti mill-ġdid tat-TED, fl-14 ta’ Diċembru 2023
Servizzi - 195221-2017
il-Belġju-Brussell: Konċessjoni għall-ħwienet tal-viżitaturi fil-binja tad-Dar tal-Istorja Ewropea u l-binja tal-Parlamentarium fi Brussell
Avviż dwar kuntratt
II.1)L-għan tal-ksib
II.1.1)Titlu:
Konċessjoni għall-ħwienet tal-viżitaturi fil-binja tad-Dar tal-Istorja Ewropea u l-binja tal-Parlamentarium fi Brussell.
Numru ta' referenza: COMM/DG/AWD/2017/320.
II.1.2)Kodiċi ewlieni CPV
55900000 Servizzi tal-bejgħ bl-imnut
II.1.4)Deskrizzjoni qasira:
L-immaniġġjar u l-operazzjoni, kompletament għar-riskju tal-konċessjonarju stess, ta' servizzi tal-ħwienet tal-mużew f'żewġ (2) postijiet: il-ħanut tal-mużew fil-binja tad-Dar tal-Istorja Ewropea u l-ħanut tal-viżitaturi fiċ-ċentru tal-Parlamentarium fi Brussell.
II.1.5)Stima tal-valur totali
Valur mingħajr VAT: 2 100 000.00 EUR
II.1.6)Informazzjoni dwar il-lottijiet
Dan il-kuntratt huwa maqsum f’lottijiet: le
II.2)Deskrizzjoni
II.2.4)Deskrizzjoni tal-akkwist:
Is-sejħa għall-offerti hija mmirata li tagħżel konċessjonarju, li jaċċetta, li l-immaniġġjar u l-operazzjoni, ikunu kompletament għar-riskju tal-konċessjonarju stess, tal-ħwienet fil-binja tad-Dar tal-Istorja Ewropea u l-ħanut tal-viżitaturi fil-Parlamentarium fi Brussell taħt it-termini tal-kuntratt tal-konċessjoni u l-annessi tiegħu, li jiffurmaw parti integrali minnu.
Il-kuntratt ikopri l-proċess sħiħ tad-disinn u l-produzzjoni jew ix-xiri ta' oġġetti li se jinbiegħu. Il-prodotti li se jinbiegħu jridu jkunu kreattivi u innovattivi u direttament marbuta mal-Parlament Ewropew jew mad-Dar tal-Istorja Ewropea minn natura tagħhom, il-messaġġ li huma jwasslu jew l-identità grafika tagħhom. Il-prodotti jridu jkunu ta' kwalità tajba, prodotti oriġinali li jikkonformaw mal-liġi Belġjana u Ewropea. Il-prodotti jridu jirriflettu l-politiki tal-Parlament Ewropew, b'mod partikulari dwar id-drittijiet soċjali u l-ħarsien tal-ambjent. Parti mill-firxa tal-prodotti trid ukoll tirrifletti l-kontenut tal-esebizzjonijiet fid-Dar tal-Istorja Ewropea u l-Parlamentarium.